Venezia Venezia komentáře u knih

Prameny touhy Prameny touhy Ellen Alpsten

Tak zaujímavý osud a tak nudná kniha!!! Oproti Carevně sklamanie.

14.06.2013 2 z 5

Hodina nachové růže Hodina nachové růže Maria Krüger

Moc milá kniha. Také porovnanie, ako by vyzeral náš život /život dievčat/ v 19. storočí. Matika v škole takmer žiadna, telesná výchova len opatrne, ale tie spoločenské pravidlá tiež neboli bohviečo...

14.06.2013 5 z 5

Oltář lásky Oltář lásky Cheryl Holt

Občas si prečítam nejakú romantickú knihu, ale toto ani nemôžno nazvať knihou. Fuj!!!

14.06.2013 odpad!

Příliš dlouhé zásnuby Příliš dlouhé zásnuby Sébastien Japrisot (p)

Pri toľkých príbehoch si k čítaniu zoberte pero a papier a robte si poznámky, inak sa z toho nevysomárite. Keď sa stratím, dúfam, že aj mňa bude niekto tak vytrvalo hľadať. Audrey Tautou to v úlohe Mathildy pristane.

09.06.2013 4 z 5

Vplyv mena na život Vplyv mena na život Pierre Le Rouzic

Všeličo som sa o sebe dozvedela - a som s charakteristikou svojho mena spokojná, takže 4 hviezdičky.

09.06.2013 4 z 5

Sirota z Knowlu Sirota z Knowlu Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Typický gotický román. Bohužiaľ bol koniec predvídateľný, žiadne prekvapenie sa nekonalo. Pre tínedžerky dobré.

08.06.2013 4 z 5

Hraběnka Coselová Hraběnka Coselová Józef Ignacy Kraszewski

Vzostup a pád najznámejšej milenky Augusta II. Silného. Grófka Coselová bola sedem rokov kráľovou milenkou a takmer päťdesiat rokov jeho zajatkyňou. To, ako delami ostreľoval hrad, kde bývala, bola sila. Mimochodom, obálka knihy je hrozne odpudivá.

01.06.2013 4 z 5

Víte, co na sebe? Víte, co na sebe? Jitka Hrdličková

Páčia s mi tipy, čo si obliecť na ktorý druh postavy a článočky z dejín módy. Škoda, že autorka nevybrala viac klasických, nadčasových kusov oblečenia, lebo niektoré sú fakt hrozné.

01.06.2013 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Krásna, vtipne napísaná romantická knižka. Keď sa ale človek zamyslí nad konaním Désirée, zapochybuje, koho ona vlastne milovala. Manžela skoro vôbec nevidela, veď bol stále na fronte. Keď sa jej manžel stal švédskym princom, opustila jeho aj syna, vrátila sa do Paríža a nevidela ich trinásť rokov! Film je pekný, i keď v ňom veľa udalostí chýba. Našla som ho na ulozto v angličtine.

29.05.2013 5 z 5

Báthory - život a smrt Báthory - život a smrt Tünde Lengyelová

Kvalitný papier, kvalitné obrázky, kvalitný text. Kniha obsahuje kapitoly o živote v 16. a 17. storočí, životopis a kauzu Alžbety Bathoryovej a čo je zaujímavé, tabuľky s menami a svedectvami svedkov prípadu.

28.05.2013 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Krásna knižka, až na tú desivú svadobnú noc. O Jane Grey je už dávno natočený film Lady Jane.

28.05.2013 5 z 5

Život Mony Lisy Život Mony Lisy Pierre La Mure

Výborný životopisný román nielen o mone Lise a jej rodine, ale aj o Mediciovcoch, Leonardovi da Vinci a Florencii 15. storočia.

27.05.2013 5 z 5

Strýc Silas Strýc Silas Josef Volák

V slovenčine vyšla skrátená verzia pod názvom Sirota z Knowlu.

26.05.2013 4 z 5

Šibalstvá Tilla Eulenspiegla Šibalstvá Tilla Eulenspiegla Erich Kästner

Veselé a poučné príbehy jedného malého podvodníčka. Najvtipnejšie sú o tom, ako strážil vežu, naučil somára čítať a liečil chorých.

26.05.2013 5 z 5

Labužníkovy historky Labužníkovy historky Vladimír Poštulka

Ja som rada, že aspoň niekto napísal knihu na túto tému. Škoda len, že kniha nevyšla na lepšom papieri a každému príbehu nie je venovaná dvojstrana kvôli predhľadnosti. Uvítala by som tiež fotky jedál a ich "vynálezcov". Ako milovníčka histórie a jedla dávam napriek všetkým chybám päť hviezdičiek.

26.05.2013 5 z 5

Dám ti tu zem Dám ti tu zem Chufo Lloréns

Toľko krutosti a nespravodlivosti hneď na začiatku ma tak odradilo, že som knihu začala čítať letmo. Ale vždy keď som sa začítala, zase som natrafila len na násilie. Keby som chcela čítať o násilí, tak si zadovážim príručku kata.

26.05.2013 1 z 5

Slúžka faraónov Slúžka faraónov Elisabeth Hering

Pekná knižka vhodná skôr pre tínedžerky. Obsahuje čb fotky, hlavné údaje z egyptských dejín, stručné poznámky a vysvetlivky. Mne sa páčil štýl písania a rozhodnutie Merit žiť normálny život.

26.05.2013 4 z 5

Cesta ctnosti Cesta ctnosti Lindsey Davis

Mám veľmi rada sériu s Falconom, ale táto kniha ma sklamala. Myslím, že v slovenčine vyšla pod názvom Veniec slávy.

26.05.2013 3 z 5

Cisárovná Cisárovná Pavlo Zahrebeľnyj

Po Roxolane veľké sklamanie. Eupraxia znamená šťastná, ale táto žena nemala vôbec šťastný život. V knihe sa striedajú kapitoly románu s letopismi, za ktoré som dala tie dve hviezdičky. Veľa násilia, žiadna láska - čo je to za život/knihu?

26.05.2013 2 z 5

Hľadám lepšiu mamu Hľadám lepšiu mamu Gabriela Futová

Súhlasím s Renavou. Je to zábavná a poučná kniha, keby o nej vo svete vedeli, už by bola aj sfilmovaná.

25.05.2013 5 z 5