WaN635 WaN635 komentáře u knih

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Takže jednoduše a výstižně - byla to síla. Netradiční thriller, čtivý, napínavý. Při Timothyho stravovacích návycích jsem několikrát v průběhu čtení znechuceně krabatila čelo.
Kniha se ovšem ani tak nedala odložit. Konec překvapivý.
Jinak pro mě bylo i překvápko, že autor je poměrně mladý člověk a většinou píše knihy pro mládež. Třeba nám zde roste nový Chris Cartera. Doufám, že série bude pokračovat nejen druhým dílem.

02.05.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha, u které od začátku víte, jak skončí, ale to je pro tento typ knih typické, takže mi to nevadilo.
Ovšem kniha na mě působila takovým, já nevím, jak to napsat, dojmem, že se snaží za každou cenu líbit. Prostě byly tam pro mě pasáže, u kterých jsem si říkala, že jsou takové na oko líbivé.
Jinak pan Romantik, no, která by nechtěla takového muže potkat, cítit se s ním jako jediná na světě. Já určitě ano a chvílemi jsem Eden velmi záviděla. Samotná Eden mi nijak extra sympatická nebyla, ale ani mi nevadila. Knihu jsem dočetla jen kvůli panu Romantikou a představě, že je jenom můj .

30.04.2022 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Rozhodně zajímavé dílo. Od historika bych toto nečekala.
Kniha o lidech s čipem a o bytostech co si sami vyberou na prahu dospělosti své pohlaví mě zaujala, i přesto, že tento žánr není zrovna mým šálkem kávy. Pohlaví se dělí na mužské, ženské, nebinarni a oboupohlavní a každý si může vybrat co zvolí. V dnešní době mimořádně diskutované téma.
Rozdělení společnosti je popsáno jednoduchou a poměrně chápanou formou.
Jinak co se týče lásky obou propagonistů, ta mě moc nebrala, necítila jsem jiskření, tato linka byla poměrně nuda.
Za to naopak linka Františe mě zaujala. Za mě 80%.

25.04.2022 4 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Zajímavé téma, pro mě obzvlášť. Byla jsem zvědavá, jak autorka knihu pojme a bohužel za mě se mi forma deníku nelíbila. Od knihy jsem čekala něco jiného, toto pojetí mě moc nezaujalo.

22.04.2022 3 z 5

19. Vánoce 19. Vánoce James Patterson

Po dlouhé, několikaleté pauze jsem opět sáhla po knize Jamese Pattersona a rozhodně jsem nebyla zklamána. Od doby kdy jsem četla Ženský vyšetřovací klub naposledy se událo spousta věcí :) . Holky mi zestárly, některé se vdaly a Linds se stala maminkou.
K příběhu samotnému, ten se udal během pár dní a rozhodně se mi líbil. Měl spád, krátké kapitoly a dej se plynule posunoval k cíli.

21.04.2022 5 z 5

Ztracená Ztracená Lisa Jackson

No tak jako nebyla to žádná hitparáda, ale přečíst se to dalo, sice jen jednou, ale zvládla jsem to. Příběh je opravdu dlouhý, zredukovala bych ho min. o 150 stran, celkem je to složité, zamotané. Zápletka byla každopádně zajímavá, škoda nevyužitého potenciálu. Jak už bylo napsáno níže, Lisa umí mnohem lepší a čtivější příběhy.

19.04.2022 3 z 5

Pierot / Na krev Pierot / Na krev Petr Sagitarius

Takže další 2 případy z Třinecka a Těšínska a opět jsem přečetla na jeden zátah. Opět příběhy v kombinaci češtiny a po naszymu, Saran se lehce umoudřil, nové postavy nejsou na škodu. Doporučuji... A těším se na novou knihu.

18.04.2022 5 z 5

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Začala jsem druhým dílem, ale nemyslím si, že to čtení nějak ublížilo. Za poslední dobu překvapivě další česká detektivka, která mi ,,šmakovala,,. Navíc příběh se odehrává v mě známém prostředí, což kvituji. Mám ráda knihy, kde je namichana čeština a místní nářečí ,,po naszymu,,, pro mě to knížce dodává na atraktivitě.
Jinak Roman (v knize byla zmínka o mladším Thorove bratrovi a takto si ho i představuju) je typ muže, který musí většině žen imponovat, tudíž nejsem výjimkou. Oba příběhy byly fajn, jednoduché kapitoly, čtivě napsáno, asi si dám hned díl třetí.

16.04.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tak tohle bylo něco, nevím jak to Lisa dělá, ale každou knížkou zvedá laťku.
Příběh neskutečně napínavý, zase jsme se dozvěděli něco víc o jedné z postav, tentokrát o Gretchen. Její příběh byl neskutečně smutný, trošku překombinovaný, ale ve finále si všechno sedlo.
Neskutečně mě potěšilo, jak se vyvíjí vztah Josie a Noaha a nakonec to vypadá, že nový šéf nebude až takový blbec, jak to ze začátku vypadalo.
No a teď je třeba počkat na další díl, který snad vyjde brzy.

13.04.2022 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Tak mám přečtenou již 12. knihu s mými oblíbenými postavami. Za mě se jedná o druhou nejslabší knihu série ( nejslabší za mě je V troskách tornáda), ovšem i tak hodnotím 4 hvězdičkami. Nevím proč, ale příběh mě neuchvátil tak, jak většina předchozích, i přesto, že jsme se hodně dozvěděli o Kate samotné a jejich začátcích u policie.
Konec mi přišel tak nějak nemastný neslaný, prostě nic nečekaného. Což samozřejmě neznamená, že bych si přála, aby se stalo nějaké neštěstí Adamovi a jeho rodině.
Za mě bylo v knize málo Amišů a Tomasettiho. Konec před nás klade otázku, dočkáme se přiznání vztahu Kate A Johna? A možná i něco více?
Těším se na pokračování série.

