WaN635 WaN635 komentáře u knih

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Do knihy jsem se ponořila tak, že jsem ji odložila až s poslední přečtenou stránkou.
Příběh čtivý, napínavý, byla jsem napnutá jak kšandy. Společně s Frostem jsem se prokousávala případem a řešila komu věřit a komu ne. Pokaždé, když už jsem myslela, že jsme se posunuli, tak jsem byla rychle vyvedena z omylu.
Chtěla jsem hodnotit 4 hvězdičkami, ovšem za poslední dvě stránky jsem přidala ještě jednu.

26.12.2022 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Knihu jsem dostala od kamarádky a nevím proč, jsem ji pořád odkládala. Jeden z důvodů byl zřejmě i ten, že jsem zjistila, že se jedná o 3 dílo v sérii (teď po přečtení jsem si chtěla vyhledat další knihy ze série, ovšem nenašla jsem).
Příběh byl zajímavý, četl se mi velmi dobře. Nathan i Megan jsou sympatičtí, příjemná ústřední dvojice.
Samotný případ únosu holčiček byl děsivý, ovšem konečný motiv, proč zrovna ony, byl ještě děsivější. Jinak Malcom i Harriet byli oba vyšinutí.
Velká výhoda knihy je stupňující se napětí a také mám ráda v knihách krátké kapitoly.
Jedinou výtku mám k tomu, že děvčata byla na 6 let a 10 let poměrně intelektuálně na výši - jejich chování by lépe pasovalo k mnohem starším dětem.

22.12.2022 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Nic moc. Potenciál to mělo, námět zajímavý. Ovšem souhlasím s komentáři přede mnou. Zdlouhavé, občas nudné, pak najednou to mělo spád a závěr byl překvapivý.
Musím říct, že v průběhu čtení jsem se musela podívat na obálku, zda - li opravdu knihu napsal Grisham, protože jeho knihy jsou většinou jiná liga.

06.12.2022 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Když jsem dočetla první díl - příběh Lilky, tak jsem napsala, že každý by měl mít takového životního kamaráda, jako je Malvína. A to beze zbytku platí i po přečtení jejího příběhu.
Lilčin příběh se mi líbil o kousek víc, ale i Malvínin příběh byl zajímavý, citlivě napsaný.
Nepochopila jsem moc dobře, proč otci kývla po tom všem, jak se k ní choval.
Arekův příběh se mě dotkl více, bylo mi ho upřímně líto, hrozné dětství ....., i přesto, všechno z něj vyrostl slušný, statečný a citlivý člověk.
Na Jasmínin příběh se těším a ráda si jej přečtu.

29.11.2022 4 z 5

Zahrada / Rest Zahrada / Rest Petr Sagitarius

Pokračování, které se velmi povedlo. Mě prostě Saran baví, mám ráda jeho partičku kolegů a užívám si jeho slovní přestřelky s Muškou.
Já mu prostě fandím, je sice vykreslen lehce nadneseně (nejlepší mlátička, milenec s neskutečným apetitem a vydrží), ale já ho prostě žeru.
Přidána hodnota této knižní série pro mě je v tom, že krásně kombinuje češtinu a místní nářečí ,,po naszymu“. Navíc místa o kterých se píše prostě znám a vím, kde se nacházejí.
Doufám, že bude série pokračovat.

24.11.2022 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Napínavý příběh, zvrácený vrah.
Ústřední dvojice seděla, jejich slovní přestřelky mě bavily. Harry je trošku bručoun, ovšem výborný a intuitivní policajt. Maddie je zarputilá, ctižádostivá, ovšem i trošku fňukna.

Hodnotím slabšími 4 hvězdičkami, neboť příběh bych celkem ukecaný a úplně mě nepohltil. Každopádně další díl si ráda přečtu.

22.11.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Pomalejší temto knížky, ale nevadilo mi to. Kniha se dobře četla, pro nenáročného čtenáře jak dělaná. Pro mě překvapivý konec.

16.11.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh neuvěřitelně statečné, pracovité, obětavé mladé holčiny, ze které se stala úžasná mladá žena a maminka.
Přečteno jedním dechem, Annu a její životní příběh jen tak z hlavy nedostanu.

PS: pokud má někdo tip na podobné čtení (Mornštajnovou, Lednickou mám přečtenou), prosím písněte mi zpráv, děkuji

14.11.2022 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Já si tu knihu budu muset přečíst za čas ještě jednou .... Já prostě těmto věcem typu virtuální realita nerozumím a nechápu, jak je možné naplánovat a vymyslet tolik kroků na několik let dopředu. Je to pro mě takové sci-fi.
Přitom předchozí díly jsem přečetla jedním dechem a na setkání s Milou jsem se neskutečně těšila.
Jsem zklamaná, ale ne z knihy, ale ze sebe, že vlastně nejsem knihu schopna pochopit.

Zatím bez hodnocení.

13.11.2022

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Popravdě nic moc .... Napětí téměř žádné, spíše příběh 4 žen než thriller.
Už jsem četla od autorky lepší knihy.

09.11.2022 3 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Obsáhlá kniha, ale čte se opravdu sama a lehce.
Příběh tudorovského krále byl vyprávěn již tolikrát, že snad již nemůže překvapit, ovšem tato kniha je vyprávěna bez příkras, bez nějakého asi nebo možná.
Líbilo se mi, že autorka žádnou z královen neprotěžuje, nedává najevo sympatie či antipatie k jedné či druhé (až šesté).
Co mě také potěšilo byl popis reálií, sídel a popsání běžného života na často se stěhujícím královském dvoře. .

