tabaluga tabaluga komentáře u knih

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a vůbec toho nelituji. Nepatří to mezi mnou běžne čtene žánry, ale působilo to na mne občas i hrozive..mohu jenom doporucit

15.02.2019 4 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásný příběh zakazane lásky z doby druhé světové války..některé pasáže byly tedy těžší na cteni, ale na druhou stranu jsem se u knihy i zasmala.Vrele doporučuji

11.02.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem přečetla již před deseti lety, musím říct, že je to krásný příběh plný nadprirozenych bytostí. Pro mne to má své kouzlo a vážně uvažuji o tom, že celou trilogii přečtu po těch letech znovu...

19.03.2018 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

No když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, co to má být. Četla jsem od ní skleněný trůn i dvory a nepamatuji si, že by tam bylo užito takových sprostých slov,přitom tady by se jimi nechalo dláždit. Možná je to tím, že jsem od stylu autorčina psaní měla delší odstup. Hlavní postava Bryce mi přišla jako večírková královna a nebyla mi vůbec sympatická. Ale nakonec jsem se přes počáteční zklamání do knihy začetla a četlo se to moc dobře. Jen ten konec mi přišel až moc na jedno děvče.. Připadala jsem si,jak v nějakém béčkovém akčním filmu. Uvidíme jakým směrem se bude děj ubírat.

31.01.2023 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Romantický historicky příběh, který začal poněkud dramaticky ve Francii. Hermína je velmi silná osobnost a jsem zvědavá, jak se bude dále vyvíjet její život po příjezdu do Čech. Oddychové čtení:-)

01.12.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Trochu jsem se ztrácela v množství postav, kdo s kým. Dokonce jsem si chtěla vzít i papír a sepsat si propojení mezi jednotlivými postavami. Trochu mi to připomnělo pana Hartla, který má v knihách taky spoustu postav. Samotný příběh se četl moc dobře, všichni máme nějaká tajemství:-)

02.04.2022 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nevím, co si o knize myslet.. Prostě mi to do sebe nezapadalo. Přišlo mi to nelogické, vlastně ta kniha o něčem celou dobu vyprávěla a na konci se ten obraz úplně převrátil.. Vyvstávají mi v hlavě otázky, na které jsem ale v knize nedostala odpověď a z toho důvodu jenom tři hvězdy. Myslím, že nebudu mít potřebu ji číst častěji..

02.08.2021 3 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda historické romány, ale v poslední době jsem jich moc neprecetla. Toto bylo takové mile pohlazení po duši, taková jednohubka:-D

25.04.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knihu jsem si vybrala kvůli jednomu z témat čtenářské výzvy pro rok 2021 a ještě tyden po docteni jsem stále na vážkách, jestli se mi kniha líbila či nikoli.. Mně tam prostě něco chybělo, jo je tam plno emocí, citu. Co se stalo v minulosti, ale jinak mi ty postavy přišly ploché.. Z jejich charakteru jsem se toho moc nedozvěděla a připadalo mi, že ústřední úlohu knihy hrál sex..ale když už nic jiného, tak se to aspoň četlo dobře.

02.04.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Právě mi skončila jedna etapa života:-(krasna kniha, krásný příběh. Jen ten konec mne trochu zamrzel, připadalo mi, že to bylo takové uspisene, ale na druhou stranu lepší konec si stejně představit neumím. Jsem zvědavá, zda některé série dokáží tuto v mém pomyslném žebříčku předběhnout. Sbohem Aelin a Jerabe:-)

06.02.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pořád se opakující snaha získat peníze pro aristokraty, nic prekvapujiciho, ale některé repliky jsem četla i manželovi, který čtení neholduje a zasmáli jsme se spolu:-D tak i z toho důvodu čtyři hvězdičky:-) nejvíc mi utkvěla replika s netopyrem:-D

05.12.2020 4 z 5

No tak toto byla jízda... Alan má vzdycky více štěstí než rozumu:-D líbila se mi jeho cesta z Indonésie přes Koreu, USA a další mocnosti a popis jednotlivých významných politických činitelů skvěle seděl.. Bylo to takové oddychove čtení pro mne a u některých pasáží jsem se i zasmála, ale pripadalo mi, že to více byla politická satira než osud a trampoty 101leteho staříka Alana.

