Vousa Online Vousa komentáře u knih

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Já prostě nechápu, jak může být Kotleta nejprodávanější, český autor fantastiky. Pan Kyša psát umí, o tom nepochybuji a je to vidět, Ale... Odeberte sex, vulgarismy a jediné co vám zbyde je břitký příběh bez pointy.
PS: Hláška- "Kulí jako v Sarajevu," není tak dobrá aby v každé knize série byla třikrát.

12.10.2024 2 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Po "Písni války" jsem měl asi moc velké očekávání. Zápletka slušná, hlavní záporák je milé překvapení ale... Celé je to strašně slabé, nedotažené, zdlouhavé a neoriginální.

09.10.2024 2 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou. Není to špatné, ale že bych z toho byl nadšený se říct nedá. Příběh je jednoduchý a poutavý jen tak na půl.

09.10.2024 3 z 5

Jak si vypěstovat jednorožce Jak si vypěstovat jednorožce Rachel Morrisroe

Skvělá kniha pro děti.

06.10.2024 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tohle je prostě klasika. Každý malý kluk by jí měl mít v knihovně.

06.10.2024 5 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Bavilo mě to. Hlavní postavy byli velmi uvěřitelné a pravdivé. Ke konci jsem se trochu ztrácel. Myslím že by si zasloužilo pokračování.

06.10.2024 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Trochu jsem se toho bál, zbytečně. Originální nápad, dobrá hlavní postava, velmi dobře napsané. Doporučuji

06.10.2024 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Každý tu postavu zná, téměř nikdo nezná její původní předlohu. Nevím co je zajímavější, jestli kniha, nebo příběh kolem jejího vzniku a následky jaké mělo její vydání na autora. Jednu hvězdu ubíram za ty nekonečně dlohé úvahy o kobercích.

05.10.2024 4 z 5

Kallocain Kallocain Karin Boye

Mé první setkání se Sci-fi žánrem. Možná ze mně mluví nostalgie, ale já tu knihu mám rád. Hlavní postava která rozhodně není černobílá a čtenář má možnost ho nenávidět (nebo chápat) od začátku stejně jako většinu prospěchářů v jakékoliv době. Někdo si může říct že hlavní hrdina jen nechce bojovat, ale tvořit to co mu jde a přitom se sám svého vynálezu bojí.
Kallocain je sci-fi z roku 1940, takže je na svou dobu velice originální a nadčasové.
Bez ostychu ho přirovnávám k Orwellovému- "1984"

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Má druhá nejoblíbenější Pratchettovka, hned po Mortovi. Doporučuji

Mort Mort Terry Pratchett

Má nejoblíbenější Pratchettovka. Miluju

04.10.2024

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Já nevím, napsáno je to dobře. Všechno mě na tom baví, ale pokud je v detektivce vrahem ta nenápadná zahradnice co jednou prošla v půlce druhé kapitoly kolem. Je pro mě autor břídil a nechce abych pátral společně s hlavními postavami. Takhle se dobré detektivky nedělají.

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Já nevím, napsané je to dobře. Všechno mě na tom baví, ale pokud je v detektivce vrahem ta nenápadná zahradnice co jednou prošla v půlce druhé kapitoly okolo. Je pro mě autor břídil a nechce abych pátral společně s hlavními postavami. Takhle se dobré detektivky nedělají.

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Já nevím, napsané je to dobře. Všechno mě na tom baví, ale pokud je v detektivce vrahem ta bába co jednou prošla v půlce druhé kapitoly okolo. Je pro mě autor břídil a nechce abych pátral společně s hlavními postavami. Takhle se dobré detektivky nedělají.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nevím co napsat- Je tam všechno a všechno tam je perfektní.

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Niedl je za mě král historických románů.
Série o mladém platnéři je moje nejoblíbenější. Živé postavy, strhující příběh, nadhled, lehkost a určitá naivita příběhu je dokonalou kombinaci kterou Niedl umí profesionálně zkombinovat. Doporučuji.

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Platnéř Platnéř František Niedl

04.10.2024

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Přečetl jsem celou trilogii. Nápad, postavy, i celé jak je to napsané je super, má to jen jeden problém- všechny tři knihy jsou stejné, jak podle šablony. Po prvním dílu ničím nepřekvapí.

04.10.2024 3 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett