Ulala Ulala komentáře u knih

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Moderní technologie, kombinační schopnosti, v pozadí veteráni tajných služeb a vlády a to vše s dobrým koncem. Zlo bylo potrestáno. Krásná pohádka pro dospělé. Kromě toho se kniha čte velmi dobře, akce mají spád, jsou okořeněny špetkou humoru a v pozadí se neobjevují žádné komplikované vztahy. Pro odvedení myšlenek od problémů skvělá kniha.

27.01.2019 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Knihy pana V.V. mně baví. Jsou čtivé, mají spád a svérázný humor. Zavedou nás do historie naši země z pohledu člověka znalého této historie. Ráda se k nim vracím.

12.01.2019 4 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Opět souhlasím s předchozími čtenáři. Skvělá oddechovka. Jiří Adam z Dobronína vyjde vstříc své bývalé lásce a pustí se do vyšetřování. Zápletka zajímavá, noví náhodní pomocníci pana z Dobronína pojatí s humorem a špetkou nadsázky. Každý konec kapitoly navádí k tomu, aby jste začali číst dál - bude tam něco dalšího, co povede k rozuzlení záhady ? A pokaždé je.

02.06.2018 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Zajímavé téma, osobitě pojaté postavy. Autor velmi decentně popisuje zákulisí konklave. Intriky, pošetilost mocných, víra ve správnou volbu a zejména velmi dobře vykreslené vnitřní rozpory hlavního protagonisty příběhu. Doporučuji k přečtení.

27.05.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

OK. Pokračuji v čtení. Jsem zvědavá zda Erika svoji žádost o přeložení myslela vážně.

01.05.2018 4 z 5

V mrazivých časech V mrazivých časech Fred Vargas (p)

V poslední době mám štěstí na autory a jejich dobré náměty. Mezi ně patří i Frédérique Audouin-Rouzeauová, která své náměty čerpá z historie. Musím podotknout, že velmi věrohodně přenáší historii do současného světa, asi to bude tím, že je vystudovanou historičkou. Případy jejího geniálně uvažujícího komisaře Adamsberga a majora Danglarda s neuvěřitelnou pamětí, stojí za přečtení. Současný příběh, historický podtext, trochu ironie a specifického humoru, francouzské město versus francouzský venkov a k tomu trocha mrazu z Islandu - no prostě neodolatelné.

29.04.2018 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Právě jsem se vrátila z Three Pines a na otázku, kterou autorka napsala na konci knihy, mohu odpovědět pouze ANO, kniha se mi velmi líbila a nemohu se dočkat pokračováni. V bistru, vyšetřovací kanceláři zřízené na starém nádraží a na procházkách vesnicí jsem strávila krátkou dobu, protože příběh mně vtáhl celou a knihu jsem měla přečtenou za pár dnů. Autorka na pozadí vraždy skvěle popisuje vztahy jednotlivých zúčastněných, některé byly vyřešené a za nimi postavená tečka, některé však zůstaly otevřené a snad se jejich vyřešení dočkáme v příštím díle. Náznakem může být návrat Rózy, na kterou Ruth na jaře celou dobu čekala. Omlouvám se těm, kteří neznají celou sérii a historii jednotlivých postav, popisování příběhu by zabralo moc místa, proto jsem vyjádřila pouze svůj pocit po přečtení knihy.

08.04.2018 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Je zajímavé, jak se autorova tvorba vyvíjí, V jednotlivých sériích mi to případá různé. U trilogie z ostrova Levis mě nejvíce oslovila první kniha. U čínských thrihllerů mi připadá, že je to ob knihu, jedná lepší, jedna horší a u akt Enzo mi připadá každá další kniha lépe propracovaná. Barvitě popsané prostředí tvoří základ zápletce, která ve svých kořenech míří do Polska v době druhé světové války. Vše doplňuje osobní život Enza s jeho zápletkami i když tentokrát bez účasti dcer a ostatních přátel. Těším se na další pokračování.

10.12.2017 5 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Kronika rodu kata Kuisla pokračuje dalším příběhem, který mohu jen doporučit. Oddechové čtení, plné napětí a s řadou historických faktů i pověstí. Ukázka života vyšší třídy i obyčejných lidí na pozadí problémů, které jsou aktuální ještě i dnes. Jsem ráda, že jsem tuto sérií objevila a budu očekávat další díl,

15.10.2017 5 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Drsná příroda, drsní lidé, boj o moc, korupce a zneužívání moci. To vše na pozadí vypjatých čínsko-mongolských vztahů. Příběh, který zaujme, a to ještě s přidanou hodnotou. Autor totiž poodhaluje historii a zvyky nám málo známé mongolské kultury. Zajímavě napsaná kniha, s každým dalším přečteným odstavcem se mí líbila více. Na poprvé jsem příběh „zhltla“ bez vychutnání si celku. Druhé čtení mi poodhalilo tu „přidanou“ hodnotu.

