WaN635 Online WaN635 komentáře u knih

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knihu jsem měla už dlouho a ani nevím proč jsem ji pořád odkládala.
Takový emocionální kolotoč, který ve mě kniha vyvolala se nedá popsat. Chvílemi jsem brečela, chvílemi se smála a hlavně jsem přemýšlela.
Od první stránky mě kniha vtáhla do děje a nešla odložit ani u stránky poslední. Příběh Lilky a Matyho je dechberoucí a jsou v něm obsažena všechny těžká a aktuální témata (závislost, zneužívání, domácí násilí, psychické týrání, autismus), které jsou ovšem podány nevtíravou formou.
Kéž by všichni, kterým je ubližováno, měli to štěstí a v životě by narazili na osobu, jakou je Malvína.

10.08.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

První díl začínající série a mě se líbil a to že velmi. Seznámili jsme se s inspektorem s bystrým mozkem, výbornou intuicí a smyslem pro humor. Zároveň se jedná o muže, který prožívá osobní tragédii s únosem vlastní manželky a matky jeho tří, opravdu malých dcer.
Musím říct, že s jeho nezbednými dcerkami jsem se nejednou zasmála od srdce, k ději dcerušky krásně seděly a příběh doplňovaly.
Samotnou zápletku případu jsem odhalila chvilku před Robbiem, ale já měla čistou hlavu a on jí měl plnou dětí : - ) .
Jinak se mi líbil i tým z Norwiche, především Stacey, Savageová a Porter.
Těším se na pokračování a především na to, jak Robert válčí s dcerami a zda-li udělá pokrok v hledání manželky.

10.08.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Sérii jsem nečetla postupně a tento díl čtu jako poslední. Konečně jsem se dostala k tomu, proč byl He*** odejit ze svého místa. (A upřímně nepřišlo mi,že zrovna v tomto dílu provedl něco tak hrozného).
No, k samotnému příběhu, ten opět stál za to. Já prostě Davida zbožňuju, jak se chytne každého smítka a to postupně vypracuje, propojí až dá nakonec smysl něco, co ze začátku vůbec jako stopa nevypadalo.
Ovšem, pokud bych byla zadavatelka případu, zřejmě bych byla na konci stejně rozpačitá jako Julia.

08.08.2022 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Těžký příběh, k zamyšlení.
Kniha o pochopení, odpuštění a taky naopak o nepochopení, hledání obětního beránka, šikaně.
Soucítila jsem s Val, snažila jsem se pochopit její rodiče (především otce), nadávala jsem jim, někdy jsem jim dala zapravdu (málokdy).
Na knize se mi líbilo rozkreslování a postupné odhalování charakterů jednotlivých postav.
Kniha mi zůstane nějakou dobu v hlavě, to je více než jisté.

04.08.2022 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Děsivé, zvrácené. Příběh červa byl natolik odporný, že mi došla slova. Vraždy byly neskutečně brutální, to jsem si u Cartera už zvykla, ale toto bylo fakt něco hrozného. Několikrát jsem musela knihu odložit a ,,spočnout si,,.

02.08.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět a zase to byla síla. Autor vymyslel,zrealizoval nechutnou, bolestivou a krutou pomstu. Musím říct, že Chris Carter je opravdu špica svého oboru, jeho opravdu odporným vraždám se jen tak nikdo nevyrovná.

31.07.2022 5 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Kniha, kterou jsem začala číst hlavně na odreagování a svůj úkol naprosto splnila.
Svěží, zábavné, romantické.
Jako, na jednu stranu uznávám, že konec byl echt přehnaný, ale líbil se mi. Romantička ve mně si poplakala a uvažuje, že až vyjde další díl, nenechá si jej ujít.

29.07.2022 5 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Četlo se mi to poměrně dobře, ale bylo to ukecané a hlavně od začátku bylo jasné, o co v příběhu půjde. Přijde mi, že z příběhu autorka nevytěžila to, na co měl potenciál.
Líbilo se mi, kde byl příběh zakomponován, hlavní hrdinka byla fajn a její osobní příběh se mi líbil, ovšem mám pocit, že byla její postava byla popsána, tak nějak nezajímavě, ploše. Její kolega Johann je také sympaťák, navíc mu to na zelenáče pálí.
Je možné, že dám šanci dalšímu dílu, ale že bych čekala, jak na trní, kdy vyjde, to určitě ne.
Takže, kdo má rád jednoduché detektivky s obsáhlými popisy, tak ten si to užije.