20.11.2020 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Bohuzel se ke mně nedostaly ostatní díly ze série, takže mi možná nějaké souvislosti unikaly. Přeci jenom pochopit komplikovaný vztah mezi matkou a dcerou, pacientkou a lékařkou pouze z náznaků, bylo problematické. Paní doktorka Thorneová byla zajímavá osobnost, která byla nejspíš velmi inteligentní, protoze takový plán, co dokázala zosnovat, za ten by se nemusel stydět ani James Bond. Kim Stoneovou jsem si oblíbila, i když měla ve svém jednání značné mezery, proto věřím, že se nejedná o jedinou knihu, kterou si ze série přečtu. Jen se nemůžu ubránit srovnání s jinými detektivkami, a u mne zatím vedou knihy od Larse Keplera. Tak třeba se při další příležitosti nechám přesvědčit, že paní spisovatelka umí.

01.05.2020 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný pohádkový příběh, ktery jsem četla i dětem v období Vánoc.

19.01.2020 5 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Tuto spisovatelku mám opravdu ráda...příběh byl velice zajímavý, a bylo to napínavé až do konce...velmi mne zajímal život Claire a události její minulosti, které zapříčinily její život v odloučení od sestry i otce. Jen škoda, že svou minulost musela objevovat s někým jiným než se svým manželem...

20.12.2019 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Kniha se četla moc dobře, dej byl napínavý v obou dějových linkách, které se nakonec protly. Libila se mi Janina odhodlanost, mnohé z nás by to jistě tak statečně nezvladaly.

22.10.2019 4 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Není to můj oblíbený žánr a panu spisovateli jsem dala druhou šanci téměř po dvaceti letech, kdy jsem jeho knihu odložila. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, pro mne to mělo největší spád tak posledních 150 stran.nicmene téma zajímavé ale někdy pro mne moc odborných výrazů a to mne nebavilo...Přeci jenom nejsem lékař ani zdravotní sestra. Libila se mi tam dejova linka vztahu mezi Laurii a Jackem, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

20.10.2019 3 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Jsem z knihy trochu na rozpacích. Je to mé první setkání s autorkou. Musím říci, že historická dějova linie pro mne neměla chybu, ale současnost na mne moc dobře nepůsobila. Paul se choval jako nějaký psychopat, Clare se mi pro změnu zdála jako loutka, se kterou se nechá výborně manipulovat. Neil se choval podivně a útočil na vše a všechno bez ohledu na zjištěná fakta. Ale co mne absolutně dostalo byl ten konec..myslím, že paní spisovatelce dám ještě jednu šanci, možná jsem sáhla pouze po špatné knize...

15.09.2019 3 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Příběh Katky mne zaujal, jelikož je opravdu v dnešní době normální, že manželství se rozpadají...nejspis k tomu přispívá dnešní doba a spousta možností...obdivovala jsem ji, že se z toho dokázala tak rychle dostat a najednou zjistila, že ji v životě něco chybí, že to nebyla uplna idylka...Kniha o nalezení sama sebe a různých druzích lásky...

13.08.2019 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Kniha nebyla špatná, hlavní postava vypráví svůj příběh života, který může potkat každého z nás, ale něco mi tam chybělo. Vždycky ty skoky mezi jednotlivými kapitolami mi připadalo, že mi tam něco uniklo. Nebo jestli to mělo být psáno jako formou deníku, kdy si ho autorka nepíše každý den.. Prostě mi nepřišlo, že by ten děj plynul tak hladce, jak jsem zvyklá u jiných knih. Knihu jsem přečtla za jedno odpoledne, takže opravdu takové nenáročné čtení na zkrácení dlouhé chvíle, ale ten konec mne moc nenadchl i když o tom ten život nejspíš je...

05.08.2019 3 z 5