Walking_Floppy Walking_Floppy komentáře u knih

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Po málo povedených Avengers je tohle skok na jinou úroveň. Kresba je pěkná, jednoduchá, nepůsobí přeplácaně jako v Avengers. Vybrané příběhy mají dobrou dějovou linku, takže se to i příjemně čte. Další plusové body přičítám za konec knihy, kde je na několika stranách shrnutý celý pavoukův "život".

26.03.2019 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Pohádka "žili šťastně až na věky". Čte se to samo, autorka (i překladatelka) má skvělý styl psaní, který vás přitáhne a nepustí. Nina je miláček co si dokáže splnit sen (i můj) a jako bonus k tomu má autorkou nádherně popsanou krajinu, lidi a tak všechno kolem. Ideální, když chcete vědět, že někde je svět ještě v pořádku. Jo a rád bych si přečetl Na střechách.

27.01.2019 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Kniha je právem pokladem svého žánru a Wells neuvěřitelným vizionářem. Vždyť jeho paprskomet, který Marťané používají, a který v této knize popsal už roce 1898, se na papíře jako laser poprvé objevil u Einsteina až v roce 1917 a první funkční byl sestrojen až v roce 1960 (resp. jeho předchůdce maser v r. 1953). Jinak dokonale popsaný okamžitý rozklad společnosti, která nedokáže reagovat na invazi z vesmíru. Vize, která se může kdykoliv stát skutečností a nemusí to být vesmírná invaze, ale příčinou může být i něco jiného. Už jen k zamyšlení se nad sebou samým, společností a jejím uspořádáním, stojí za to si knihu přečíst.

15.09.2018 5 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Začali jsme číst s nejmladší dcerou a příběh mě tak zaujal, že jsem musel "předběhnout" a rychle dočíst. Krásný příběh, který nenuceně ukazuje porovnání dnešního "lehkého" života s životem na začátku 20. století. Měly by přečíst všechny děti bez rozdílu věku, aby si uvědomily co všechno dnes mají bez toho, aby se o to musely nějak zasoužit.

23.08.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

"A vaše jméno?"

Legenda jako taková se mi líbí, Dykovo zpracování už méně - je to dané těžkopádnou češtinou, u které se musí člověk hodně soustředit a pak uniká požitek z děje a příběhu jako takového.

26.05.2017 3 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Po pár stránkách jsem si říkal, že tohle asi nepřečtu. Pak se objevila kolibří knížka a začalo to být zajímavější. Tak jsem to zkusil dál. V tu chvíli jsem viděl hodnocení na dvě hvězdy. Postupně se to rozjelo, tak jsem si v duchu přidal třetí hvězdu, no a čtvrtá tam přišla díky závěru. Moje top to není, ale kniha určitě stojí za přečtení, je to laskavý příběh se spoustou fantazie a myšlenka karetního kalendáře je prostě skvělá :-)

17.05.2017 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Ivanku občas slýchám v rádiu, má moc příjemný hlas a bývá vtipná. Jako herečku ji neznám vůbec. Jako spisovatelku jsem ji poznal poprvé a nebylo to špatné. Jestli je toto její nejslabší kniha, pak se moc těším na další. Vyprávění ubíhá s lehkostí a vtipem, člověk u toho občas přemítá co je ještě fikce a co opravdu zažila. I velice obtížné životní situace dokáže podat s takovým humorem, že se člověk občas neubrání a směje se nahlas. V závěru knihy se objevilo několik gramatických chyb (autorka nebo vydavatel?, těžko říct), což mi trochu zkalilo jinak dobrý pocit ze zábavné knihy.

10.03.2019 4 z 5

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Miloučké počtení o velikém kamarádství zajíčka a veverky. Krátké krásně vylíčené příběhy, které úplně vidíte před sebou. Ideální pro malého čtenáře, který se učí číst, ale i jako čtení před spaním pro ještě nečtecí mrňousky.

07.02.2019 5 z 5

Návštěva malé smrti Návštěva malé smrti Kitty Crowther

Kraťoučká, tak na dvě minuty, ale s tak úžasným podáním života a smrti a se vzkazem, že smrt nemusí být jen smutek a pláč. Jedním slovem - nádhera.

20.11.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

První "pojednání" o hovínku mě pobavilo, říkal jsem si, že to bude fajn knížka u které se zasměju. No, vydrželo to tak do poloviny. Postupně to tak nějak upadalo do stereotypu až už ty "pokusy" o vtip ani nebyly vtipné a spíš to bylo takové jako být vtipný za každou cenu. Od půlky knížky už jsem tak nějak průběžně sledoval, kolik vlastně ještě zbývá stránek a kdy už teda bude konec. Krátké kapitoly jsem si užil, u těch dlouhých jsem stíhal přemýšlet i o něčem jiném a musel jsem se vracet, abych věděl o čem čtu. Tři * jen proto, že jsem se občas opravdu nahlas zasmál a úryvky pobavil zbytek rodiny.

