veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Jsou mladí a mají se rádi, ale válka je rozdělí právě během jejich setkání a poznávání… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.08.2019 4 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Příběh je úsměvné, milé čtení ze života, které vám mnohokrát vykouzlí úsměv na tváři. Zavzpomínáte u něj na léta před revolucí, jak to chodilo „tenkrát“ za Husáka. S D. D. dojdete až k 17. listopadu 1989 a budete s ní zvonit klíči na Václaváku. Poté budete zkoušet podnikat a hledat tu pravou lásku... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

09.08.2019 4 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Musím říct, že jsem se povídkové noir knihy trošku bála. Ale lákala mě v nich ta slibovaná duchařina. A jsem ráda, že jsem neodolala. Nejvíce se mi líbily samozřejmě duchařské příběhy. Bědující dívka, odehrávající se na starobylém šlechtickém sídle, kde údajně straší. Pokojová služba, ze staršího hotelu, s dohlížejícími mrtvými zakladateli na stěnách. Duch Helen Jorgensenové, ze sezení s psychologem, a pacientem, který stále vidí ducha své zesnulé ženy. Pár povídek bylo horší, některé dokonalé, další průměr. Ale to neubírá na kvalitě a na atmosféře, která celou knihu doprovází... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

31.07.2019 4 z 5

Sbohem, Paříži Sbohem, Paříži Anstey Harris

Tento román mě rozhodně překvapil. Očekávala jsem úplně něco jiného, než se mi dostalo. Je čtivý, má nádhernou obálku, díky které mě zaujal na první pohled. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

29.07.2019 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Musím říct, že tato série je pro mě unikátní tím, že kvalita dílů se zvyšuje. První byl pro mě nejslabší a já přemýšlela, zda pokračovat, když vyšel druhý. Ale neodolala jsem, a udělala jsem moc dobře. Třetí díl byl pro mě nejlepší. Tyler a Eden každou částí postupně rostou a vyvíjejí se. Už žádné drogy, ani mejdany. A tento čtvrtý díl? Ten nám vlastně vysvětlí proč se v prvním tak choval. Co cítil, jaké emoce měl uvnitř sebe a co se mu honilo hlavou. Navíc se kapitoly střídají - přítomnost s minulostí. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

27.07.2019 5 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Léto bez tebe je skvěle napsaný letní román, kde se řeší rodinné problémy, které se klidně mohou stát i vám. Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

20.06.2019 4 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Čtenářský klub slečny Lucie je příjemný příběh ze života, sice s pomalejším rozjezdem, ale s tou správnou myšlenkou. Román je každopádně dobré oddechové, lehké čtení, u kterého můžete vypnout a odreagovat se. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.06.2019 3 z 5

Zlatý dům Zlatý dům Natasha Solomons

Zlatý dům je opravdu výborně napsaná rodinná sága, s dokonale popsanými historickými fakty. V příběhu narazíte například na informaci, že se právě potopil Titanic a jak to vnímali lidé zvenčí. Román ale hlavně popisuje první světovou válku, jak rozdělila rodiny a jak vyvolala v Gretě rozpolcenost, strach a bolest. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.06.2019 4 z 5

Potemnělý ráj Potemnělý ráj Markéta Harasimová

Opět výborně napsaný detektivní román z pera Markéty Harasimové, z kterého jsem měla husí kůži. Perfektně propracované postavy - ostatně jako u všech Markétiných knih, napínavý děj, výborná zápletka, to všechno je Potemnělý ráj. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.05.2019 5 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Léto v Itálii vás zavede do horkých letních uliček italského městečka Montelibertá, kde se budete toulat společně se Sofií a vychutnávat tu nádhernou atmosféru. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.05.2019 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Rodinná sága o lásce, válce, bolesti, tajemstvích a jednom nalezeném deníku, si vás určitě získá od prvních řádků, tak jako mě. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.04.2019 5 z 5

Jmenuju se Martin Jmenuju se Martin Martin Carev

Kniha mě rozhořčila a naštvala! Dala bych tři hvězdičky, ale za ty kecy o závisti a připomínkách jak je slavný, dávám slabé dvě. Možná spíš jednu a půl. Fotky a cestopis je vcelku hezký, pokud se tedy oprostíte od těch názorů okolo. A to mi prostě nešlo. Přečetla jsem hodně cestopisů, ale tohle bylo špatně napsané, špatně zpracované, ještě hůř podané, špatné názory autora... Tohle má být vzor pro děti? To jako vážně?? Chtělo by to sestoupit z obláčku, zmenšit ego a přidat více pokory! Vice v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.04.2019 2 z 5

Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví Ivana Stenzlová

Výborně zpracovaná publikace, kde je vše podrobně vysvětlené a obsahuje více než 60 skvělých receptů.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.03.2019 5 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Ranní přání obsahuje opravdu hromady krásných myšlenek a citátů. Je to vlastně takový poetický příběh, kde hlavní hrdinka dává barvy pokojům podle nálady a každou barvu má spojenou s určitými pocity. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

08.03.2019 3 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Deníkové zápisky z cest vynikajících českých umělců si prostě zamilujete! Jsou zábavné, reálné a také jsou skvělým cestovním rádcem. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

18.02.2019 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Než přišla bouře je o zázračné jednačtyřicetidenní Tamině cestě na zpustošené lodi, bez motoru, bez stěžňů, s mizivou nadějí na záchranu. Je to román o přežití na širém moři, obrovské bolesti, o lásce a síle lidského ducha. Je krásně napsaná a fotografie jí dodávají ještě větší hloubku, která zasáhne vaše srdce. Nejdříve jsem četla knihu, poté až film. Obojí je hodně dobré a stojí za pozornost. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.02.2019 4 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Na knihu jsem se těšila, ještě předtím, než vyšla. Ale! Sídlo smutku není hlavně duchařský román, jak by se mohlo na první pohled zdát. To je tam vedlejší. Je to spíše příběh o vypořádání se s životem, o zármutku a výčitkách svědomí. Musím říct, že mě román zklamal. Těšila jsem se na něj už od listopadu, kdy kniha vyšla. Čekala jsem mrazivou duchařinu ve stylu Zimní lidé, ale příběh o duchovi je tu na pár stránek, je vedlejší. Navíc mi lezlo krkem, jak se Marcus choval. To nebylo chování jedenáctiletého dítěte, ale padesátiletého chlapa. :/ Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

28.01.2019 2 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Báječná, zábavná, plná knih, originální, veselá, romantická… prostě jedinečná. Taková je tahle tyrkysová kráska s názvem Zkrátka se zamilujte. Mám chuť si jí přečíst okamžitě znovu. Tahle kniha je pravé knihomolské nebe! Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

11.01.2019 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Námět je zajímavý, zvláštní, originální. Příběh je plný knih, tajemna, děsů a kouzel. Chvílemi mi opravdu něčím připomínal Sirotčinec slečny Peregrinové a také Alenku v říši divů. Lískový les mě pohltil a bavil od první do poslední stránky. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.01.2019 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Prvni vanocni darek precteny a musim rict, ze super. Vsechny povidky jsou krásně vánoční, milé a čtivé. A jaká se mi libila nejvíc? To nejlepsi na konec - posledni Vanocni princ od Alexandra Stainfortha ma vsechno. Je vtipna, romanticka, vanocni, prekvapi... Super, chválím. Ale všechny jsou skvělé. Užila jsem si ji.

28.12.2018 5 z 5