WaN635 WaN635 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět a zase špica. V komentářích už bylo vše řečeno, opakovala bych se.
Příběh chytne a nepustí, už jsem v minulosti četla jednu knihu se sektářskou tématikou, ale Kim je prostě Kim a v tomto případě byl příběh napínavější. (S touto tématikou doporučuji na Netflixu dokument Modlit se, poslouchat, neodmlouvat). Jinak vraha u Bryantoveho případu jsem prohlédla dříve než on, vraha od sektářů jsem neuhodla.
Jo a abych řekla pravdu, poměrně se mi líbila postava Kanea, tak trochu jsem doufala, že třeba možná, snad by se mohl Kim líbit.

20.07.2022 5 z 5

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

Kniha s námětem, který jsem četla již nesčetněkrát.....
Ovšem tady to mělo spád, stupňující napětí a velmi dobře se to četlo.
Nic překvapivého, šokujícího nečekejte, ale na jedno - dva odpoledne to jde.

18.07.2022 4 z 5

Kdybych měla zemřít, než se probudím Kdybych měla zemřít, než se probudím Han Nolan

Kniha o holocaustu zase jinak. A musím za sebe říct, že mě se to četlo dobře - ve smyslu toho, že to bylo napsáno čtivou formou, příběh mě zcela pohltil a nepustil až do poslední stránky. Příběh je o mladé dívce Hilary, člence bratrstva Árijských bojovníků. Po nehodě na motorce se ocitne na JIP v židovské nemocnici, kde se v kómatu ,,střetne s Chanou,,, starou židovkou z Polska a ta jí vypráví svůj životní příběh, kdy společně s milovanou babičkou přežívají v koncentračních táborech.
Rovněž se před námi rozprostírá příběh mladé Hilary, která se k neonacistům přidala především z lásky ke klukovi a jako truc matce.
Prolnutí obou příběhů na konci u mě vyvolalo ,,vlhko v očích,,.

18.07.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

(SPOILER) Další příběh Kim a opět topka!
Kim tentokrát řeší příběh dětských géniů, jejich rodičů, sourozenců a celkově atmosféru celé rodiny. Musím za sebe říct, že, pro mě, to byl jeden z nejlepších dílů série. Všichni odvedli skvělou práci a musím se opakovat, ale Kim, Bryantovi i Stacey to prostě klape. Fifinka byla opravdové osvěžení týmu.
Tým je tentokrát bez Penna, který řeší svůj starý příběh. Musím za sebe přiznat, že jsem měla pocit, že toto vyšetřování Penn odflákl, jakože neprojít si místo činu očima svědka? Troufnu si říct, že toto by bystrému zraku Kim neuteklo. Linka s bratrem byla děsivá.

08.07.2022 5 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

No, mě se to moc nelíbilo. Nějak mi to neutíkalo, děj se mi táhl až někdy k polovině knihy. Potom se to zlepšilo, ale ne o moc. Co se mi líbilo, bylo to, že kniha byla vypravena ze dvou pohledů ústředních postav.
Kniha mi nepřišla jako thriller, ale jako psychologické drama. Tak jako tak, mi Tara nepřišla vůbec sympatická, její myšlenkové pochody mě nebavili. Christian byl pro mě zajímavější, ale ani jeho jsem moc nechápala. Za mě nuda.

04.07.2022 2 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tentokráte před námi autorka rozprostírá příběh, který je založen na strastiplném a hrozném dětství Kim, a že tam opravdu není o co stát. Kim se musí vyrovnat se svými démony z dětství a daří se jí to obdivuhodně s občasnými výkyvy a právě v těchto vypjatých okamžicích nám Kim ukazuje, že je opravdu člověk z masa, kostí a citu.
Potěšil mě návrat Alison, naopak Symes a jeho klub nepřátel byl odporný, Bryant byl jako vždy skvělý, Woody nezklamal a naopak mě velmi mile překvapil, Penn a jeho výborné postřehy k případům, Stacey a její cit pro policejní práci a v neposlední řadě Kimina ,,zabejčenost,, dělá z této knihy jasnou 5hvězdu.
Jediné co mi na této sérii ,,vadí,, je to, že se pomalu blížím k jejímu konci a tudíž překladatelé by měli zabrat :-), stejně jako Angela v psaní :-) .

