Tamten Tamten komentáře u knih

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Napsáno tak akorát, že ve většině témat člověk něčemu porozumí a má z toho radost, a zároveň mu něco uniká a je mu jasné, že pro lepší pochopení by musel být vědec

27.01.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Přesto je druhý díl malinko slabší než první. Možná mu nesedí přeskakování mezi dějovými liniemi, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

03.01.2021 4 z 5

Legionář Legionář Roman Bureš

Jednohubka, která se poměrně dobře čte, ale všechno v ní jde trochu moc snadno a vlastně se tam nevyskytuje nějaký dramatický problém. Pro milovníky římské armády ale téměř povinnost.

11.12.2020 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Dočetl jsem se asi do čtvrtiny a prostě mě to nebavilo. Divné prostředí, divný sloh a zmatený styl vyprávění.

15.09.2020 1 z 5

Žár krve Žár krve Petra Neomillnerová

Jen podivně nastavovaný děj druhé knížky, kde se většinu času nic moc neděje. Lota je zde již zcela nepodstatná postava a kniha by se téměř obešla bez ní. Navíc se řeší už pouze sex, ale bohužel zcela nezajímavým a antierotickým způsobem.

15.09.2020 2 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Podobné jako Zaklínačka Lota, ale souvislý děj je možná spíše na škodu, jednotlivé povídky předchozí knížce sedly lépe.

27.08.2020 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Opět stejné tempo a stejný styl jako předchozí díly, jen už začíná být trochu předvídatelný. U tohoto dílu to ještě nevadí, ale pokud se u dalších nezmění, začne to být příliš přes kopírák.

14.03.2020 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Pozitivní na knížce je, že opět zde máme zpět normální lidskou hrdinku se slabinami a chybami a nikoliv, kterou lze zranit i jinak než "sáhnutím hlouběji do studně magie než ona". Slabší místa knihy jsou všude, kde se děj rozplizne na úkor romantických románků, které jdou odnikud nikam.

03.03.2018 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Od první pěkné kompaktní knížky se najednou dostáváme do světa, kde velcí nepřátelé se stávají malými nepřáteli a objevují se ještě mnohem větší nepřátelé, hlavně aby bylo co dělat. Vše se rozrůstá, košatí a stává se nepřehledným a nezábavným.

25.09.2017 2 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Stylem je to sice klasický Žamboch, ale děj mi tentokrát připadal poněkud nudný a nezábavný.

25.09.2017 3 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Pokračování kvalitou navazuje na první díl, je podobně čtivé a zábavné. Nicméně zatímco první díl byl poměrně uzavřený dějem, druhý končí dalo by se říci v půlce věty a bez dalšího dílu to prostě není kompletní knížka.

30.08.2017 4 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Na úrovni prvního a druhého dílu, mírně slabší než třetí, ale stále dobrý.

06.04.2017 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Méně detektivka než předchozí díly, ale děj jasnější, člověk už tuší, co kdo může a nemůže a celkově se úroveň oproti předchozím dílům zvedla.

28.03.2017 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Detektivka z postapokalyptického světa magie, slušný nápad i příběh, přiměřená akce, jen občas mi mírně vadilo, že vlastně nevím, co hrdinka dokáže, jaké má schopnosti, takže nelze vycítit, jestli ta která situace je pro ni nebezpečná nebo ne.

10.03.2017 4 z 5

Smrt počká Smrt počká Grigorij Anisimovič Fedosejev

Mohla to být dobrá kniha, ale není. Je tam spousta zajímavého děje, poměrně dramaticky líčeného, napínavého a při myšlence, že jde o autentické zážitky, tak skutečně velmi působivého. Jenže to vše se ztrácí v nekonečných popisech krás přírody a hrdinské udatnosti sovětských mužů, které se tak donekonečna opakují, že i když vám na prvních stránkách budou připadat nádherné (jako byste v té přírodě byli), tak na dvousté stránce už vám budou připadat nudně se opakující a na čtyřsté stránce je budete nenávidět.

30.01.2017 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Ne tak dobré jako starší knihy, ale stále kvalitní nářez se spoustou vylepšených superpadouchů a superhrdinů. Jen popis bojů je tak nějak furt stejný a neoriginální.

12.08.2016 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Příliš krátké a povrchní, aby se člověk s postavama nějak s žil a začlo mu na knížce záležet.

04.04.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Těžko říct, proč je druhý díl jako samostatná knížka, stylem je shodný s prvním dílem, ale je spíše jakási krátká nástavba nepřínášející nic nového.

04.04.2016 4 z 5

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

Jedná se o jeden souvislý příběh rozdělený do dvou svazků, má tedy smysl hodnotit jako celek. Ze začátku poměrně čtivé, zábavné a navozující spoustu očekávání. V druhé půlce sice pokračuje spád, ale situace se tak trochu opakují. Spousta z naznačených otázek odejde do vytracena a jako i u jiných knížek závěrečné souboje díky přehnaným vlastnostem se sice hemží zbraněmi, ale vytrácí se z nich přehlednost na napínavost.

20.02.2016 3 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

V zásadě to není špatná knížka, ale má dva problémy. Tím prvním je velké množství "neznámých" pojmů (ať již jde o geografické údaje, názvy ras, jména postav, ...), takže velice dlouho trvá, než se člověk začne v celkové situaci nějak orientovat. Druhým problémem bylo, že mi hlavní hrdina nepřipadal nijak moc sympatický. Vlastně ono to tak nějak platí o většině postav v knížce, a to se pak samozřejmě mnohem hůř čte.

10.07.2015 2 z 5