09.11.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tři roky čekání a stálo to za to.
Jsem hrozně ráda, že autor dostal chuť trávit čas zase s Erikou, neboť Kate mi nepřirostla k srdci.
Erika byla ve své nejlepší formě, Petterson i Mossová rovněž.
Případ to byl zamotaný, sama jsem dlouho netušila, kdo je vrah.
A ten závěr mě naplnil doufaním, že by Erika mohla i v soukromí roztát.
Snad nebudeme zase čekat tři roky na další díl :) .

02.11.2022 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M. W. Craven

Tedy, to byla jízda .....
Klobouk dolů před autorem, propracované to bylo na maximum.
Dá se říct, že jsem v odhalování držela krok s Poem téměř do konce, ovšem finální zápletku jsem neodhadla.
Během čtení jsem byla napnutá jak kšandy, opět jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a především mi čas u čtení neskutečně utekl.

Jinak mě samotné ten překlad nevadil, stalo se mi jen párkrát, že jsem se zarazila a řekla si o co asi jde a že bych zvolila jiný slovosled nebo nahradila třeba slovo. Už jsem četla horší knihy, kde překlad byl dle mého dělán přes překladač na googlu.

Nový případ Poa (Púa - haha) a Tilly rozhodně doporučuji.

29.10.2022 5 z 5

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

Od knihy se nedalo odtrhnout.... Vyprávění je poutavé, obchod s imigranty, pašování lidí, bída, zneužívání, neschopnost zabránit ilegální migraci atd.
Abych řekla pravdu, chtěla jsem pokračovat dalším dílem, ale nakonec jsem se rozhodla dát si v této sérii pauzu, neboť syrové vyprávění mi začíná způsobovat deprese, kam svět spěje.
Maxovi fandím, Eddie taky, dcerku jsem si zamilovala, jen si prostě od sebe na chvilku odpočineme.

16.10.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Možný spoiler!!!
Příběh napínavý, promyšlený. Josie ve své nejlepší pracovní formě a pro mě poprvé se projevila jako skutečné oddaná partnerka. Přiznám se, že jsem měla od začátku tip na hlavního padoucha a ten se nakonec ukázal jako správný.
Ale prostě musím dát jednu hvězdu dolů za Noaha. Jako chápu, že se jeho život otřásl v základech, že přišel o jednu ze svých životních jistot, OVŠEM jako jeho chování jsem absolutně nepobrala. Kdyby byl policejní prací nepolíbený, tak si řeknu ok, ale to jak se choval bylo proti všem principům a postupům policie a to bylo na mě moc.
Vlastně jsem si říkala, že teď vlastně nevím, jestli budu fandit jejich vztahu i nadále, i přesto, že konec byl vlastně nakonec nadějný.....

13.10.2022 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Pokračování šéfinspektora Roberta Ketta je stejně dobré jako díl první. Svižný, napínavý příběh.
Musím říct, že chvilky s dcerkami mě občas pěkně pobavili.
Jinak to, co bylo provedeno ,,psovi,, bylo zvrácené, toto dokáže člověku udělat pouze zrůda. Při této dějové lince jsem pociťovala úzkost.
Robbiemu fandím, i přesto, že je to neuvěřitelný držák a vydrží v boji jako kůň :-) .
Snad se brzy dozvíme osud Billie, na toto vyústění se velmi těším.
Vzhledem k tomu, že v originále je vydáno již 11 knih, máme se na co těšit. Já v této sérii budu rozhodně pokračovat.

07.10.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh kukaček v rodině Pospíšilových odehrávající se v přetěžké době.
Irma byla mladinká, nezkušená puberťačka vhozená do drsného života a postupně se z ní stala žena, která našla sebedůvěru a rozhodnost.
Příběh se mi četl, i přes přetěžké období (nejen) našich dějin, velmi dobře a já každou stránku četla s očekáváním dalšího vývoje děje. Autorka má podobný styl psaní jako má oblíbená spisovatelka Alena Mornštajnová,takže si v nejbližší době od ní ještě něco přečtu.

04.10.2022 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl snad ještě lepší než první. Těžký, velmi těžký začátek vztahu, kdy oba hlavní hrdinové si udržují morální čistotu z dílu předcházejícího.
Opět ukázána syrovost doby, naši mladí manželé bez příkras a s klacky pod nohami postupují životem.
I přesto, že jim většina nepřeje, jsou spolu silnější a dál si jdou vyšlapávají svou cestičku, která je naplněna láskou a vzájemnou podporou.
Vlastně mě mrzí, že není díl třetí...

30.09.2022 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Pohled na životní kapitolu jedné mladé holčiny z období 70let minulého století.
Musím říct, že Sylvie byla neuvěřitelně srovnaná holka s poměrně vysokým morálním kreditem, navíc vykonávající náročné povolání.
Oldřicha jsem někdy vůbec nechápala, ale fandila jsem mu v jeho složitém soukromí. I přesto, že teprve 30catník, tak toho s ,,ženou,, zažil až až.
Reálně ukázaný život v období socialismu.
Líbilo se mi to a opravdu hodně a teď jdu na další díl. (Doufám, že to nakonec Sylvii a Oldřichovi klapne).

30.09.2022 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Poměrně nízké hodnocení na to, že se mi to četlo celé hodně dobře.
Kniha měla spád, byla napínavá, čtivá a věnovala se odpornému zločinu vůči dětem a na druhé straně pomstě.
Líbilo se mi propojení církve a detektivky. Hlavní hrdinka mi připomínala mého oblíbence Davida Rakera a proto si určitě přečtu další díl. Těším se na další střípky ze života Anny a kněze.

26.09.2022 4 z 5