sodmic sodmic komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

perfektní, i když ne zcela jednoduché čtení, podle mě to není jednoduchá oddechovka, kterou zhltnete na jeden večer/noc, ale naopak se jedná o poutavý příběh, ke kterému se chcete vracet, už se těším na druhý díl

06.02.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

příběh by to byl zajímavý, pokud by nebyl proložen zdlouhavými a nezáživnými výňatky a dokumenty z archivu, shromažďovaní materiálu dalo autorce jistě dost práce, ale bohužel nebylo zúročený neb kniha je spíš popisem zjištěného stavu než příběhem, spousta linek zůstala nedokončených, spousta skutečností nevysvětlených a neuzavřených, za mě znovu už ne

28.05.2022 1 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Oproti předchozímu hrdinovi (Joona Lina) je tato dvojice vyšetřovatelů naprostá katastrofa, hlavní hrdinka se namísto vyšetření vraždy, snaží vrátit k exmanželovi, popis je naprosto nezáživný, snad jen konec, kde se jako přes kopírák Agathy Christie dozvíme "kdo je vrah", se dá číst, zbytek vás unudí k smrti a vůbec nedává smysl (např. cestou k místu vraždy popisovat zvuky/pachy okolí bez jakéhokoliv propojení je absurdní). Snaha knihu dočíst (protože je to přece Kepler) sice zvítězila, ale zpětně mohu s jistotou říct, že to byla špatná volba a raději znovu sáhnout po Joonovi než toto (zdá se neuvěřitelné, že to napsali stejní autoři)...uvidíme, zda se další díl Keplerovci polepší

29.12.2023 odpad!

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

za mě byl druhý díl o něco rozvláčnější než prvním děj neměl takový "spád", přesto se kniha četla doporučuje a určitě doporučuji

23.07.2022 4 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

tak jo, to by šlo - napínavé, nepředvídatelné, spád přichází postupně, ale ke konci "musíte dočíst" a nemůžete knihu odložit...po Shardlakeovi a Joonu Linovi mám asi dalšího oblíbence :-)

03.10.2024 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pohadka o princi na bilem koni vcetne snahy o popis sexualni roviny vztahu, nic pro me

02.01.2021 odpad!

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

za mě kvalita s každou další knihou klesá, vtipné pasáže kniha má, stejně jako stále více "vaty", která je jen na vyplnění...

19.02.2023 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Lehka oddychovka, ze zivota, humor se postupne vytraci, jakobyautir za kazdou cenu chtel dej natahnout a uz nemel o cem psat...

13.06.2021 2 z 5

13. komnata milenek: Uzavřený kruh 13. komnata milenek: Uzavřený kruh Tomáš Kristl

po přečtení této knihy, mám dojem, že je může psát opravdu každý, nemá děj, pojetí, chybí tomu zkrátka úplně vše, nedoporučuji

03.04.2022 odpad!

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Kniha byla moc předvídatelná, ději chyběl spád a konec bez konce to završil. K dalším dílům se nejspíše už nepřemluvím.

12.12.2021 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Velmi poutave cteni, misty sice na me az moc prekombinovane, superhrdina Joona, co zachrani cely svet byl nekdy uz moc, ale celkove pribeh fajn.

17.11.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napinave od zacatku do konce, zvraty na zaver nemaji chybu, knihu mnohdy neslo odlozit

17.10.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddychovka k zasmani

05.04.2021 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Top strop, kniha i serial, muzu koukat nebo cist neustale dokola!

02.01.2021 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Kepler opět nezklamal! se čtením nechcete přestat, jak vás to vtáhne, doporučuju začínat číst až když jste si jisti, že před sebou nemáte jiné úkoly :-) jen s tím neustálým vracením se k Jurkovi to doufejme tímto dílem končí

12.03.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

velmi vtipné odpočinkové čtení, postavy snadno zapamatovatelné i po delší pauze mezi díly, děj opravdu nenáročný, i když místy trochu nepřirozeně natahovaný

15.01.2023 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

vtipné čtení, které kdyby nebylo protkáno ambicí popsat některé historické události zasloužilo by si jistě plný počet hvězdiček, závěr a s ním spojené uvědomělé poslání s touhou naznačit jak se chovat ke starým lidem se však ke knize ani v nejmenším nehodí

10.12.2022 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Zajimavy pribeh (misty tezko uveritelny), obcas jsem mel obavy,ze se blizime ke scifi, ovsem zvraty a prekvapeni na konci staly za to. Oproti ostatnim dilum se mi nektere pasazezdaly umele prodluzovane. Celkove fajn napinavy pribeh.

09.11.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napinave od zacatku do konce, nekolik pribehu, velmi povedene cteni, doporucuji

19.06.2021 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

02.01.2021 odpad!