TerryDee TerryDee komentáře u knih

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Tento závěrečný díl byl opravdu rozsáhlý a chvílemi ne tolik napínavý, jak by se mohlo zdát.
Tentokrát byl příběh hodně zaměřený na pocity hlavních hrdinů. Líbil se mi jejich další vývoj, především u Kestrel, která podle mě udělala největší pokrok. Arin mi přišel pořád stejný jako doposud, nicméně jsem byla ráda, že po tom, co se stalo ve druhém díle, změnil názor na Kestrel. Už od začátku by přišel Rošar jako super postava. Jeho si prostě nešlo neoblíbit.
Nicméně tu nechyběly intriky a válečné konflikty mezi Valorií a Herranií spolu s dakranskou posilou. Především je vidět, že si autorka dala na těchto střetech opravdu záležet.
Jako ukončení série adekvátní. Skončilo to tak, jak jsem doufala a očekávala. Celkově to hodnotím jako vydařené a čtivé. Tato série nabízí velmi zajímavý a promyšlený svět, který budete rádi poznávat a zjišťovat, co může nabídnout nejen postavám, ale i vám. Pokud váháte s přečtením, tak vám říkám, ať neváháte a přečtěte si to. Podle mě to stojí za to.
Jediné, co mě trochu trápí je, že sérii nebudu mít kompletní v knižní podobě, neboť české obálky těchto knížek jsou opravdu nádherné. Nicméně jsem ráda, že jsem si poslední díl mohla přečíst aspoň v podobě e-knihy. Příběh se mi díky tomu hezky uzavřel.

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

První díl se mi opravdu líbil. Smyšlený svět, ve kterém se nevyskytují žádné prvky fantasy, jsem si dokázala představit jako starověký Řím, a to mě na tom bavilo, neboť tohle období mě vždy zajímalo. Proto se mi zpracování tohoto světa - od historie, národnosti, náboženství, zvyků a módy - opravdu zamlouvalo.
Ze začátku jsem měla především problém s hlavními postavami, s kterými se mi nedařilo zpočátku sžít, což se postupem času změnilo a já k nim nalezla cestu a svým způsobem jsem si je oblíbila. Kestrel není jako každá typická hlavní hrdinka, ale má své dobré i špatné stránky, s nimiž se snaží pracovat. Z toho důvodu nemusí každému sednout. Stejně tak Arin, který se netváří jako princ na bílém koni, ale je to obyčejný muž, který bojuje za svůj národ i se svými city. Z toho vyplývá, že už od začátku bylo zřejmé, že se ti dva do sebe zamilují, i když jim to autorka vůbec neulehčila.
Za mě osobně jedno velké dobré. Těším se na další díl, neboť to skončilo velmi zajímavě a mě zajímá, jak to bude pokračovat.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na závěrečný díl Kruťase jsem se neskutečně těšila a můžu říct, že mě vůbec nezklamal (já jsem si ho opravdu užila a miluji to).
Celou sérii vnímám tak, ze každý díl byl lepší a lepší. Takže bych řekla, že se tato série vyznačuje vzestupnou tendencí. Stejně tak vnímám Jude, kterou jsem si postupně oblíbila. Jako kdyby nabrala druhý dech a stala se tou správnou hrdinkou, kterou měla být. Společně s Cardanem tvořili zajímavou dvojici. To haštaření a jiskření mezi nimi mě bavilo. Protože Cardan, ach.
Jedinou výtku k tomuto dílu mám a to, že kniha neobsahovala Cardanovy dopisy. Ještě že se dají najít na netu.

26.12.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knihy od Kasie West mám ráda, takže jsem věděla, že s touto knihou neudělám chybu. A měla jsem pravdu.
Čtení jsem si užila a příběhově se mi to líbilo, i když k hlavní hrdinka Charlie jsem zpočátku musela najít cestu, což se nakonec podařilo. Libilo se mi, jaký měla vztah se svými bratry, jak postupně nacházela samu sebe a pak její rozvíjející vztah se sousedem Bradenem (kde mě bavila ta jejich jiskřivá chemie a večerní svěřování u plotu).
Mužů říct, že se těším na další autorčiny knihy.

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Kolem této knihy jsem v práci chodila opravdu dlouho. Nakonec, až po doporučení kolegyně jsem si řekla, že si ji přečtu.
Jedná se o romanticko-erotický příběh, kde hlavní hrdinka Stella má Aspergerův syndrom. Neumí tak jednat s lidmi a má problémy v oblasti lásky. A proto ji napadne, že si najme placeného společníka jménem Michael, který by ji měl naučit vše, co se týká komunikace, ale i vztahů.
Nakonec se z toho vyklubal milý příběh, jenž stojí za přečtení. Autorce se totiž v knize podařilo citlivě zapojit téma, jako je autismus.

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

"Kočky nebo psi?" "Psi. Rozhodně. " A takhle to celé začalo.
Elsie je upírka a za jejích 300 let života nepotkala toho pravého. To se změní, když v baru pozná Jimmyho, roztomilého chlupáče (čti vlkodlak) se smyslem pro humor. Spolu zažívají tradiční i netradiční chvilky zamilovaného páru (koukání na TV, čtení knížek s upíří tématikou, procházky při měsíčku či společné večeře - bez česneku samozřejmě).
Musím říct, že tohle bylo roztomilé. Myslím si, že pro milovníky upírů či vlkodlaků jak dělané. ‍️

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Jednička byla skvělá, ale u dvojky mi přišlo, že ta "skvělost" zmizela. Jinak to nazvat nejde.
Chemie mezi Lou a Reidem jakoby se vytratila. Oba dva se chovají velmi zvláštně a pořád jsou na někoho či na něco naštvaní. Lou už není Lou. Ta roztomilá sarkastická dívka je pryč a místo ní je tu naštvaná a zlá Lou. Nicméně, díky za vedlejší postavy (hlavně za Beau, kterého jsem si ještě víc oblíbila), aspoň ty se občas chovaly normálně.
Čtivost se tomu musí nechat. Stránky totiž velmi rychle ubíhají a čtenáře tak zajímá, kam se to celé bude posouvat. Me třeba bavilo poznávat nové bytosti, jako byli vlkodlaci, mořské Panny či bohové. Dále jsme mohli lépe poznat krvodějky a jejich magii.
Ale ten konec!? Jsem zvědavá, jaká bude trojka. Doufejme, že bude důstojným ukončením série, neboť by to byla škoda.

26.12.2021 4 z 5

Milá jednohubka, která nás na chvíli opět zavedla do světa víl a více nám přiblížila postavu Cardana. A přiznejme si, kdo by ho nemiloval, že.  Cardan je Top.
Celou atmosféru knihy dokreslují ilustrace od Roviny Cai, které jsou neskutečné a nádherné.
Za mě je tato kniha úžasným doplněním série. A doporučuji ji všem, kteří mají rádi Kruťase.

26.12.2021 5 z 5

Výkupné z Vysočiny Výkupné z Vysočiny Hannah Howell

SPOILER

Další knihou od Hannah Howell bylo Výkupné z Vysočiny, která se už, jak napovídá název, odehrává ve Skotsku. I když hlavní hrdinka Aimil pochází z Nížiny, což je oblast ve Skotsku sousedící s Anglií a její obyvatelé jdou spíše považováni za Angličany než za Skoty.
Příběh se oproti jiným moc neliší, ale byl svým způsobem zajímavý. Je to klasický příběh uvězněné dívky, jenž podlehne kouzlu svého věznitele Parlana. Protože se ukáže, že to nebude takový netvor, jak si zpočátku mohla domnívat, ale že našla může čestného a ochotného jí pomoc. Jediné, co mi na tom vadilo, bylo to neustále protahování zápletky s hlavním záporákem Rorym. Bylo to trochu únavné a knížce to svým způsobem ubralo.

