Ulala Ulala komentáře u knih

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Smekám pomyslný klobouk nad zápletkami a jejich řešením, použitými v tomto díle. Uznávám, že je to jeden z nejlepších příběhů soudce Ti a ráda si vychutnám další.

11.08.2022

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

No nevím, jelikož to bylo druhé čtení, tak jsem některé části přeskakovala. Ale je to opět typická "keplerovka", tak si neztěžuji a pokusím se dokončit sérií. Z původního hodnocení ubírám jednu hvězdičku za neskutečné natahování některých pasáží.

05.06.2022 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Přátelské a milé povídky paní Haliny mně velmi potěšily. Její typický humor je mi docela blízký a tak jsem si čtení docela užila. A že celou dobu jen vařila - tak přece žila v karanténě spousta lidí. Já si z toho vezmu alespoň pár receptů na vyzkoušení.

25.02.2022 4 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Super kniha na odlehčení. Bez hektolitrů krve, pouze dedukce a trocha kriminální zvídavosti. Mám ráda tuto sérií a už se těším na další díl.

23.02.2022 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Poutavě napsaný příběh. Vyprávění opata citlivě spojovalo celý děj a k tomu kousek historie - to vše dodává knize na "přitažlivosti". Tomu kdo má rád historické příběhy, vřele doporučuji.

15.02.2022 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Problematika migrantů je aktuálním tématem mnoha knih, ale autoři ji pojali ve formě detektivky, která mně i jiné zaujala. Jako obvykle na začátku jsem si musela dát dohromady, kdo je kdo a zavzpomínat na osudy hlavních postav, posléze však děj nabral rychlost a já jsem se pouze chtěla dozvědět, jak to autoři míní ukončit. Určitě si nenechám ujít další pokračování.

08.02.2022 4 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Trochu překombinované, brutální - odpovídá to však linií celé série. Proč ne, autor má asi bujnou fantazií. Čtu další díl a určitě si neodpustím i ten příští.

25.12.2021 4 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Drsné, napínavé a dle mého názoru skvělé. Každý další díl mně baví o to víc, že zápletky jsou propracované a neotřelé. Těším se na další díl ať již nový či některý z dřívějších.

09.12.2021 4 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Myslím, že bych si chtěla přečíst všechny díly. Rok 2060 není až tak neuvěřitelný a autorka citlivě naznačuje změny, které velmi pravděpodobně budou na dosah. Zápletka tohoto dílu je dobrá a příběh se jako obvykle čte jedním dechem.

05.09.2021 5 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Připadá mi to spíše jako scénář k filmu a divila bych se pokud podle tohoto příběhu film nebyl natočen. Přesto se mi to líbilo a myslím, že je to slibný začátek série, která se mi bude zamlouvat. Krátké, pohotové, bez tryskající krve a létajících kulek. Prostě fajn.

31.07.2021 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Každá další kniha této série mi připadá kompaktnější a lepší. Zaslouženě dávám pět hvězdiček.

17.05.2020 5 z 5

Pokání mrtvých Pokání mrtvých Peter Tremayne (p)

Mně připadal tento příběh o trochu více přístupnější, o trochu více lidštější, bez výrazných jízlivosti Fidelmy. Historická fakta více navázána na příběh. Moc dobře se to četlo, ale také to mohlo být způsobeno u mně tím, že mám přečtené všechny díly a už se tak trochu orientuji v názvech a jménech. Za mně tentokrát bez ztráty hvězdičky a těším se na další.

16.02.2020 5 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Moderní technologie, kombinační schopnosti, v pozadí veteráni tajných služeb a vlády a to vše s dobrým koncem. Zlo bylo potrestáno. Krásná pohádka pro dospělé. Kromě toho se kniha čte velmi dobře, akce mají spád, jsou okořeněny špetkou humoru a v pozadí se neobjevují žádné komplikované vztahy. Pro odvedení myšlenek od problémů skvělá kniha.

27.01.2019 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Knihy pana V.V. mně baví. Jsou čtivé, mají spád a svérázný humor. Zavedou nás do historie naši země z pohledu člověka znalého této historie. Ráda se k nim vracím.

12.01.2019 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Opět souhlasím s předchozími čtenáři. Skvělá oddechovka. Jiří Adam z Dobronína vyjde vstříc své bývalé lásce a pustí se do vyšetřování. Zápletka zajímavá, noví náhodní pomocníci pana z Dobronína pojatí s humorem a špetkou nadsázky. Každý konec kapitoly navádí k tomu, aby jste začali číst dál - bude tam něco dalšího, co povede k rozuzlení záhady ? A pokaždé je.

02.06.2018 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Zajímavé téma, osobitě pojaté postavy. Autor velmi decentně popisuje zákulisí konklave. Intriky, pošetilost mocných, víra ve správnou volbu a zejména velmi dobře vykreslené vnitřní rozpory hlavního protagonisty příběhu. Doporučuji k přečtení.

27.05.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

OK. Pokračuji v čtení. Jsem zvědavá zda Erika svoji žádost o přeložení myslela vážně.

01.05.2018 4 z 5

V mrazivých časech V mrazivých časech Fred Vargas (p)

V poslední době mám štěstí na autory a jejich dobré náměty. Mezi ně patří i Frédérique Audouin-Rouzeauová, která své náměty čerpá z historie. Musím podotknout, že velmi věrohodně přenáší historii do současného světa, asi to bude tím, že je vystudovanou historičkou. Případy jejího geniálně uvažujícího komisaře Adamsberga a majora Danglarda s neuvěřitelnou pamětí, stojí za přečtení. Současný příběh, historický podtext, trochu ironie a specifického humoru, francouzské město versus francouzský venkov a k tomu trocha mrazu z Islandu - no prostě neodolatelné.

29.04.2018 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Právě jsem se vrátila z Three Pines a na otázku, kterou autorka napsala na konci knihy, mohu odpovědět pouze ANO, kniha se mi velmi líbila a nemohu se dočkat pokračováni. V bistru, vyšetřovací kanceláři zřízené na starém nádraží a na procházkách vesnicí jsem strávila krátkou dobu, protože příběh mně vtáhl celou a knihu jsem měla přečtenou za pár dnů. Autorka na pozadí vraždy skvěle popisuje vztahy jednotlivých zúčastněných, některé byly vyřešené a za nimi postavená tečka, některé však zůstaly otevřené a snad se jejich vyřešení dočkáme v příštím díle. Náznakem může být návrat Rózy, na kterou Ruth na jaře celou dobu čekala. Omlouvám se těm, kteří neznají celou sérii a historii jednotlivých postav, popisování příběhu by zabralo moc místa, proto jsem vyjádřila pouze svůj pocit po přečtení knihy.

08.04.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Je zajímavé, jak se autorova tvorba vyvíjí, V jednotlivých sériích mi to případá různé. U trilogie z ostrova Levis mě nejvíce oslovila první kniha. U čínských thrihllerů mi připadá, že je to ob knihu, jedná lepší, jedna horší a u akt Enzo mi připadá každá další kniha lépe propracovaná. Barvitě popsané prostředí tvoří základ zápletce, která ve svých kořenech míří do Polska v době druhé světové války. Vše doplňuje osobní život Enza s jeho zápletkami i když tentokrát bez účasti dcer a ostatních přátel. Těším se na další pokračování.

10.12.2017 5 z 5