11.04.2022 4 z 5

Neřád Neřád Boris Steinbauer

Autora vůbec neznám, ale kniha se mi opravdu líbila. Na českou detektivku fakt super. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, zřejmě si přečtu i jiný průběh autora.
Ke knize samotné, příběh děsivý, zrůdnost a chování k lidským bytostem bylo k uzoufani. Hlavní hrdinka Sylvie byla naprosto uvěřitelná, reálná ženská postava, které to neuvěřitelně pálilo. Jsem ráda, že z ní autor neudělal Ramba v sukni, ale citlivou ženu s vlastním kostlivcem ve skříni.
Doufám v pokračování.

08.04.2022 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zamotané, překvapující, tajemné. Při čtení jsem byla pořád ve střehu a říkala jsem si, kdo asi lže.
Prostředí se mi líbilo, skotská drsná krajina, ale za sebe můžu říct, že mě by tam nikdo bydlet nedostal.
Vlastně jsem nepochopila jak to bylo s přeživším dvojčetem a celkem vzato duchařské knihy nejsou zrovna můj šálek čaje.
Co se týče konce, Gusovi otázky na konci knihy jsem chápala a sama bych na ně chtěla znát odpověď. Každopádně za mě, tato kniha mi stačila přečíst jednou a zcela jistě se k ní nevrátím.

08.04.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Začátek fajn, prostředek podprůměr a konec se mi líbil.
Musím říct, že o práci au pair měla zcela jinou představu :) .
Ryan byl sympatičtější z ústřední dvojice, a ani bych mu nevyčítala, že odjel. Než aby si vyčítal celý život, co mohlo být kdyby ....
Každopádně já bych za ním zřejmě nešla, ovšem kdo ví :)
Další díl zřejmě vynechám, ale jako oddechovka na jedno odpoledne super.

06.04.2022 3 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Po předchozích nudných, zamotaných dílech konečně zase čtivý a zajímavý příběh Oldřicha z Chlumu.

06.04.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Už když jsem dočetla díl první, tak jsem si říkala, že by mě zajímal Revův život. Tak jsem se dočkala a musím říct, že i přesto, že i Emin příběh mě bavil,tak Revovo dětství - uff - to bylo maso. U Revova rozhovoru s matkou mi regulérně tekly slzy..... A i několikrát během knihy mi slzy zalily oči.
Každopádně kniha je velmi čtivá, vypráví o dětech, které se mění v dospělé a různých formách šikany. Zaujal mě i příběh Matthewa, taky smutné a děsivé vyprávění. Je hrozné, čím si musí některé děti projít.

03.04.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Když jsem knihu začínala číst, vůbec jsem netušila, že se z ní stane 5hvězda. Každopádně zaslouží si každou z těch hvězdiček.
Ke knize samotné, příběh neuvěřitelně vtáhne, prolínání zvěrstev v minulosti a vyšetřování současných vražd dodává knize napětí. Při vzpomínkových částech jsem trnula hrůzou, a bylo mi špatně, čím si děti musely projít od někoho, kdo by měl být morálním vzorem. Vyřešení zmizení Lottiina bratra bylo smutnou třešničkou na dortu.
K Lottie samotné, výborná vyšetřovatelka, ovšem nevím co napsat ke vztahu k jejím dětem (i to pro mě bylo smutné čtení).
Boyd je pro mě jediná postava, kterou jsem si v sérii oblíbila, drsňák, férový chlap a představuju si ho jako fešáka :) . Určitě si přečtu pokračování série.

02.04.2022 5 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Za mě fakt dobrý. Kniha byla napsána mimořádně čtivě. Příběh matky a dcery byl vskutku zvrácený. Pořád jsem si říkala, že tohle přece není možné, toto dělat vlastnímu dítěti. Linka s Adamem/Lukem mě samotnou překvapila, i přesto, že jsem si říkala, že tam není něco v pořádku.
Nejsem rozhodnuta, zda-li se mi líbilo, jak kniha skončila, ale na druhou stranu, jak by skončit měla ?

30.03.2022 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Kniha pro mě byla velmi milým překvapením. I přes svou tloušťku se četla mimořádně dobře. Zápletka zajímavá, pohled 3 vypravěčů se mi moc líbil.
Sice jsem zhruba v půlce vytušila vraha, vůbec to příběhu neubralo na zajímavosti.

29.03.2022 4 z 5

Kniha byla popsána úplně jinak, než jsem čekala a jsem za to ráda. Smutné čtení, reálné, nic přikresleného, čistě fakta v kombinaci se vzpomínkami.

Tohle p. Ledecká umí, zaujmout, nezatěžoval složitostmi, ale vykládat celistvě celý příběh tak, aby byl zcela jasný.

26.03.2022 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Co jsem očekávala, to jsem dostala :) . Typický erotický román :) . Každopádně kniha měla všechno, líbil se mi příběh, konverzace byly fajn a sexu tak akorát :).
Ruku na srdce, která žena by nechtěla, aby po ní toužil nádherný, úspěšný a bohatý muž, který by to s ní navíc uměl i v posteli .

21.03.2022 4 z 5