30.06.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Konečně jsem se dočkala a přišla řada i na mého oblíbence Ondřeje z Rohatce sezením na Jenčově, jeho družku Chiaru di San Angelo, obra Bruna, psa Markuse, markraběte Karla, Čeňka z Vřesova a mohla bych pokračovat ještě dlouho ......... :-).
Příběh se četl opravdu sám, byl poutavě vyprávěn, občas jsem se zasmála, ubíhal mílovými kroky až k samotnému vyvrcholení příběhu.
Jak bylo zřejmé již z konce prvního dílu, získání Jenčova Ondřejem nebude ponecháno bez povšimnutí a vyvolá spoustu zlé krve. Jak se s tím Ondřej vypořádá nechám na zvážení těch, kteří knihu již přečetli, nebo někdy v budoucnu přečtou.
Mě se příběh moc líbil, ovšem mám i jednu výtku a to, že vztah mezi Ondřejem a Chiarou na mě působil jak z červené knihovny.
A už se těším na to, kam v dalším díle zavede Ondřeje samotný slepý král Jan. Doufám, že se dočkáme brzy.

28.06.2022 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Zaujalo mě, že je kniha psaná na základě skutečných událostí. Ovšem kniha se mi nečetla moc dobře, přišlo mi, že se táhne a nemá spád.
I přesto, že tento druh knih čtu nejraději, tak tady mi to nesedlo. Náboženský fanatismus, odporné vraždy, protivná hlavní hrdinka - tak bych to shrnula.

25.06.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Silný příběh, úplně jiný než jsem zvyklá číst v souvislosti s židovskou tématikou. Příběh rodiny, která přežila v nelidských podmínkách v kanalizaci ,, polského,, Lvova.
Klobouk dolů rovněž před Poldkem (a jeho kolegy, ať byla jejich motivace jakákoliv), bez něj by nepřežili. Kniha je psána zvláštním stylem, který mi úplně nesedl, hodně se v ději skákalo a trvalo mi než jsem se zase zorientovala. Ovšem za silné téma dávám za 4 hvězdičky.

22.06.2022 4 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Jednohubka na jedno odpoledne. Neurazí, nenadchne.
Kniha byla oddechovka, příběh byl o mě známých hrdinech, tentokráte z pohledu mnicha Blasia. Příběh měl celkem spád, byl psán hezkou, srozumitelnou, jednoduchou češtinou. Na druhou stranu to bylo hoooodne ukecané a poměrně málo akční.
Cíleně tuto novou sérii vyhledávat nebudu, ovšem pokud se mi do rukou dostanou výhledově i další díly (až vyjdou) ráda si je přečtu.

21.06.2022 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Byla jsem zvědavá, jak se mi bude číst kniha bez toho ,,floutka,, Dawsona. Postava Dawsona chybí, ovšem nový člen týmu bude podle mě taky fajn. Moc se mi u Penna líbí jeho poznatky k tomu, jak se kdesi stal podobný případ a jak dopadl.
Jinak k samotné knize, u případu ztracené dívky jsem vlastně od začátku tušila o co půjde a tento dojem se nakonec ukázal jako správný. Každopádně Stacey (s pomocí Penna) si s tímto případem poradila velmi dobře a jde u ní vidět, že má správný ,,policajtský čuch,, .
U druhého případu jsem vůbec, až do posledních stránek, netušila, co je motivem nebo kdo je vrah.
Zase jsme se dozvěděli trochu více o Kim a jejích myšlenkových pochodech. Jak já bych jí přála prožít ,,teplo domova a plný dům smíchu a pohody,,. Každopádně pro mě pořád platí, že Kim bez Bryanta by byla poloviční, díky jeho vlivu na ní.
Takže za mě celkové hodnocení knihy je za 5 hvězdiček, neboť pro mě se autorka velmi dobře popasovala se ztrátou člena týmu, oba případy byly zajímavé, čtivé a napínavé.

21.06.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Mám pocit, že s každou knihou, s každým příběhem jde kvalita nahoru. Příběh z výběrové školy, děti bohatých rodičů, nadané děti, elitní kluby, oblíbenci a šikanování - přesně takhle si internátní školy představuju.
Kniha byla napínavá, každá stránka mi utekla az jsem se dostala do šokujícího finále. A tady poprvé nemám co říct......
Slovy Kim: ,, Ano K***, byl jsi připravený.''

16.06.2022 5 z 5

Čekat na slunce Čekat na slunce Krista Ritchie

(SPOILER) Co říct k příběhu,kde je 6 mladých, neskutečně bohatých, krásných lidí, kteří téměř všichni trpí nějakou závislostí nebo obsesí. Dospělí (rodiče) se v této knize také rozhodně nepředvedou v dobrém světle, vlastně všichni na mě působí,že potřebují akutní psychologickou pomoc. Knihu jsem začala číst,abych lehce odlehčila mezi thrillery, které čtu nejradši. No, abych řekla pravdu bylo to ukecané a to jako,že hodně, zdlouhavé, nudné. Jediná akce, dá se říct, byl sex.
Na každé stránce bylo minimálně 2x slovo kurva nebo zkurvený, já ty dnešní autory nechápu, chtějí být za každou cenu ,, cool,, ale tohle podle mě není cesta.
Upřímně jsem nepobrala Rykea a jeho myšlenkové pochody, ale je mu 25 let a tudíž mu to odpouštím. Ovšem co mě opravdu pobavilo, bylo to, že 18(!) letá holka, ve svých letech a zkušenostech ví, že nedokáže dosáhnout orgasmu a přitom svůj klitoris hledá už roky (!) . Jaké je její překvapení, že ,, kamarád,, ho najde na první dobrou a orgasmus přijde během pár vteřin.
No, nebyl to můj šálek kávy....