11.11.2018 3 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Když jsem si na přebalu knihy přečetl, že je to česká Hra o trůny, byl jsem k tomu trochu skeptický. No, musím říct, že tohle JE česká Hra o trůny. Pefektně napsané, výborně zapracovaná historická a ověřitelná fakta, skloubená s prvky fantasy. I popis tehdejšího života je uvěřitelný - vraždy, znásilňování, boj pohanů a křesťanů, to prostě byla součást tehdejšího života a nelze před tím zavírat oči, nebo se nad tím pohoršovat. Tak to tenkrát prostě bylo. Za mě pecka a byl bych rád, kdyby autorka napsala prequel/sequel.

04.03.2018 5 z 5

Něco lepší, něco slabší. Celkově dobře, tedy za 3*

19.11.2017 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Postava Zaklínače se mi líbí jako taková, ale kniha se podle mě moc nepovedla. Dlouho, dlouho mě nechytla, ale nakonec jsem ji přece jen dočetl. Fantasy mám rád, ale tohle mě nějak nebere.

23.01.2017 2 z 5

Křídla snů Křídla snů George R. R. Martin

Neuvěřitelně silný příběh o potřebě vlastní svobody a vůli změnit zaběhnuté pořádky.

Kdo se veze na vlně popularity Hry o trůny a hledá další dílo Martina, pro toho tato kniha nebude - totálně odlišný svět, jiný příběh a navíc psané dohromady s Lisou Tuttle. Já osobně jsem četl dávno předtím než byla Hra o trůny objevena pro svět. Půjčená z knihovny v mém rodném městě a po odstěhování mi stála za to, abych jel 70 kilometrů a znova si ji z té knihovny půjčil. Časem jsem pořídil vlastní.

03.01.2017 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Začátek moc záživný nebyl a i později se objevily asi tři, čtyři kratší pasáže, které jsem vzal sprintem, ale cca od poloviny knihy mě příběh začal opravdu hodně bavit a těšil jsem se na každou další stránku. Je to taková trochu idylická pohádka, vyprávěná opravdu hodně květnatým jazykem, ale nějak výrazně mi nevadil a postupně jsem mu přivyknul. Jsem rád, že jsem to přečetl i proto, že mi to pomohlo pochopit některé zvláštnosti "jejich" světa a chování, které se i v dnešní době stále vymyká "normálu". Nebýt těch "sprintovacích" částí, dal bych i pět hvězdiček, takhle je to za čtyři.

04.05.2019 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Tak tohle se fakt povedlo. Moje první setkání s Gaimanem a hned taková krása. Moje první setkání se severskou mytologií a hned takový skvost. A do třetice moje první, ilustrace od Riddella, musím tleskat. Zasloužených pět hvězdiček.

28.03.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka má vysoké hodnocení, ale není všechno zlato co se třpytí. Čte se celkem dobře, určitě super nápad s dokonalým světem bez smrtelnosti, kde lidstvo musí velikost populace "řídit" vlastními silami. Ale chyběl mi tam trochu spád. Děj se tak jako táhnul bez toho, že by se tam dělo něco zásadního. Dlouho jsem to viděl mezi 3-4 hvězdy. Až závěr to trochu vyšvihnul nahoru. Zklamání to není, ale myslím, že by se to obešlo i bez pokračování, příběh je víceméně uzavřený.

18.02.2019 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Navštívil světničku
Zuzky a Josky,
a dal jim plyšáčky
a vyhřezlými mozky.
K Janičce Nováků
zaskočil nahonem,
a dal jí panenku posedlou démonem.

Chce tohle ještě nějaký další komentář? :-D

27.01.2019 5 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Knihu jsem doslova popadnul v knihovně, protože obálka zaujme na první pohled. Od Neffa nic načteného nemám a musím říct, že tohle byl rozhodně zajímavý začátek seznamování se s autorem. Všechny tři povídky mají zajímavou myšlenku a výtvarné zpracování je z mého pohledu vynikající. Ne nadarmo je tu Michal Suchánek přirovnáván ke Kájovi Saudkovi, se kterým Ondřej Neff dříve hodně spolupracoval. Výborným doplňkem jsou i doslovy Ondřeje Neffa k jednotlivým povídkám.

20.01.2019 5 z 5

Byla to taková houpačka - hodně slabé pasáže se střídaly s těmi, kde jsem potřeboval zhltnout každou další stránku. Chystal jsem se na tuhle knihu dlouho, ve výsledku není úplně zklamáním, ale žádný zázrak, ke kterému bych se vracel taky ne. Tak alespoň doufám, že film bude zajímavější. A protože další díly má na svědomí jiný autor, tak tomu dám ještě šanci.

14.01.2019 3 z 5