23.03.2020 3 z 5

Ukrytá vášeň Ukrytá vášeň Hannah Howell

Po Zaklínači jsem se na chvíli obrátila ke své oblíbenkyni, a to k Hannah Howell, od které jsem v loňském roce přečetla 20 knížek. Její příběhy mám ráda, protože to není nic náročného a je to odpočinkové, proto si vždy u jejich čtení odpočinu a přijdu na jiné myšlenky.
Ve směs se její knihy odehrávají ve Skotsku na Vysočině, nicméně tento příběh je výjimkou a odehrává se v Anglii, což má taky své kouzlo.
Co se mi tu líbilo bylo to, že poprvé nebyl hlavní hrdina krasavec, ale muž s jizvami a šrámy na duši, jenž utržil v minulosti. Tím se odvíjelo i jeho chování, které nebylo vždy košer (opravdu mi někdy přišel jako zaslepený osel - vážně sledoval, jak se jiný muž pokouší znásilnit jeho manželku a nezakročí!?). Gytha se mi jako hlavní hrdinka zamlouvala. Byla to dívka rozumná, ale i trpělivá, především co se týká ke vztahu k Thayerovi.
Za mě osobně oddechové počteníčko.

23.03.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Z počátku jsem měla smíšené pocity, především za tento stav mohla hlavní hrdinka Gia, která mi od začátku příliš nepadla do oka. Nicméně díky setkání s Haydenem se začala postupně měnit a začala pracovat na svém nové já. A právě díky těmto změnám jsem si Giu oblíbila a fandila jsem jí fandit. V některých situacích mi jí bylo opravdu líto, až jsem měla tendenci ji obejmout a říct, že to bude v pořádku. Proto jsem ráda že našla Haydena a Bec, protože takové kamarády potřebovala. Kdo mě zcela vytáčel byla Jules, opravdu dobře napsaná záporná postava. Měla jsem sto chutí ji praštit.
Jediné, co mi na knize vadilo, byl ten otevřený konec. Jak to asi dopadlo s Bec? Udobřila se Gia s kamarádky? Prostě moc otázek a žádné odpovědi. To mě na tom celkem mrzí. Ale jinak je to velmi příjemná kniha.

30.01.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dlouho jsem přemýšlela, zda mám tuto knihu a zároveň sérii číst. Nakonec jsem se rozhodla, že tomu dám šanci.
A jsem rozhodně ráda, že jsem se tak rozhodla. Kniha se mi totiž líbila. Hlavní hrdinka, America, se mi docela zamlouvala (zatím mi neleze na nervy, jak to občas u některých ženských postav bývá ➡️ pozn. dočetla jsem zbylé díly a tento stav se změnil a America mi začala pít krev). Koho jsme si hned zamilovala, byl princ Maxon. Pasáže s ním jsem zbožňovala a těšila se na další. Z toho vyplývá, že Aspen mi nesedl, takže mým favoritem nebude (smůla chlapče).
Můžu říct, že jsem byla mile překvapena. Četlo se to skoro samo, takže stránky jsem hltala jedu za druhou.

10.11.2019 4 z 5

Svatba z Vysočiny Svatba z Vysočiny Hannah Howell

Příběhově se mi Svatba z Vysočiny líbila. Především postupné zalíbení obou hrdinů. Scéna s netvořením mě opravdu pobavila. Hlavní hrdinka Islaen byla tak trochu naivní dívenka, která se však postupem času a okolnostem mění v ženu. Ian mi přišel takový, že bych ho nejraději praštila tlustý klackem přes hlavu za to jeho chování. Nejdříve se dušuje, že jí bude věrný a za chvíli by skončil s bývalou milenkou v posteli. To o jeho cti moc nesvědčí. Ani to, že nechá svoji ženu osamocenou a odjíždí na vzdálené panství, kam za ním náhodou přijede bývalka. I když jsem věděla, jak to dopadne, tak jsem Islaen přála hezky a šťastný život s Ianem a trojčaty.
P.S. zamilovala jsem si zde postavu Alexandra MacDubha.

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Zajímavě napsaná fantasy pohádka, díky níž se dostaneme do světa plného kouzel a netušených možností, kde se snaží dobro bojovat se zlem. Takhle by se dala shrnout tato knížka.
I když je začátek trochu pomalejší a rozvleklejší, tak postupem času to přidává na síle a čtivosti. A než se člověk naděje, tak je konec a nestačí se divit, jak k tomu došlo. Dle některých reakcí ne všichni byli s koncem spokojení. Podle mě si autorka buď nechala zadní vrátka, kdyby se do tohoto světa chtěla ještě vrátit, a nebo jen chtěla, aby bylo na čtenáři, jak si pomyslí konec, v němž se mu bude dále rozvíjet vztah Agniezsky a Draka/Sarkana.
Co se mi líbilo, byla myšlenka zlověstného hvozdu/lesa, který je plný zášti, vzteku a požírá nevinné oběti. Podle mě je to zajímavé a netradiční. Neboť padouchem většinou bývá nějaká osoba, ať už to je obyčejný člověk nebo nadpřirozená bytost.

