vikaa vikaa komentáře u knih

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Pro cílovou skupinu dobrý a pro relaxaci taky dobrý:-) Druhá polovina knihy byla o dost zajímavější.

11.02.2023 3 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

O této knize jsem slyšela dost chvály, tak jsem byla ráda, když se mi dostala do rukou. Ze začátku mě příběh bavil, Nancy mi připadala jako normální holka, která se snaží vypořádat s traumatem po svém. Takže jsem její chování a pocity svým způsobem chápala. Zhruba v polovině se ale plynulost děje nějak "zasekla" a já se musela nutit k tomu, abych knížku dočetla. Za mě hodně sexu a ty psychologické vsuvky mně připadaly nějak nešikovně naroubované, jako opsané z učebnice. Vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu autorky, třeba se ještě na české literární scéně, kde máme poměrně hodně dobrých spisovatelek, prosadí a takzvaně se vypíše. Kniha měla opravdu špatné korektury, já si toho moc nevšímám, ale tady bylo chyb v textu opravdu jako máku.

15.12.2022 2 z 5

Půlnoční klub Půlnoční klub Christopher Pike

Taková povídka s nevyužitým potenciálem. A u seriálu je to podobné. Cílová skupina míří do teenagerovských řad, nicméně i ti by si zasloužili dějovou linku lépe rozpracovat a dát tomu spád. Tři hvězdy za nápad a za to, že se kniha dala přečíst na jeden zátah. Seriál ale asi nedokoukám.

20.10.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Příběh plný nečekaných zvratů, sympatická hlavní hrdinka, která má jednak pubertální dceru a samozřejmě také svá temná tajemství. A navíc je farářkou. Děj je okořeněný špetkou duchařiny a pořádnou dávkou napětí. Nudit se nebudete!!!

17.08.2022 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Virginia Cleo Andrews

Nejslabší a nejvíce zvrácený díl této série. Po přečtení celé série začínám trošku pochybovat o autorčině duševním zdraví... No, myslím, že si od ní dlouho nic nepřečtu (možná nikdy)

25.06.2022 3 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Knihu jsem v mládí četla mockrát a byla jsem nadšená. Teď jsem se k ní vrátila po mnoha letech a i když příběh zůstává pořád stejně silný, způsob psaní je malinko kostrbatý (nebo zastaralý). Přesto nechávám 5 hvězd - ta odvaha a vytrvalost si vysoké hodnocení zaslouží.

12.05.2022 5 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

V dětství byla Svéhlavička jedním z prvních dívčích románů, které jsem četla. Zdenku jsem si zamilovala a tajně jí život v internátu záviděla:-) Teď jsem se ke knize vrátila v rámci Čtenářské výzvy a musím říct, že kniha na mě působila trochu moc jednoduše a výchovně, ale.......Byly tam pasáže, kdy jsem se neubránila úsměvu a nebo i dojetí. Takže za ty emoce a nadšení z dětství dávám čtyři hvězdičky.

11.04.2022

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Do knihy se mi moc nechtělo, pak mě začala bavit, pak mě přestala bavit a já myslela, že ji dokonce odložím. No a najednou se stal zázrak a já si přivykla na geniální autorčin styl psaní a knihu jsem hltala. Eva Luna byla výjimečná dívka s výjimečným životem a výjimečnými přáteli a milenci. Během svého dětství a mládí toho prožila tolik, kolik někdo neprožije za osmdesát let...Zajímavý příběh, jakých člověk za svůj život mnoho nepřečte. Máte prostě pocit, že knihu napsala Eva Luna sama a že se nejedná o román, ale o skutečné prožitky skutečné dívky - ženy. Mé hodnocení: poctivé 3 a půl hvězdy!

09.04.2022

Moje dětství na draka Moje dětství na draka Šárka Rosová Váňová

Tak jsem se vrátila na pár hodin v čase a téměř jako vrstevnice autorky jsem si zavzpomínala na své dětství a dospívání. A přestože mé dětství bylo také na draka, bylo krásné, protože jsme byly mladé, naivní a myslely jsme si, že nám svět jednou bude ležet u nohou. A jaký si to uděláš, takový to máš:-) Občas nešlo se neusmívat, kniha je laskavá a dýchá z ní nostalgie.

03.04.2022 4 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Byla jsem hodně zvědavá na knihu, kterou je tak obtížné sehnat. Výpravy hrdinů do minulosti mám ráda, tak jsem se těšila na příjemný čtenářský zážitek a zajímavý pohled do francouzských dějin. Nemůžu říct, že by mě kniha vyloženě zklamala, jen to byl takový průměr. První polovina knihy měla spád, byla i vtipná a čtenáře rychle vtáhla do děje. Bohužel za půlkou už byl příběh poněkud rozvleklý a o poznání nudnější. Hlavní hrdinka to sice neměla lehké a nechtěla bych se ocitnout v její kůži, nicméně se občas chovala jako rozmazlené umíněné děcko. Opravdu nevím jestli dám někdy šanci druhému dílu.

02.04.2022 3 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Knihu čtu už podruhé, poprvé jsem ji četla krátce potom, co u nás vyšla a byla jsem neskutečně nadšená. Po mnoha letech už takové nadšení nad knihou nesdílím, na toto téma jsem četla mnoho lepších knih. Nicméně nelituji času stráveného nad touto knihou a těm, co mají rády (jedná se o ženy) knihy s tématem návratu do minulosti a převtělování, knihu určitě doporučuji!

