ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

Ten exulant Ten exulant Andrew Britton

Vcelku dobrý příběh. Vyvážená směs politického dění a bojové akce. Knihu hodnotím jako solidní průměr.

10.04.2019 3 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Mám rád detektivní romány z neobvyklého prostředí. Případ z nacistického Německa tam rozhodně patří. Dobře je popsán jak průběh vyšetřování tak atmosféra Berlína v roce 1944. Jen mám pochybnosti, že by SS povolalo k vyšetřování židovského komisaře, ať už by byl sebelepší, ale to dojem z knihy nekazí.

04.04.2019 3 z 5

Vraždící elita Vraždící elita Chris Ryan (p)

Kvalitou se jedná o solidní průměr. Příběh se čte dobře a hlavní postava Matt Browning taky ujde. Trochu přehnaná je pouze závěrečná akce s vlakem, která připomíná nějakou bondovku.
Celkovému dojmu to však příliš neublížilo.

28.03.2019 3 z 5

Ženevský podvod Ženevský podvod James Twining

Tak přebal knihy nelhal. Do děje se zamíchalo vše, policie, církev, politici i ta mafie. To vše vytvořilo velký spletenec událostí. Není to úplně marné, směsice pátrání s objasňováním historických dějin šlo dobře dohromady.
Na druhou stranu, hlavní postava Toma Kirka mi nepřišla tak zajímavá, aby se kolem ní vytvořila celá série.
Hodnotím 3/5.

23.03.2019 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

V Galerii mrtvých je vše co jsem očekával, a co dělá tuto sérii tak úspěšnou a atraktivní pro čtenáře. Svižné tempo, bizarní vraždy se vzkazy, nad kterými si Hunter s Garciou lámají hlavu. Změnou je nucená spolupráce s FBI. Poměrně vydařený je i samotný závěr. No a v úplném konci možný náznak budoucího dílu.
Carterovi do galerie zasazuji 80%.

17.03.2019 4 z 5

Za trest Za trest Dick Francis (p)

Příběh byl celkově slabý. Předvolební agitace v první polovině knihy mě nebavily. Napětí se nedostavilo ani s pokusy o atentát na Juliarda staršího. Pátrání po původci vyznívá do ztracena. Kromě toho, Francis hned od začátku dost okatě ukáže na hlavní záporáky příběhu. Bohužel, závěr ničím nepřekvapí...

09.03.2019 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Budu se opakovat, ale znovu velká spokojenost. Klasicky drsné, stále se něco děje, Carter do příběhu opět umístil nějaké originální prvky, čímž tento díl odlišil od ostatních v sérii, alespoň tak, jak to série umožňuje.
Proto dávám 85%.

03.03.2019 4 z 5

Každý musí zemřít Každý musí zemřít Lawrence Block

Blockův styl v knihách s Mattem Scudderem se mi vždy líbil. Ani tahle není vyjímkou. Příběhová zápletka je opět dobrá, ale hlavní síla tkví v dialozích postav a popisu newyorských čtvrtí. Děj sice není ohromující, ale myslím, že to Block ani nechce, jde mu především o reálnost a uvěřitelnost, zkrátka aby si čtenář řekl: jo, tohle se vážně mohlo stát.
Moje hodnocení je jasné, kniha si v pohodě zaslouží 4/5.

21.02.2019 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Příběh se mi líbil. Závod mezi američany a číňany, kdo dříve dorazí k Saturnu a získá mimozemskou technologii. Jednoduché, prosté. Žádné složitosti.
I když cesta k Saturnu trvá celkem dlouho ( ve formě stránek) tak příběh nenudil. Další plus je TO co se nachází v prstencích Saturnu. Nález je znovu jednoduchý, což opět schvaluji. Nic extrémně neuvěřitelného.
Závěr je klasicky lidský, takový vývoj úplně vidím. Kniha působí jako hold AC Clarkeovi a jeho Vesmírné odysee.
Pro fandy Clarkea mohu doporučit, touhle Sandfordovou knihou určitě nešlápnete vedle.