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Pokud hledáte fantasy s princeznami, vojáky, zloději, lovci a démony, tak určitě sáhněte po této knize. Nejen, že se četla snadno a velmi rychle, ale měla i zajímavý a napínavý příběh.
Nejvíce mě bavilo příběhy princezny Catherine a malé lovkyně Tash. Zrovna Tash jsem si oblibila především kvůli jejímu chování, protože se s ničím nepárala a šla za svým. Na Catherine se líbilo, že se snažila poprat s nepřízní osudu, jenž představovalo naplánované manželství s princem z jiného království. A hlavně, že se nenechala zlomit a pokusila se nastalou situaci obrátit ve svůj prospěch. Zachovala se totiž jinak, než např. Lia z Falešného polibku, která raději utekla, než aby se tomu postavila. Ale ti by pak byl asi úplně jiný příběh. U mužských hrdinů jsem měla menší problém, neboť March a Edyon mi tolik do oka nepadli. Ne, že by neměli zajímavý příběh, ale něco mi u nich chybělo, a to něco by mohlo být charisma. Nakonec se mi zamlouvalo, že se jednotlivé linky našich hrdinů prolnuly do jednoho příběhu a oni tak stanuli proti sobě.
Osobně jsem zvědavá na pokračování, protože nutné potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne.
Na závěr musím vyzdvihnout grafické zpracování knížky, protože jak obálka, tak fialová ořízka tvoří dokonalou kombinaci a díky tomu je tak fotogenická, což je velký plus.

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Autorka touto povídkou sice nic nepokazila, ale také nic převratného nepřinesla. Jak už někdo níže zmínil, kdyby to vložila do samotné knihy Jamaica Lane, tak by udělala lépe.

13.10.2019 3 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Knihu z pera markýze de Sade jsem četla poprvé a naposledy. Promiňte pane, ale jinak to nejde. Nejsem vaším cíleným čtenářem.

13.10.2019 1 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tak tenhle díl bylo rozhodně lepší než předešlý. Může za to přeměna hlavního hrdiny. Easton se ze zamrzlého puberťáka změnil na milého a starajícího chalana. I hlavní ženská postava Hartley prošla změnou, a to díky úrazu hlavy. Téhle dvojici jsem už fandila. Až na ten trochu uspěchaný konec to bylo dobré.
Jsem zvědavá, zda dostanou prostor i dvojčata. Bylo by to hezké ukončení celé série.

10.03.2019 4 z 5

Mesačné svetlo na Nightingale Way Mesačné svetlo na Nightingale Way Samantha Young

Tak, a je tu konce. Uzavřela se nám jedna kapitola s příběhy ze série Dublin Street. A právě díky této knize jsme se mohli rozloučit s našimi hrdiny a dát jim tak sbohem.
Jako rozloučení mi to přišlo hezké a milé. I když víc jsem sledovala předešlé postavy (proto jsem vděčná za ten závěrečný epilog), než hrdiny této knihy. Nějak mi totiž Grace a Logan nepadli do noty. Neměli takové kouzlo či chemii jako jiné páry. Ale jinak to bylo příjemné čtení.

10.03.2019 2 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jsem ráda, že jsem se odhodlala a přečetla si i Krvavé ostří, které nám podhaluje život Celaeny Sardothien. Diky této knize jsme mohli více poznat i Sama, kterého jsem si oblíbila (nejhorší na tom bylo, že člověk věděl, jak to s ním dopadne). Dále nám byli více přibliženy postavy, jako byl Rolfe, Yrene, Ansel z Trnitého srázu či Tiché vrahy. Tyto nepatrné příběhy nám tak hezky doplnily hlavní příběh.

30.12.2018 5 z 5