WaN635 WaN635 komentáře u knih

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Mně je vážně líto, že to nemůžu hodnotit lépe, ale já se prostě nemůžu dostat přes to, že té holce je pouze 9 let.
Pokud by s ní autorka pracovala, jako se starší holčinou, hodnotila bych mnohem výše.
Jinak je to klasická Lapena, kdo od ní už něco četl ví, že nic není tak, jak se na začátku zdá.

25.06.2024 3 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Drsné ( hodně ), znepokojující ( velmi ), děsivé ( moc ).
Ze začátku mi zase dělala problém ta španělská jména, ale jinak to byl fakt výborný thriller. Linka se synem je ukončena, tak jsem sama zvědavá co bude v třetím díle, který vyjde co nevidět.

20.06.2024 5 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Jsem překvapena, jak nízké hodnocení kniha má, protože mně to přišlo více než dobré.
Ros je skvělá policistka, které to nesmírně pálí a její parťák jí velmi dobře doplňuje. Celá série má stoupající kvalitu, každý díl (kromě 2) byl lepší než ten předcházející. Jako neříkám, že to nemělo nějaké mouchy, mělo, ale nebyla to nesmyslná a nelogická slátanina, jak u jiných knih.
Je mi líto, že série skončila, já bych si zase někdy něco s Ros přečetla.
Nesporná výhoda série pro mě byla i v tom, že knihy neměly přespříliš stran a zbytečná omáčka různých popisů krajin, lidí, údolí apod. se zde nekonala.

12.06.2024 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Nejlepší díl série. Vlastně jsem i chápala pohnutky vraha a dá se říci, že jsem s ním sympatizovala...., ovšem na druhou stranu, kam bychom došli, pokud by každý bral spravedlnost do svých rukou ...
Ne nadarmo se říká, že spravedlnost je někdy slepá.

10.06.2024 5 z 5

Přežij, dokud můžeš Přežij, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Zase jednou velmi podařené pokračování. V této sérii mám oblíbené oba hlavní protagonisty, líbí se mi, jak spolu fungují i jak se jejich vztah posouvá ( možná moc skokově ).
Byla jsem překvapena pachatelem, ten motiv mi úplně nesedl.
Překvapujícím prvkem pro mě bylo setkání s otcem L a A. Jinak se pořád nezměnilo to, že Abigail nesnáším. Těším se na další díl a doporučuji tuto sérii všem, kdo mají rádi krimi s nádechem romantiky. Joó, ale čtěte od prvního dílu série, je to tady opravdu žádoucí.

10.06.2024 5 z 5

Ďábelské srdce Ďábelské srdce Linda Castillo

Co říct k novému dílu, je to prostě typická
,, amišovina ,, z pera Lindy Castillo. Líbilo se mi to, mělo to spád a těšila jsem se z každé stránky.

31.05.2024 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Výborné, drsné, napínavé a hlavně velmi, ale opravdu velmi čtivé. S radostí se vrhnu na druhý díl.

29.05.2024 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Obrovský potenciál knihy byl pro mě bohužel nevyužit. Chvílemi to mělo strhující tempo,ale proložilo se to pasážemi, které byly zdlouhavé a zbytečné. Párkrát získal Petr stopu, a já si říkala, teď nás to posune, jenomže to se nestalo a hlavní hrdina se vydal v pátrání jinou cestou.
Pokud by to mělo cca o 150-200 stránek méně, hodnotila bych jinak.
Jo a abych nezapomněla, ten konec, ten byl na prd ....

22.05.2024 3 z 5

Zmiz Zmiz Mary Burton

Líbilo se mi to. Po slabší dvojce je tento díl opět svižným a napínavým thrillerem.
Vzhledem k tomu, že erotické scény byly i v předchozích dílech, tak mi to nevadilo a byla jsem na ně připravena.
Samotná kniha mě bavila a postupné odhalování okolo Faith, které bylo plné zvratů
se četlo moc dobře.

20.05.2024 4 z 5

Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Sheila Levinová zemřela a žije v New Yorku Gail Parent

Knihu jsem nečetla poprvé, ale opět jsem se u vdavek chtivé Sheily pobavila.
Sheila mě nikdy nezklamala, královsky se u ní pokaždé bavím. Kniha stará desítky let a přitom pořád skvělá.

15.05.2024 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Tim Weaver

Pro Davida mám opravdu velkou slabost, to jak se zakousne do případu, zkouší všechny možné i nemožné cestičky, rozplétá to, co se stalo.
Tento díl, i přes svou obsáhlost, mě bavil, chvílemi jsem žasla, kam nás vlastně příběh zavedl, tohle jsem opravdu nečekala.
Poslední díl končil objevením Colma a byla jsem napnutá, co bude jeho existence pro Davida znamenat a jak ho reálně ohrozí. Tahle linka byla taky perfektní.
No a teď zase budu čekat, co bude dál.

