tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Část v Krasii se mi líbila. Ukázalo to, jak lidé z pouště myslí a jak a k čemu jsou vychováváni. Jardin je fanatik, který si myslí, že dělá pro svět to nejlepší. Tetovaný stále dokola opakuje, že není Osvoboditel (takže asi nakonec bude). Leesha byla dřív moje oblíbenkyně, ale teď mě ta její linie moc nebaví. To Inevera je jinší kafe a doufám, že se o ní v dalších knihách dozvím víc. Nejvíc mě vytáčela Renna. Ta holka je normální psychouš trpící posttraumatickým stresem. Nějak jsem jí tu přeměnu s holky ze statku v zabijáka nežrala. Kde se třeba naučila tak skvěle jezdit na koni, když na statku byly jen dvě herky? Do příběhu mi přišla strašně násilně nacpaná. Jinak super čtivost, intriky, akce. A nabudilo mě to na další díl.

03.04.2019 4 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Teď jsem dočetla na dovolené. A vzhledem k pražícímu slunci a horkému písku se mi kniha líbila víc než kdybych ji četla kdekoliv jinde. Pohodová a ne moc originální love story. Nic víc nečekejte.

27.03.2019

Temnota vábí Temnota vábí Mike Mignola

Tohle je určitě velké zlepšením oproti předchozím dvou dílům. Atmosféra je zpět! Mám chuť si zase přečíst Krásu nesmírnou.

18.03.2019

Podivná místa Podivná místa Mike Mignola

Tenhle díl mě pekelně nudil. Přišlo mi to zbytečné a zmatené. Je tam plno odkazů, které se osvětlí v příštích dílech. Kdybych knihy nečetla na přeskáčku, tak vůbec u tohohle netuším která bije.

17.03.2019 2 z 5

Střípky z amerických dějin Střípky z amerických dějin Jiří Černík

Moc dobrá kniha o pár událostech v dějinách Ameriky. Od prvních osadníků k použití kódu Navajo. Skvěle se to četlo.

15.03.2019 5 z 5

Red Hot Chilli kuchařka Red Hot Chilli kuchařka Anton Enns

Většinu těch receptů nemám chuť udělat. Buď jsou to obyčejné recepty, kam se přidá chilli nebo obsahují tolik exotických ingrediencí, že bych je sháněla dva dny. Líbila se mi jen stránka s druhy papriček, jejich původu, chuti a pálivosti.

11.03.2019

Hammerhead Hammerhead Andy Diggle

Tenhle díl byl plný akce. Auta, letadla, ponorka, agresivní žralok, žoldáci, pašeráci, sexy blondýna a ohrožení celého světa. Prostě Bond. James Bond.

08.03.2019

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Romantický příběh okořeněný vůní čaje a Indie. Od začátku je jasné, jak to asi dopadne. Zbývá jen odhalit tajemství a otevřít srdce lásce. Plus jsou úžasné popisy. Počasí, oblečení, čaje, zvyků a vůbec všeho. Člověk to úplně vidí. Scéna s nákupem látek na šaty byla jako z Pretty woman (kup si cokoliv co chceš a kolik toho chceš). Nejblíž do Indie jsem se dostala cestou na Srí lanku a musím přiznat, že čajové plantáže v Nuwara Eliya mají obrovské kouzlo. Tato kniha mi to všechno připomněla.

04.03.2019 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Rozhlížím se po svém nábytku z IKEA a je mi dost úzko. Koukat na svět a život tímhle způsobem bolí. Protože je to všechno pravda. Je to pravda, protože Tyler ví, že je to pravda.

27.02.2019

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Viděla jsem film, byla jsem na divadelním představení a koukala na úžasný třídílný seriál And Then There Were None od BBC. A stejně se mi kniha líbila a celou dobu si udržela moji pozornost. Děkuji, paní Christie.

25.02.2019 5 z 5

Děti z Montmartru Děti z Montmartru Patrick Prugne

Opravdu krásná kresba a poučení o tom, že i v těžkých časech můžete s partou zažít krásné dobrodružství.

25.02.2019 4 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Dříve jsem viděla film. Ten se mi líbil, i když měla pocit, že je to vlastně parodie. Musím přiznat, že kniha je o mnoho lepší. Jackova neuvěřitelná životní cesta se skvěle čte a nutí nás k zamyšlení. Pryč je mayovský patos a nastupuje tvrdá realita.

25.02.2019

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Pořád jsem si říkala kolik toho ty lidi musí ještě vydržet. Strašně těžká doba. A přece v ní přežívala láska a rodinná soudržnost.

19.02.2019 4 z 5

Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Morten Strøksnes

Snaha najít žraloka grónského spojuje historky o všem možném. O rybolovu, moři, lodích, mrtvých zvířatech, rodinných historkách a celkově o všem, co je spojeno s nekonečným ledovým mořem. Musím přiznat že určité části na mě byly seversky drsné. Hlavně ty části o vybíjení velryb a spousty jiných druhů. Nejsem žádná citlivka, ale tohle mi přišlo líto. Ale kniha říká jen pravdu.

15.02.2019 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Tady jsem velmi zaměstnala své šedé buňky mozkové. Musím přiznat, že jsem vraha tušila a nakonec jsem měla pravdu. To se mi málokdy stane. Většinou jsem totálně mimo. Bravo paní Christie. Pointa geniální. Hercule ví prostě všechno.

13.02.2019 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Moc se to táhlo. Cesta do Compostely byla tak dlouhá, že jsem měla pocit, že bych tam dřív došla pěšky sama. Těla se trochu hromadí. Naštěstí všichni důležití umírající mají dost času, aby vysvětlili všechny své pohnutky. Ctnostné panny chtějí většinu času souložit s Otou (jeho neodolatelnost pro všechny ženy mi už přijde otravná). Anežka Přemyslovna byla vykreslena docela nesympaticky, ale aspoň jako jediná nechtěla Otu.

12.02.2019 3 z 5

Král krysa Král krysa James Clavell

Absolutně skvělé. Vykreslení tábora, charakterů, dilemat a rozpolcenosti. Co je ještě morální? Kdo je ten špatný? Co všechno člověk udělá pro přežití a je pak ještě člověkem? Jak těžké muselo být přežít v táboře a jak strašné se pak vrátit do normálního života.

12.02.2019 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Další výborná kniha ze série o královnách. Na knihu o Janě jsem se těšila. Vedle Anny na mě vždycky působila jako taková hodná šedá myška. Jsem ráda, že ji kniha ukázala jako silnou a morální osobnost. Totéž se nedá říct o pozdějším životě jejích povedených bratrů. Skvěle to dokreslilo předchozí dva příběhy. Tak snad brzy vyjde další díl.

07.02.2019 5 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Tahle kniha byla o těžkém boji s duševní chorobou. Barbara zabojovala a bude muset bojovat celý život. Přesto si myslím, že největší psycho tam byla Jimmyho terapeutka. Přítel Eric jí šlape těsně na paty. Nikdo takový by neměl mít moc nad lidmi.

02.02.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Krásný příběh o lásce, dřevu, bolesti, vodě a naději. Vadila mi ta velká míra patosu, ale jinak se to četlo hezky. Ale pořád si říkám, co je to za zemi, kde si dítě vydělává na léčbu prodejem citrónové limonády? Kde se celé rodiny zadluží a dostanou se do bídy jenom proto, že se snaží zachránit někoho koho milují? Važme si našeho zdravotního systému.

31.01.2019 3 z 5