19.09.2017 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Přemýšlela jsem, zda psát hodnocení k této knize, ale nakonec jsem neodolala. Mně se děj velmi líbil. Nepřistupovala jsem k němu jako k detektivce, ale jako k příběhu detektiva, který chce ukončit jednu kapitolu života, která mu nedává spát - najít ostatky svého bratra. Při tomto hledání také zjistí, že nejen on má stejné problémy. Před léty se ztratila mladá dívka, zamilovaná do přítele svého manžela. A právě svou urputností a vlezlostí se dopátrá pravdy o jejím zmizení a tím pomůže starému Ezrovi k uzavření jeho kapitoly života, která je pro něho velmi bolestná již dlouhá léta. Není zde policie, nejsou zde honičky, pouze logika, důslednost pátráni, popis drsné přírody a život v ní. Příběh je velmi silný a konec zůstává zajímavě otevřený.

29.11.2016 5 z 5

Ďáblova pečeť Ďáblova pečeť Peter Tremayne (p)

Každý další díl příběhu o dálaigh Fidelmě mně uchvacuje víc. Zápletka, kterou autor rozvíjí mi připadá pouze jako stafáž pro historická data o době, ve kterém se příběh odvíjí. Spojení historie a detektivky v podání autora je skvělé. Jsem ráda, že tento díl je zasazen do Caschelu a ukazuje život v zámku krále, život Fidelmy a její rodiny a samozřejmě spory, které se odvíjely při prosazování katolicismu v Irsku. Pevně doufám, že autor bude v příbězích pokračovat. Vřele doporučuji všem, kdo se chce něco o Irsku kolem roku 670 dozvědět a kdo má rád dobré detektivky.

30.10.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Co dodat, příjemné, neuvěřitelné, čím dál zábavnější. Doporučuji a dávám zasloužených pět hvězdiček.

21.05.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Čtivá, příjemná detektivka. Právě tak na nedělní den. Postupně se u Agathy "obrušují hrany", z nepříjemné "megery" se stává oblíbenou členkou vesnické komunity. Docela se těším na další část série.

03.04.2016 5 z 5

Sidra Noach Sidra Noach David Jan Novotný

„Jenomže někdy se to prostě tak sejde a začne se vzpomínat. Z hlubin paměti se vynoří dávno zapomenuté příběhy.“ Tento citát z knihy jako by byl motem celého příběhu. Na pozadí současných události – povodní v roce 2002, se prolínají vzpomínky tří generací, od druhé světové války až po současnost. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco málo o stylu života docela uzavřené skupiny lidí, kteří žijí mezi námi. Knihu jsem přečetla od roku 2013, kdy jsem si ji pořídila, již po druhé a myslím, že se k ni budu vracet.

14.02.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Ve čtvrtém případu Agathy se autorka zaměřila více na Agathu a Jamese jako na soukromá očka. Více mi vyhovovaly první dva díly, ale i výletníci z Dembley mají něco do sebe. Kniha se čte sama a vývoj vztahu hlavních protagonistů ukazuje na zajímavou zápletku dalšího dílu.

31.01.2016 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Odpovídá mému očekávání. Lehká, odpočinková kniha, v níž se prolínají osudy obyvatel anglického venkova. Vřele doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout od každodenního stresu.

30.01.2016 5 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Výstižné je hodnocení Amazonu "Geniální mix Vraždy v Orient expressu a Panství Downton". Popis fiktivního domu Agathy Christie a život, zejména služebnictva, v něm přidává na atraktivnosti příběhu. Mohu říct s klidným svědomím, že je to poklidné a příjemné čtení. Už mám nachystaný další díl. Dávám čtyři * za příběh a jednu za odvahu autorky jít do tak nejistého projektu.

26.05.2024 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Proč ne, mně se povídky líbily. Jsou o životě i když někdy potrhlém, ale kdo z nás neměl někdy potrhlé momenty ve svém životě.

30.03.2024 4 z 5

Ze života nižších kruhů Ze života nižších kruhů Vladimír Renčín

Inteligentní humor Vladimíra Renčína neodmyslitelně patřil k mému mládí, tak proč se s ním nepotěšit i o několik desítek let později. Škoda, že již nic nového nenakreslí.

30.03.2024 5 z 5