09.05.2024 5 z 5

Vražedná naděje Vražedná naděje Wendy Dranfield

Tohle byla pecka, neskutečná jízda. Každé písmenko, každá věta, souvětí, kapitola byla čtivá, propracovaná a já jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Případy byly napínavé, konečné vyústění mě překvapilo a bavilo.
Pro mě zatím nejlepší detektivka roku 2024 a že jsem jich už letos přečetla celkem dost.

06.05.2024 5 z 5

Náraz / Prales Náraz / Prales Petr Sagitarius

Opětovné setkání s blonďatým pitbulem z Třinca. Setkání plné rázovitých výrazů a řešení dvou zajímavých případů.
V této sérii miluju prolínání češtiny a našeho nářečí ,,po naszymu,,.
Peprné výrazy mi vůbec nepřijdou rušivé, neboť u nás se prostě takhle mluví a komu se to nelíbí, ať nám pr...... políbí :) .

S těžkým srdcem musím ubrat hvězdičku a to za ty písničky, to mě těžce nebavilo, když jich tam bylo tak moc a taky bylo málo vyšetřování a hodně soukromí Sarana.

03.05.2024 4 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Musím jít proti proudu, mně se to nelíbilo.
Nesedlo mi to, byla to na mě moc velká duchařina.
Mám z toho velmi rozporuplné pocity, měla jsem problém rozpoznat, co je skutečnost a co jsou matčiny bludy.

Postupné odhalování zvěrstva z minulosti bylo děsivé.
Po dočtení mám pár otázek, co Otto, Matěj ?
Za ilustrace přidávám hvězdičku.

01.05.2024 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Eriku zbožňuju, ale tento příběh mi přišel slabší než ty předchozí.
Z Eriky je padesátnice, v soukromí jí to poměrně klape, ovšem v práci je nedoceněná, což si sama uvědomuje.
Příběh byl zajímavý, promyšlený, ale já nevím, nějak mi to úplně neklaplo, kdyby pachatel neudělal fatální chybu, tak na něj vlastně nepřijdeme.
A i přesto, že mě tento díl úplně neuspokojil, tak je toto dílo mnohem lepší než knihy jiných autorů.

27.04.2024 4 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Taková ,,bichla,, a přitom to nelehké čtení jen odsýpalo..
Občas jsem musela čtení přerušit, poplakat si nad těžkým osudem Šlonzáků, Čechů, Poláků, kteří chtěli jen ,,rubat,, to černé zlato a žít si po skončení války konečně klidným životem s jistotami za poctivě odvedenou práci.
Osudy rodin Wojtka, Halky a především Ženky (dětí Pospíšilových), Ludwika, Barky či Anušky( s tou jsem velmi soucítila) mě velmi zasáhly.
Každá doba, každá změna režimu přinesla našim hrdinům těžkosti, zde se mi velmi líbil přístup dospělé a dozrálé Ženky (bere život co nabízí).

Co jsem v této knize opravdu ocenila, bylo vykreslení a popsání tvrdé práce havířů.
Hltala jsem popisy z prostředí šachet, havířskou hrdost, ovšem zároveň přichází období, kdy přichází k moci KSČ a její budování socialismu. Jeden ze stěžejních cílů je těžba uhlí na Karvinsku, přichází dvouletka a následná pětiletka, plnění plánů, hazard s lidskými životy, politické procesy, měnová reforma, ztráta jistot a svobody.
Musím velmi ocenit, že na začátku knihy je rodokmen.
Děkuji p. Lednické za čtenářský zážitek a za ten konec, s těmi skutečnými postavami, který mě rozsekal.

Jsem hrdým potomkem karvinských havířů a nejen proto, jsem postupné umírání staré Karvinné v této knize oplakala.

,,Bez uhlí být nemůžeme,
sláva práci horníků!
Všichni rádi pomůžeme,
narubáme vozíků!
Uhlí se k nám vrátí zpět,
veselý zas bude svět,
roztočí se všechna kola,
teplo, světlo bude hned!´´

23.04.2024 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Jak já tu Julii chvílemi nesnášela a jak já s tou ženou kolikrát soucítila.

Jak já tu holčičku kolikrát litovala a jak já kolikrát na ni se zlobila.

Hvězdičku ubírám za závěr.

19.04.2024 4 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Moje zhouba, zase série …...
A ach jo, zase velmi dobrý začátek. Kniha čtivá, příběh děsivý. Od začátku víme i padoucha, jen je ho potřeba dostat. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci se svými vlastními nočními můrami. Přečtu si další díl.

15.04.2024 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Tak nějak úplně nechápu ty znechucené komentáře některých čtenářů. Jako není to úplně top thriller, to v žádném případě, ale jsou i mnohem horší série.
Mně se tento díl celkem líbil, Hannah mi nevadí, Harry je sympaťák s tajemstvím, líbí se mi linka se synem.
Ráda si přečtu pokračování.

13.04.2024 3 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Tak to zase bylo něco. Zvrácené, odporné a děsivé čtení. I přesto se to četlo skoro samo, knihu jsem odkládala jen nerada.
A ten konec, ten mě dostal...

07.04.2024 5 z 5