WaN635 WaN635 komentáře u knih

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Začátek dobrý, prostřední pasáž nic moc a nejlepší z knihy bylo na posledních cca 50 stránkách. Během čtení jsem se ujistila, že tato série není nic pro mě a tímto dílem pro mě končí.

20.03.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

(SPOILER) Tak tato kniha byla opravdu skvělá. Od začátku až do konce byla čtivá, chytlavá, nešla odložit. Krůček po krůčku, pěkně pomalinku, jsme rozplétaly příběh ,,věhlasného,, šéfkuchaře, zavrženíhodné lidské bytosti. Způsob, jakým se zbavil těla své dcery, byl naprosto odporný.
Tahle kniha se mi četla mnohem lépe, než ta další.
Týmu to tentokrát krásné klapalo, jen tak dál .

17.03.2022 5 z 5

Od trůnu dál Od trůnu dál Ludmila Vaňková

Co jsem si od knihy slibovala, jsem i dostala :) . Byla to nálož historických faktů a zároveň proložená fantazii autorky a láskou hlavních hrdinů.
Kniha o době nejisté a těžké, kdy každý bojoval o majetek a aspoň i ždibíček moci.
Královna Eliška vykreslena jako pyšná Přemyslovna, což bezesporu byla. Občas jsem měla problém vyznat se v postavách, neb v této době zrovna nebyla variabilita jmen jako dnes .

16.03.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Asi jsem čekala od knihy víc ...
Nelíbil se mi motiv, vlastně jsem mu pořádně nerozuměla. A ani mi nebyli sympatičtí vyšetřovatelé, feťačka, ,, mladík,, a stárnoucí detektiv, který neumí srovnat svou matku.
Co se mi naopak líbilo, byly ilustrace, ukazující vraždu.

13.03.2022 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

I přesto, že se jednalo o YA román, tak se mi to líbilo a to jako, že moc. Declan mi byl sympatičtější než Juliet. Obě děti prošly těžkým obdobím, u Declana mi přišel jeho příběh až odpudivý, tím, jak dokáží rodiče svým dětem zkazit dětství.
S největší pravděpodobností si přečtu i pokračování.

10.03.2022 5 z 5

Prsten princezny Judity Prsten princezny Judity Hana Parkánová-Whitton

Kniha na jedno odpoledne. Četla se úplně sama, jedná se částečně o červenou knihovnu a zároveň se člověk dozví něco z naší historie. Kniha o době nelehké, kdy nic nebylo jasné a přesně dané. Kdy se dohody uzavíraly a padaly buď úmrtím nebo silnějším spojencem. Ve vedlejší roli můj oblíbenec Přemysl Otakar I. .
Každopádně příběh lásky přemyslovské princezny a korutanského vévody potěší a zaujme, zvlášť v době, kdy domluvené svatby byly běžným jevem.
V závěru knihy autorka uvádí fakta na pravou míru. Pro nenáročného čtenáře je toto dílo jako stvořené.

06.03.2022 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Nenáročné, četlo se to dobře. Prostě klasická ,,lanczovka,, .

03.03.2022 4 z 5

Ztracený diadém Ztracený diadém Jan Bauer

Mé první setkání s královským soudcem Melicharem z Roupova a jeho pomocníkem.
Kniha se mi líbila, četla se dobře. Navíc z období našich dějin, o kterém čtu ráda.
Musím říct, že mi námět i styl psaní připomíná Vondruskova Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Otu. A to mi vlastně vůbec nevadí, protože i tuto sérii mám moc ráda.

02.03.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Původně jsem knihu začala číst hlavně proto, že se mi hodila do výzvy, ALE ...
Kniha byla naprosto úžasná, nemohla jsem ji odložit ani na chvilku. Příběh byl opravdu nádherný, ze srdce jsem se u něj zasmála a upřímně jsem se u něj dojala, tak, až mi tekly slzy.
Doporučuji všem, co rádi příběhy ze života :)

22.02.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

(SPOILER) Kniha na kterou jsem čekala bezmála rok a přečtená za pár hodin. Já tuhle sérii prostě miluju a těším se na další díl (snad v dubnu).
K samotné knize, prostě perfekt.
Zápletka vynikající, příběh čtivý a napínavý. Neustále se točí mozkové závity, co bude dál a jestli příběh skončí dobře. Ve finále mi bylo líto, že k těm všem tragédiím a vraždám došlo dle mého z viny amisu :/ a rodičů mi bylo líto, když vlastně nebylo prokázáno jejich domnělé provinění a vlastně byli také oběťmi.
Jinak Kate stále zbožňuju (i přesto, že je někdy její bojové umění opravdu přehnané ) a Tomasetiho rovněž - jako dvojice mi sedí, jsou vyrovnaný pár, ovšem v tomhle díle dohromady (kromě závěru) moc času nestrávili.
Už ať je duben

18.02.2022 5 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Líbilo se mi to. Mělo to spád, příběh, rozhodně doporučuji milovníkům thrilleru a drastických vražd.
Jednu hvězdičku ubiram za to, že vlastně pohnutky vraha nebyl odhaleny.
Quinna jsem si oblíbila, s názorem na Pearl souhlasím s ostatními čtenáři.

