Valentine Valentine komentáře u knih

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Hořkosladké zimní zahřátí u srdce. Kouzelná kniha, velmi silná a velmi smutná. Čte se lehce jako když se z nebe snášejí sněhové vločky.

18.12.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nemám jí naprosto co vytknout a vřele doporučuji naprosto všem.

17.08.2013 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moje nejoblíbenější pohádka :)

24.07.2013 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Snad ještě děsivější než příšerný (v dobrém slova smyslu) film. Ten pocit bezmoci a nespravedlnosti se ve mně zakořenil a od té doby roste a k panu Bobligovi z Edelstadtu chovám dodnes vskutku nezměrnou nenávist!

24.07.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Člověka to donutí se na chvilku zamyslet nad sebou samým, i nad celým světem. Skvělá myšlenka podaná příjemným způsobem.

24.07.2013 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipné, chytré, čtivé, ironické. Zkrátka a dobře bezvadné čtení :)

22.12.2012 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasné dílo s neskutečnou hloubkou. Mistrně zachycené pocity a myšlenky, až z toho mrazí do morku kostí. Rozhodně jedna z knih, které by si měl přečíst doopravdy každý.

26.10.2012 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moje první kniha od Hartla. Sympatický, přímý a nevtíravý styl psaní, který příjemně odsýpá a dobře se čte. S postavami člověk snadno soucítí, v situacích se pozná (a nebo je rád, že se v nich nepozná) a často se při čtení hořce uchechtne. Jen jsem pořád čekala nějaký "plot twist" nebo nečekané vyústění procesů, které se děly v pozadí celého příběhu. Buď jsem si ho nevšimla, nebo se ho nedočkala, každopádně na mě kniha působila po dočtení mělce.
Fajn jako oddechové čtení na léto.

04.07.2024 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Nechám těch pět hvězdiček aby mluvily samy za sebe. Od začátku až do konce perfektně napínavý děj, který jsem přelouskala takřka jedním dechem, protože mě ani na chvíli nenechal vydechnout. Závěr nezklamal a oproti jiným se mi se “pámbíčkářský námět víc než zamlouval. Zůstávám tedy do Beznaděje beznadějně zamilovaná.

28.09.2018 5 z 5

Knížečka zajímavá, nezvyklá a napínavá; typická Kingovka, kterou slupnete jako malinu. Upřímně mě trochu zklamalo jen rozuzlené hlavní zápletky, ale přesto musím uznat, že dělá knihu uvěřitelnější. Závěr byl jednoduše roztomilý. Hvězdu tedy ubírám pouze za pravou identitu "hlavního záporáka".

22.02.2016 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Výborná a neuvěřitelně napínavá sci-fi záležitost, ze které mrazí až do morku kostí a přitom se od ní nedá odtrhnout. King ve své nejlepší formě, řekla bych. S touhle knížkou v ruce rozhodně nebude PPDD ;)

21.09.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha tajemná i vtipná, drsná i láskyplná. Asi stejně jako samotné hlavní protagonistky... Pohnutí zaručeno!

22.07.2015 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Předlouhé čekání na to, až se něco konečně začne dít, se nakonec naštěstí vyplatilo. Po poutavém začátku a roztahaném prostředku mě uchvátil strhující závěr, kdy jsem se od knihy zkrátka nemohla odtrhnout. King zas a opět nezklamal.

16.03.2015 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Rozjíždí se pomalu ale jistě, graduje v geniálních obratech, končí trochu zdlouhavě a teskně. Kdyby mě ten prostředek tak dokonale nebavil, asi bych jí 4 hvězdy dala stěží. Ale... Garpův "dospělý" život je prostě pravá perla na skvělém máslovém dortu.

01.03.2013 4 z 5

Rozsévač větru Rozsévač větru Maja Lidia Kossakowska

Tahle kniha mě naprosto dostala. Poutavé, čtivé, neotřelé. Vřele doporučuji! :)

17.10.2012 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Příjemné čtení, ke konci hodně napínavé. Ale je vidět, že se King k detektivkám teprve dostává. Zatím obhlíží terén. Nejsem z Pana Mercedesa ani nadšená ani zklamaná, a těším se na další kousky.

21.01.2016 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Skvostná jednohubka, která chytne a nepustí. Půlhodinová srdeční záležitost, která se vryje pod kůži a vyloudí na tváři nejeden úsměv. Doporučuji jako zpříjemnění pošmourného, podzimně zimního odpoledne číhajícího za okny vlaku.

02.12.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tahle kniha rozhodně chytne a nepustí. Udrží vás napjaté od začátku do konce. Čtivá, hrozivá, neodkladná záležitost. Dávám všechny palce, které mám, a které mi po Dlouhém pochodu zbyly.

29.10.2014 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Kniha mě bavila, ale nenadchla. Zaujala, ale nenutila číst dál a dál bez odkládání. Byla zajímavá, příběh byl originální a propracovaný, ale nějak mě to nechytlo za srdce. Vadila mi tam "nadvláda" náboženství, ale to se asi u knihy s takovouto tématikou dá čekat. Až pasáže z války mě přiměly knihu dočíst.

25.03.2014 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Pohodová knížka která chytne svou lehkostí a upřímností za srdce. Velice čtivá, vtipná, chytrá a... prostě krásná.

13.02.2014 5 z 5