28.07.2022 3 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Když jsem knihu začínala číst, zdejší hodnocení bylo 66 %, což mě značně zneklidnilo a říkala jsem si, že asi Patricie s úrovní klesla. Když komentář píšu, jsme již s procenty mnohem a hlavně zcela oprávněně výš.
Nové knize s Lottie dávám plný počet a každou z těch hvězdiček má plně zaslouženou.
K příběhu samotnému, před Lottie je nová životní výzva, když v minulém knize přišla o veškerý svůj majetek a nyní bydlí u své ,,matky,, Rose. Příběh začíná nálezem mrtvolky a postupně se rozjíždí spirála, která děsí každého rodiče.
Samotný příběh strašně rychle uplynul, vyšetřovaný případ je zvrácený, vzhledem k tomu, že se jedná o vraždy dětí, četl se mi těžce. Každou stránkou, každou větou či slovem se posouváme k děsivému a šokujícímu závěru (nebudu lhát, oči zvlhly).
Musím se přiznat, vraha jsem neodhalila, měla jsem jiný tip.
Co se týče samotné Lottie, musím říct, že za mě v její osobnosti zase došlo k posunu, který tentokráte velmi kvituji. Velmi se mi opět líbila postava Boyda, který tentokráte byl ten, o koho byl projeven zájem a to, jak se k tomu postavil bylo super.

27.07.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Pro mě tento příběh s Davidem měl poměrně pomalejší rozjezd a navíc se mi zdá, že v této knize se autor rozjel v popisu okolí, budov a reálií více než obvykle.
K samotnému příběhu, uff, jak jeden ,mimo manželský, poměr dokáže změnit, ovlivnit a zničit život spoustu lidem. Příběh Casey byl opravdu hrozný, té mi bylo velmi líto.
Jinak musím se pochválit, v tomto příběhu jsem hlavního zloducha odhalila dříve než David a vůbec se dá říct, že jsem byla minimálně jeden krok před ním.
Opět a zase musím ovšem vyzdvihnout Davidovu zarputilost, bojovnost, tam kde by to jiný vzdal, David se řídí Zátopkovým heslem, ,,když nemůžeš, přidej víc,,. Při sebemenším detailu se zakousne do čehokoliv, co by jej mohlo posunout dál. David je prostě nakombinovaný MacGyver a Rambo.

26.07.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět a zase špica. V komentářích už bylo vše řečeno, opakovala bych se.
Příběh chytne a nepustí, už jsem v minulosti četla jednu knihu se sektářskou tématikou, ale Kim je prostě Kim a v tomto případě byl příběh napínavější. (S touto tématikou doporučuji na Netflixu dokument Modlit se, poslouchat, neodmlouvat). Jinak vraha u Bryantoveho případu jsem prohlédla dříve než on, vraha od sektářů jsem neuhodla.
Jo a abych řekla pravdu, poměrně se mi líbila postava Kanea, tak trochu jsem doufala, že třeba možná, snad by se mohl Kim líbit.

20.07.2022 5 z 5

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

Kniha s námětem, který jsem četla již nesčetněkrát.....
Ovšem tady to mělo spád, stupňující napětí a velmi dobře se to četlo.
Nic překvapivého, šokujícího nečekejte, ale na jedno - dva odpoledne to jde.

18.07.2022 4 z 5

Kdybych měla zemřít, než se probudím Kdybych měla zemřít, než se probudím Han Nolan

Kniha o holocaustu zase jinak. A musím za sebe říct, že mě se to četlo dobře - ve smyslu toho, že to bylo napsáno čtivou formou, příběh mě zcela pohltil a nepustil až do poslední stránky. Příběh je o mladé dívce Hilary, člence bratrstva Árijských bojovníků. Po nehodě na motorce se ocitne na JIP v židovské nemocnici, kde se v kómatu ,,střetne s Chanou,,, starou židovkou z Polska a ta jí vypráví svůj životní příběh, kdy společně s milovanou babičkou přežívají v koncentračních táborech.
Rovněž se před námi rozprostírá příběh mladé Hilary, která se k neonacistům přidala především z lásky ke klukovi a jako truc matce.
Prolnutí obou příběhů na konci u mě vyvolalo ,,vlhko v očích,,.

18.07.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

(SPOILER) Další příběh Kim a opět topka!
Kim tentokrát řeší příběh dětských géniů, jejich rodičů, sourozenců a celkově atmosféru celé rodiny. Musím za sebe říct, že, pro mě, to byl jeden z nejlepších dílů série. Všichni odvedli skvělou práci a musím se opakovat, ale Kim, Bryantovi i Stacey to prostě klape. Fifinka byla opravdové osvěžení týmu.
Tým je tentokrát bez Penna, který řeší svůj starý příběh. Musím za sebe přiznat, že jsem měla pocit, že toto vyšetřování Penn odflákl, jakože neprojít si místo činu očima svědka? Troufnu si říct, že toto by bystrému zraku Kim neuteklo. Linka s bratrem byla děsivá.

