tatafa tatafa komentáře u knih

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Krásná knížka, která je velice čtivá. Nicméně mne tolik nezaujala, jako předchozí díly, asi tím, že zde už chybí veselý hošík Vašek, který přinášel do příběhu více legrace. myslím, že právě vtipnost a lehkost tomuto dílu, oproti předchozím značně chybí.

07.01.2017 3 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Krásná knížka, která navíc zachovává a přenáší stejnou pohodu, jako film, což se jen tak nevidí. Klobouk dolů před autorkou.

Prázdniny na vodě Prázdniny na vodě Blanka Chlupová

Nádherná knížka, když jsem ji poprvé přečetla, bylo mi líto, že tyto časy už jsou dávno pryč, a že něco podobného nemohu zažít. Nicméně si myslím (a doufám), že podobní lidé, jako hrdinové opravdu existují, protože jsem nedávno pár takových přátel objevila. Další z mých srdcových knížek, které bych každému doporučila.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Mohu jen doporučit!

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Nicméně i mne závěr trochu zklamal, asi jsem čekala lepší konec, i když je pravda, že jinak to asi skončit nemohlo. Mohu jen doporučit!

Země nikoho Země nikoho Radka Zadinová

Krásná knížka napsaná velmi čtivým stylem, jen málo dívčích románů jde to takto vyhrocených situací a emocí. Je to příjemná změna, mohu jen doporučit.

Anna a tři králové Anna a tři králové Radka Zadinová

Dech nesmělých nadějí Dech nesmělých nadějí Radka Zadinová

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

krásná knížka, která si v každé době nalezne svého čtenáře. Kouzelné vyprávění, které zároveň přibližuje trochu jinou kulturu severských zemí. Vřele doporučuji!

06.01.2017 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

06.01.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Velice neobvyklá, ale čtivá a zajímavá série. Poprvé jsem ji četla na střední škole a přímo mě uchvátila, nicméně zpětně si uvědomuji, že se jedná o poměrně vulgární a drsnou sérii.

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

06.01.2017 4 z 5

Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Zdeněk Šmíd

Jako všechny Šmídovy knížky velice čtivě a zajímavě napsané. Vřele doporučuji všem milovníkům vodácké trilogie.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Krásný příběh, který člověka vtáhne do děje a nepustí. Velkým kladem je, že knížku lze číst i bez přečtení Vampýrské akademie. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Krásný, čtivý a odpočinkový román, kde se propojuje současnost s minulostí v romantickém prostředí malého ostrova. Ideální oddechovka na dovolenou, která se lehce čte a potěší každou romantickou duši a dokáže pohladit, rozesmát i dojmout. Vřele všem doporučuji :)

15.07.2018 5 z 5