WaN635 Online WaN635 komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Knihu jsem začala číst na základě recenze jednoho fotbalového fanouška ..
Tato kniha mě od prvních stránek chytla (nejen za srdce) a to tak, že nešla odložit a přečetla jsem ji na jeden zátah.
Příběh z pohledu 11letého kluka, který začíná chvílí, kdy otec opouští rodinu a zakládá novou. Musím říct, že příběh je líčen tak, jak občas slyším mluvit v dětském pokoji kamarády (rozvedených rodičů) mého syna ....
A při čtení mi bylo smutno a občas jsem pokývala hlavou, že ano, takto to asi opravdu někdy je (schovávání lepších potravin, nejsou peníze, není čas apod.)
Každopádně Štěpán je vysněné dítě snad každé matky, bezproblémový kluk, který se se svými problémy pere sám v sobě, nezlobí, jde si za svým.
Jeho mladý život prožívá první lásky a velké životní ztráty .....
Díky Klokane, bez Tebe by se ke mě tento příběh nedostal a to by byla sakra škoda.

26.09.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Spousta nelogičnosti, ALE mě se to tak líbilo ️.
Drsní, mužní, upocení chlapi, a o nic méně drsná, zábavná, zarputilá žena v týmu elitní jednotky.
Jednohubka na jedno odpoledne a zase se můžu pustit do něčeho náročnějšího.

23.09.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Nebyla to taková topovka jako série Nejsem mrtvá, ale taky super.
Anotace knihy mě navnadila a kniha mě bavila.
Samotný příběh Reni byl děsivý, nedokázala jsem pochopit, jak může rodič své dítě zatáhnout do takové ,,hry,,.
Daniel byl uzavřený a po seznámení se s jeho příběhem, není divu ..... Snad i jeho příběh bude mít svůj (jakýkoliv) konec.
Kniha měla několik zvratů, žádný jsem popravdě nečekala a líbily se mi.
Pokud bude mít kniha s hlavními hrdiny pokračování, ráda si přečtu.

22.09.2022 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Začínám od konce a ten byl super, překvapivý a šokující. Od půlky knihy se to rozjelo a šlapalo to jako dobře promazaný stroj.
Jedna hvězda dolů za pomalý start.

20.09.2022 4 z 5

Sestra Sestra Eva Hrašková

Jak jsem byla nadšená z Mrazivé odplaty, tak tohle mě vůbec nechytlo. Hlavní hrdinka mi nepadla do noty, nebavilo mě to. Dočetla jsem, ale téměř nic to ve mě nezanechalo.

19.09.2022 2 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Od začátku čtenář ví do čeho jde :) . A dej krásně utíká a najednou je člověk na konci. Líbilo se mi to, taková jednohubka na odpoledne.

17.09.2022 4 z 5

Suďte spravedlivě Suďte spravedlivě Emma Riedová

Historické detektivky miluju a tato kniha se čte výborně. Jde o 4 detektivní příběhy ze staré Prahy, jediné co bych vytkla byla vyprávění od tří vypravěčů, které bylo občas matoucí.
Kdo má rád detektivky ze starých časů, ať se do knihy pustí.

16.09.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Knihu jsem začala číst a vlastně jsem od ní noc nečekala a možná proto jsem ji nakonec nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla i poslední stranu. Příběh střídal pohledy tchyně Diany a snachy Lucy a to jak od jejich prvního setkání až do současnosti a zároveň se prolínala současnost a minulost.
A musím říct, že obě mi byly sympatické a přirostly mi k srdci, i přesto, že k Dianě jsem si musela najít cestu.
Nettie mi bylo líto, Ollie se stal chlapem až v pozdní dospělosti. Zřejmě si přečtu další knihu autorky.

13.09.2022 4 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Tak tohle bylo hodně dobré. Svižné tempo, krátké, stručné a výstižné kapitoly.
Děj se střídá s přítomností a minulostí. Příběh se prolíná pravidelně po jedné (krátké) kapitole, tudíž nehrozí listování zpět, co se vlastně stalo předtím.
Příběh z minulosti byl odporný a zvrácený a celkem mě mrzelo, jak lehce z toho pachatel vyklouzl......
Vyvrcholení příběhu ze současnosti mě překvapilo.
Knihu doporučuji a od autorky si ještě něco určitě přečtu.

12.09.2022 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Je poměrně děsivé, jak jednoduše se kdysi dalo dostat do ústavu pro choromyslné (tedy ženy).
Techniky praktikované na pacientkách byly šílené.
Ovšem tempo knihy bylo pomalé, táhlé, kapitoly dlouhé, hodně vzpomínek.
Přitom podle anotace to mělo potenciál. 50%

07.09.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Člověk jako kus masa. 4 slova, která o této knize řeknou vlastně všechno. Zvrácené, děsivé, odporné.... Takhle si nějak představuji peklo zaživa.