16.02.2019 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

První část knihy s podtitulem Přeživší, kdy letadlo havaruje a cestující si pomáhají jak mohou, tak ta se mi líbila.
Ve druhé části nazvané Titáni, zjistíme že letadlo skončilo v budoucnosti, k tomu pak další důležité okolnosti. Tahle část byla slabší a moc mě nebavila.
Tak jsem čekal, jaká bude třetí část s názvem Neznámí. Závěr byl celkem dobrý, ale vlastně očekávaný. 60%.

31.01.2019 3 z 5

Šedivky - Trochu jiné MiGy-21MF v našem letectvu Šedivky - Trochu jiné MiGy-21MF v našem letectvu Stanislav Rogl

Tohle jsem měl půjčeno od kámoše. Já sám nejsem velkým fandou MiGů 21 a letounů obecně. Bral jsem to spíše ze zvědavosti. Hlavně jsem se zaměřil na fotografickou část, tu textovou s popisem jsem jen zvolna prolistoval. Kniha je určena primárně pro fandy letadel, tomu odpovídá i tiskový náklad. Z mého laického pohledu to bylo fajn.

27.01.2019 3 z 5

Nepřítel státu Nepřítel státu Vince Flynn

V knize je zhruba všechno, co u téhle série očekávám. Přestože se to čte dobře, tak zjišťuji, že tématicky a situačně se tahle série vyčerpává. Prostě většina situací už tady byla v předchozích dílech jen v různých obměnách. Ano, solidní, ale ne dechberoucí. Hodnocení: 3/5.

24.01.2019 3 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Chris Ryan (p)

Začátek byl slibný, když při výcviku nových adeptů SAS dojde k útoku šesti maskovaných mužů, kteří pobijí většinu vojáků. Zbytek knihy je pak pokus vlády o odvetnou akci za pomoci dvou přeživších příslušníků SAS. Celkově byl příběh dobrý, děj se rychle posouval vpřed, takže za mne spokojenost. 70%.

18.01.2019 3 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Tohle jsem si chtěl přečíst už docela dlouhou dobu. Skutečné bojové akce, s vrcholným dopadením Usámy bin Ládina. Nakonec mě to nebavilo tak, jak jsem si původně myslel. Asi jsem měl přehnaná očekávání. Takže 3/5.

17.01.2019 3 z 5

Lov sokola Lov sokola Ralph Pezzullo

Volné pokračování Lovu škorpiona. Zhruba standardní kvalita příběhu. Opět několik bojových akcí kdy vše končí vysoce nebezpečnou misí na území Íránu.

03.01.2019 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Jako detektivka to byl spíše průměr. Nejzajímavější je hlavně doba kdy se příběh odehrává, a s tím spojené možnosti de Singletona jakožto vyšetřovatele.

27.12.2018 3 z 5

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Strážce je další dobrý díl série. Alex Temple je sympatická postava, kterému není obtížné fandit. První část se odehrává v Sierra Leone při záchranné akci SAS. Zbytek je pak Templeův pokus vypátrat toho, kdo vraždí důstojníky MI5. Nakonec nechybí ani překvapení. Za mne 3/5.

26.12.2018 3 z 5

Loď duchů Loď duchů Clive Cussler

Tahle kniha byla trefa úplně vedle. V knihovně jsem si ji půjčil zejména kvůli obálce a názvu. Čtení mě ovšem nebavilo, a nakonec jsem kus textu přeskočil, abych zjistil jak to dopadlo.

22.12.2018 2 z 5

Lov škorpiona Lov škorpiona Ralph Pezzullo

Další solidně napsaný příběh Crockera a jeho týmu. Většinu času se děj odehrává v Libyi. Opět je to kombinace bojové akce a pátrání po jaderném materiálu. Ke všemu Crocker hledá svou ženu, kterou unesli místní radikálové. Trochu slabší nežli Lov vlka.

18.12.2018 3 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Tak tahle kniha o legionářích mě moc nebavila. Občas jsem měl chuť knihu odložit, ale nakonec jsem to zvládnul celé, přiznávám však, že zejména ze setrvačnosti.

12.12.2018 2 z 5