08.07.2022 5 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

No, mě se to moc nelíbilo. Nějak mi to neutíkalo, děj se mi táhl až někdy k polovině knihy. Potom se to zlepšilo, ale ne o moc. Co se mi líbilo, bylo to, že kniha byla vypravena ze dvou pohledů ústředních postav.
Kniha mi nepřišla jako thriller, ale jako psychologické drama. Tak jako tak, mi Tara nepřišla vůbec sympatická, její myšlenkové pochody mě nebavili. Christian byl pro mě zajímavější, ale ani jeho jsem moc nechápala. Za mě nuda.

04.07.2022 2 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tentokráte před námi autorka rozprostírá příběh, který je založen na strastiplném a hrozném dětství Kim, a že tam opravdu není o co stát. Kim se musí vyrovnat se svými démony z dětství a daří se jí to obdivuhodně s občasnými výkyvy a právě v těchto vypjatých okamžicích nám Kim ukazuje, že je opravdu člověk z masa, kostí a citu.
Potěšil mě návrat Alison, naopak Symes a jeho klub nepřátel byl odporný, Bryant byl jako vždy skvělý, Woody nezklamal a naopak mě velmi mile překvapil, Penn a jeho výborné postřehy k případům, Stacey a její cit pro policejní práci a v neposlední řadě Kimina ,,zabejčenost,, dělá z této knihy jasnou 5hvězdu.
Jediné co mi na této sérii ,,vadí,, je to, že se pomalu blížím k jejímu konci a tudíž překladatelé by měli zabrat :-), stejně jako Angela v psaní :-) .

30.06.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Konečně jsem se dočkala a přišla řada i na mého oblíbence Ondřeje z Rohatce sezením na Jenčově, jeho družku Chiaru di San Angelo, obra Bruna, psa Markuse, markraběte Karla, Čeňka z Vřesova a mohla bych pokračovat ještě dlouho ......... :-).
Příběh se četl opravdu sám, byl poutavě vyprávěn, občas jsem se zasmála, ubíhal mílovými kroky až k samotnému vyvrcholení příběhu.
Jak bylo zřejmé již z konce prvního dílu, získání Jenčova Ondřejem nebude ponecháno bez povšimnutí a vyvolá spoustu zlé krve. Jak se s tím Ondřej vypořádá nechám na zvážení těch, kteří knihu již přečetli, nebo někdy v budoucnu přečtou.
Mě se příběh moc líbil, ovšem mám i jednu výtku a to, že vztah mezi Ondřejem a Chiarou na mě působil jak z červené knihovny.
A už se těším na to, kam v dalším díle zavede Ondřeje samotný slepý král Jan. Doufám, že se dočkáme brzy.

28.06.2022 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Zaujalo mě, že je kniha psaná na základě skutečných událostí. Ovšem kniha se mi nečetla moc dobře, přišlo mi, že se táhne a nemá spád.
I přesto, že tento druh knih čtu nejraději, tak tady mi to nesedlo. Náboženský fanatismus, odporné vraždy, protivná hlavní hrdinka - tak bych to shrnula.

25.06.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Silný příběh, úplně jiný než jsem zvyklá číst v souvislosti s židovskou tématikou. Příběh rodiny, která přežila v nelidských podmínkách v kanalizaci ,, polského,, Lvova.
Klobouk dolů rovněž před Poldkem (a jeho kolegy, ať byla jejich motivace jakákoliv), bez něj by nepřežili. Kniha je psána zvláštním stylem, který mi úplně nesedl, hodně se v ději skákalo a trvalo mi než jsem se zase zorientovala. Ovšem za silné téma dávám za 4 hvězdičky.

22.06.2022 4 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Jednohubka na jedno odpoledne. Neurazí, nenadchne.
Kniha byla oddechovka, příběh byl o mě známých hrdinech, tentokráte z pohledu mnicha Blasia. Příběh měl celkem spád, byl psán hezkou, srozumitelnou, jednoduchou češtinou. Na druhou stranu to bylo hoooodne ukecané a poměrně málo akční.
Cíleně tuto novou sérii vyhledávat nebudu, ovšem pokud se mi do rukou dostanou výhledově i další díly (až vyjdou) ráda si je přečtu.

21.06.2022 3 z 5