Co se týče linky Luca a Avy nikam jsme se neposunuli a to mě mrzí.
Doufám, že brzy vyjde další díl.

06.09.2022 5 z 5

Spolek katů Spolek katů Tony Parsons

Lehounce slabší než díl předcházející.
Jinak příběh je opět v tempíčku. Ovšem začínám si o Maxovi myslet, že je univerzální voják, neboť mám pocit, že z čeho se kolikrát dostane snad ani není možné. Linka s nejstarším kamarádem se mi moc líbila, třeba se o jeho osudu dozvíme v pokračování.
Pachatele jsem tentokrát neodhalila, ovšem musím říct, že jejich pohnutky mi byly ne přímo sympatické, ale poměrně pochopitelné (čímž ale neříkám, že je schvaluju).
Příběh rodiny Goddardovych byl srdcervoucí a při tragédii Pat mi bylo velmi úzko.

02.09.2022 4 z 5

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Myslím, že pokračování s Maxem bylo ještě mnohem lepší než jednička.
Příběh začíná velmi krutým vyvražděním rodiny a únosem nejmladšího dítěte.
Děj svižně ubíhá, každou stránkou se dozvídáme něco, co nás přibližuje k vyvrcholení a odhalení pachatele.
Vraždy a linka s dětmi, je velmi dobře popsána a propracována, ovšem stále mě udivuje, jak může policejní sbor ve Velké Británii fungovat (neozbrojení policajti wtf ).
Líbí se mi vztah Maxe s dcerkou.

Spoiler:
Jo a ještě poznámka, Max se s tím nese*e a zatím v každém díle,, sbalí,, ženu, která je nějak s vyšetřováním spojená

31.08.2022 5 z 5

Lhář Lhář Alex F. Brady

Překvapivé, nečekané vyústění, poměrně šokující závěr.
Hlavní postava byl pěkný zmetek.
Nakonec se mu to vymstilo, protože to, jak se choval k ostatním se mu vrátilo a pěkně s ním vyje***** a upřímně, měla jsem z toho škodolibou radost.
Když nad tím přemýšlím, tak v knize nebyla žádná z důležitých postav normální a všichni měli dle mého názoru nějaký problém (lhář, sociopat, hysterka, travič, manipulátor, psychopat aj.)

24.08.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Možný spoiler!!
Tak tohle byla síla. Pro mě, jako pro čtenáře byla celá kniha jeden emocionální kolotoč.
Autorka od Stvůry hodně pokročila (a to mě se Stvůra velmi líbila), a to co se týče jak celkového popisu děje, tak i čtenářova prožitku z něj.
Příběh mě chytil a nepustil, dokud jsem nepřečetla poslední slovo A hlavně chtěla jsem číst dál. Zajímá mě osud prvního chlapce, ale i holka ve mně, chce vědět, jak to dopadne s Laurou a Adamem.
Autorka ve mě vyvolala takovou pocitovou bouři, jakou jsem již dlouho u čtení necítila. Chvílemi jsem slzela, chvílemi mě bolelo u srdce, chvílemi jsem se hořce pousmála a po celou dobu jsem doufala, že v knize všechny příběhy dojdou ke svému objasňujícímu konci.
UFF, už ať je Vetřelec vydán!!

22.08.2022 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Velmi pomalý začátek, mě se upřímně dost táhl a myslela jsem, že knihu odložím.
Poslední třetina knihy se rozjela a i přesto, že jsem viníka podezřívala, tak jsem jej plně neodhadla.
Celkově to byl průměr, nic extra, ale ani úplný blábol.

20.08.2022 3 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Nemám slov a to se mi stane málokdy. Přečteno téměř na jeden zátah.
Čtivý, krutý, velmi aktuální a smutný příběh.
A na konci jen pachuť .......

17.08.2022 5 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Neurazí, nenadchne. Nějak jsem nenarazila na ten černý humor, nebo vůbec nějaký.
Jako Joe mě bavil, svým způsobem i Donna, ale postavy byly prostě nedotažené.
Z knihy mám pocit, že autor bude chtít pokračovat.

15.08.2022 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Vykrádačka snad všech knih s erotickou tématikou.
Navíc úplně nesmyslně popsána postava prince (korunního).
Clara je pitomá husička, i přesto, že si o sobě myslí něco jiného.
Při otevřeném konci mi došlo, že to bude série, no, nechám si ji ujít.

15.08.2022 2 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Zklamání, bohužel nemohu dát lepší hodnocení. Většina povídek mě nudila, nebavila, nedokázala jsem se začíst, pouze jedna jediná se mi líbila. Největší zklamání bylo od spisovatelek, na jejichž povídky jsem se nejvíce těšila (Mornštajnová a Dvořáková).

12.08.2022 2 z 5