28.02.2022 3 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Příběh dívky, která milovala svou rodinu, prožívala svou první lásku a s důvěrou se dívala na svět. Příběh dívky, která podlehla své zvědavosti a to se jí stalo osudným. Příběh dívky, která po smrti žila v jiném světě, který byl provázaný se světem živých a viděla nejen další životní kroky svého vraha, ale především svou rodinu, kterou milovala a která milovala ji.
Nezapomenutelný příběh dívky - dcery, sestry, vnučky, kamarádky... Příběh, který vraždou rozhodně nekončí...
Kdysi jsem viděla film s úžasnou Saoirse Ronan v hlavní roli a když se mi po letech dostala do rukou tato kniha, byla to jasná volba. Film i kniha byly skvělé, ale je těžké hodnotit, co bylo lepší a působivější. Kniha byla obsáhlejší a nějak víc duchovnější, film byl plný krásných a neskutečných obrazových vjemů. Nelze srovnávat , lze se jen ponořit do neuvěřitelných osudů Susie a jejich blízkých, uvěřit na věci mezi nebem a zemí a nepřestávat snít.

05.01.2022 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Taková klasická Sparksovka. Film jsem viděla už dávno a možná se mi líbil i o něco víc než kniha...

02.12.2021 4 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Poprvé jsem knihu četla krátce po tom, co vyšla a byla jsem nadšená. Film se mi líbil taky moc. A teď jsem se rozhodla si v rámci čtenářské výzvy příběh Holly připomenout. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, i když původní nadšení už se nekonalo. Nicméně, zápletka je opravdu originální a kniha je čtivě napsaná. Pro ty, co knihu nečetli, rozhodně doporučuji. A ti, co viděli film taky nebudou zklamaní četbou, protože příběh ve filmu a v kině je trochu odlišný.

13.11.2021 5 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Roopa Farooki

Ke knize jsem se dostala v podstatě náhodou. Obal knihy by mě určitě nenalákal a kdybych soudila knihu podle obalu, čekala bych sladkobolný příběh se šťastným koncem. Spisovatelka mně sice naservírovala příběh o lásce, ale opředený temným tajemstvím. Láska je něco, co si hlavní hrdinka nechce za žádnou cenu připustit a má k tomu své důvody. Aruna vypadá navenek jako zajímavá žena, která ví, co chce, ale ve skutečnosti je křehká a zranitelná. Musí se vyrovnat nejen se svým původem, emigrací, psychickou nemocí, ale hlavně se svými kořeny, dětstvím a svou první láskou, která skončí útěkem z rodné země, protože Aruně nic jiného než utéct nezbývá. Návrat zpět do nového domova provází uvědomění si sama sebe, odpuštění pro všechny, kteří se na ní "provinili" a láska sesterská i partnerská. Křehký příběh, který mě rozhodně nezklamal. Čtyři a půl hvězdy.

03.08.2021 4 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Obálka a grafická úprava knihy mě zaujala na první pohled. Vizuálně je kniha nádherná. Vzhledem k tomu, že je kniha určena pro děti, je nutné k ní i takto přistupovat. Staršímu čtenáři se může zdát být málo rozpracovaná, ale pro děti je to podle mě v pořádku. Knihu bych doporučila především jako jeden z prvních literárních vhledů do období II. světové války. Kdybych měla dítě (asi spíše holčičku) ve věku kolem 10, 11 let, dala bych jí knihu přečíst.

31.03.2021 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Třetí kniha od tohoto autora a opět krásný čtenářský zážitek. Příběh Abdulláha a Parí mě zavál nejen do autorovy domoviny Afghánistánu, ale i do Paříže, Londýna, Řecka a Ameriky. Jak se příběh rozvíjí, nabaluje na sebe mnoho příběhů lidí, které na své životní pouti Parí a Abdulláh potkali. A tak jako tomu bývá, některé postavy změnily směr jejich životů a některým z nich je zase změnili hrdinové příběhu. A nebýt těchto postav, osudy Abdulláha a Parí už by se nikdy nespojily. Vlastně je to podobné vyprávění o životě, kterému naslouchal malý Abdulláh od svého otce, jenom je méně pohádkové a více opravdové...

05.02.2021 4 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Čtení pro ženy, kdy si hlavní hrdinka myslí, že miluje někoho, koho ve skutečnosti nemiluje a miluje toho, o němž si myslí, že ho vůbec nemiluje. Tak tohle mi něco silně připomíná:-)

01.10.2020 4 z 5

Prazákon: Přežití v pekelném ráji Prazákon: Přežití v pekelném ráji Robin Baker

Podle mě jedna z dobrých knih o přežití v extrémních podmínkách. Vzhledem k tomu, že se jedná o fiktivní příběh, nehledala jsem v knize nepřesnosti a nejasnosti a naplno jsem si užívala zajímavý příběh o nezvyklém experimentu. Vzhledem k tomu, že psychologické experimenty byly v minulých dobách velmi často za hranou lidskosti, nijak mě tato situace nešokovala. Chování lidí bylo dobře prokresleno a každá z postav měla v příběhu své místo. Rozhodně doporučuji k přečtení a věřím, že strávíte s knihou mnoho napínavých chvil.

07.07.2020 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Skutečný příběh matky osmi dětí, která se po dlouhých letech psychického týrání vymanila ze spárů sekty. Osobně jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací o životě v polygamní sektě a znovu jsem si uvědomila, že svoboda je něco, bez čeho bych nechtěla a nemohla žít...

12.05.2020 4 z 5