17.02.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Když jsem knihu brala do ruky, nevěděla jsem, že se jedná o pokračování série.
Abych řekla pravdu, ze začátku mi dělalo velký problém se do knihy začíst,asi 2x jsem ji odložila.
Nakonec jsem se rozhodla dát jí poslední šanci a dobře jsem udělala. Posledních 150 stránek bylo skvělých, napínavých a opravdu děsivých.
Konec mě překvapil, vůbec jsem toto nečekala. Hlavní hrdina je chytrý sympaťák, u Steph mi vadilo, jak se přepínala a bohužel musím říct, že Till mi byla lehce nesympatická a vlastně ani nevím proč.
Protože mě konec zaskočil a překvapil, sundávám z hodnocení pouze jednu hvězdičku a to opravdu za pomalý rozjezd.

14.02.2022 4 z 5

Bílá princezna Bílá princezna Oldřiška Ciprová

Odlehčený historický román ala červená knihovna. Kniha se četla lehce, za jeden večer byla schouknuta.
K samotnému příběhu, období Přemyslovců je v literatuře mé oblíbené, proto jsem ochotná autorce i něco odpustit :) .
Kralevic Václav veskrze pozitivní postavou, princezna Beluška naivní a zároveň milá a odhodlaná dívka :) .
Velice mile vykreslena postava královny Konstancie, ať si o tom myslím cokoliv :) .
Pro zarytého fanouška historie nedoporučuji :), na odreagování proč ne :)

12.02.2022 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem brala jako jednohubku na jedno odpoledne. Což se podařilo :). Námět fajn, provedení horší. Občas pobavilo (ale málokdy), co se mi líbilo byla krátkost Kapitol. Co bylo naprosto příšerné byla ilustrace, ta byla hodně nepovedena.
A od půlky knihy jsem toho prcka upřímně neměla ráda :) asi jsem měla hodnější syny :).

11.02.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zatím absolutně nejlepší přečtená kniha v roce 2022. Autorka je pro mě milým překvapením a tato kniha byla ještě lepší než ta předchozí.
Hlavní hrdinka je naprosto úžasná, přes všechno co v životě prožila. Vlastně hlavní postavy jsou všechny perfektní. Příběh se čte vlastně samz, kniha nejde odložit.
V originále je vydáno dalších 12 knih, tak šup šup s nimi do překladu :)

10.02.2022 5 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Začátek knihy byl více než slibný, ovšem poměrně rychle se z knihy stala slátanina, kterou jsem nakonec vůbec nepochopila. Vlastně ani nevím, jak to dopadlo, co se vlastně stalo. Nevím opravdu nic :( . Jedna hvězda za začátek, druhá za obal.

01.02.2022 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Po knize jsem sáhla v knihovně kvůli obálce. Dlouho jsem zvažovala, zda dám 3 nebo 4 hvězdičky.
K samotné knize, příběh byl fajn, prostředí pro mě zcela neznámé :), o to víc si mi kniha líbila.
Jinak kniha by byla kratší min. o 200 stran, kdyby hlavní hrdinka u každé otázky, která jí byla položena, nepřemýšlela 2 stránky o tom, co odpoví. Kolikrát to bylo tak matoucí, že jsem zapomněla, jak otázka zněla.
Za to hlavní hrdina byl sympaťák.
Jo a ještě mi lehce lezlo na nervy, to kockovani dospělých sourozenců - pokud by jim bylo o 10 let méně ok, ale tady mi to vadilo.

28.01.2022 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Výborný thriller!! Miluju knihy, kde je více linek, které se nakonec spojí v jednu. Selena, jakožto hlavní hrdinka mi byla sympatická, dokázala jsem se vcítit do jejích rozhodnutí,dokázala jsem je pochopit.
Pearl a Gracy mi bylo postupem knihy vlastně líto a doufala jsem, že nakonec najdou každá to své štěstí.
Knihu můžu doporučit.

26.01.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Už nějakou dobu se mi nestalo, že bych četla knihu takhle dlouho a ještě ji musela prokládat jinými knihami.
Nesedla mi a to vůbec a vlastně nevím proč.

15.01.2022 2 z 5

Bez narkózy Bez narkózy Stanislav Rudolf

Vzhledem k úmrtí autora jsem se rozhodla z nostalgie si přečíst jeho knihu. Bohužel jsem neměla šťastnou ruku a kniha se mi nečetla dobře. Ono to bylo hlavně tím, že mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina. Jediné co se mi v knize líbilo byl forek s trénováním Sparty.
Jinak knihy autora mám vesměs ráda a některé jsem za svůj život četla opakovaně a s radostí.

14.01.2022 3 z 5