14.06.2022 2 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Příběh o novodobých otrocích, mě vždy chytne za srdce. A je jedno, jestli pracují v továrnách, na poli anebo na ulici .... Příběh o zvrácenosti, touze po bohatství a to za jakoukoliv cenu. Příběh o tom, že lidské bytosti, někteří považují za méně než nic.
Kim a její tým, lehce posílený opět nezklamal a fungoval jak má. Přijde mi, že Woody poměrně vyměkl (ovšem není se čemu divit, kdo četl předcházejí díly, ten ví), a možná mi trošku chybí jeho slovní přestřelky s Kim. A Dawson v tomto díle překvapil a to, že velmi.

12.06.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Rozhodně lepší než Kříďák a Ti druzí. Pohled na církev zase z jiného pohledu. Musím říct, že zápletka se mi moc líbila a vyústění knihy pro mě bylo poměrně překvapivé.

Dělám to málokdy, ale tentokrát musím citovat:
,,Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje .''

10.06.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Napínavé, čtivé, překvapivé, odpudivé, mrazivé, nervy drásají a vysvětlující. Opět jsme se dozvěděli něco více o minulosti Kim a tentokráte i Stace. Já vlastně nějak úplně vypustila, že je ,,černá,,. Příběh i o tom, jak mladí lidé mají tendence ,, někam,, patřit. Motivy vražd byli odpudivé a ve scéně, kdy Kim zvracela jsem měla i já náběh .... Travis jako Kimin parťák mi vyloženě nevadil,ale chyběl mi Bryant a jeho uklidňující vliv na Kim.

08.06.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pokrevní pouta se mi četla lépe než kniha předcházející. Kim zde byla v nejlepší formě, postavila se dávnému nepříteli - vlastně dvěma a s oběma se vypořádala naprosto bravurně. Druhá linka příběhu byla z pohledu ,,mstitele,, skvěle vymyšlená a naplánována, ovšem pouze do doby, než mu zkřížila cestu Kim Stone a její neuvěřitelně bystrý mozek. Jinak se mi velmi líbilo, jak tým pracoval a jak se bude nadále formovat.

06.06.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Od knihy jsem nic nečekala a dostala jsem všechno. V kniha byla čtivá, nešla odložit, pořád jsem se potřebovala posouvat, abych se dozvěděla jak vše dopadne. Pro mě byl hlavní zaporak jasný hned od začátku, ale to knize rozhodně neubralo na zajímavosti. Zápletka byla pro každého rodiče děsivá, jediné mínus vidím v tom, že mi přišel konec soudního líčení poměrně překvapivě rychlý. Konec jsem nečekala, ale nemám nic proti němu.

02.06.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Už jsem si na Lottie asi zvykla, protože mi v tomto díle přišla snesitelná. Příběh samotný vycházel z minulosti a nenudila jsem se u něj ani minutu. Právě naopak, doslova jsem hltala stránku za stránkou.
Musím říct, že příběh Lynn byl srdcervoucí a vlastně i reálně uvěřitelný. Prostě když žárlivému magorovi rupne v bedně, tak je to konečná. Pomocná linka s Grace, kdyby nebyla, tak by mi nechyběla.
V každém díle se nevyhne Lottiině rodině nějaká rána a musím říct, tato je velmi zdrcující, tentokrát materiálně.
Lynchová neprudí a zvrací, Lottie je snesitelná, Rose se vzpamatovává, Kirby je v pohodě, McMahon kretén a Boyd stále skvělý. S výše uvedeným jsem spokojená na 1000 %.

31.05.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Klobouk dolů před autorkou, těch hodin, měsíců, let strávených v archivech, aby před námi rozprostřela svět církve a žen v ní. Kniha vypráví příběh akce Ř, kdy komunisti násilně přemístili sestry do sběrných klášterů. Z řadových sester se měly stát manželky,matky, dělnice a toho chtěl režim dosáhnout různými zvrácenými metodami.
Kniha ukazuje silné příběhy všech hlavních protagonistů, zrůdnost režimu a úplatnost představených, ale je tu pro mě ale .....
Četlo se mi to těžce, a nebylo to tloušťkou knihy, ani těžkým příběhem, prostě mi styl psaní nesedl. Chápu autenticitu, ale doslovné přepisy dopisů, či zápisu schůzí byly pro mě na závadu.

23.05.2022 3 z 5