WeeWar WeeWar komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Perfektni práce, misty jsem byl uplne u vytrzeni.

Za posledni mesic jsem precetl zhruba sedm detektivek/thrilleru, zde hodnocenych nad 85%. Ale tohle me teda fakt rozsekalo a misty bezostysne utocilo na prvni signalni. Ja tomu davam velkou petihvezdu s velkym plusem navrch. Tohle dilo mi asi prenastavi dosavadni latky hodnoceni knih tohoto zanru:(

11.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

nenašel jsem, nenacházím a nebudu už hledat žádnou vážnější chybu. mě to prostě sedlo.

Perfektní detektífní počtení, jednohubka, jeden dlouhej a napínavej zátah: pojíst-popít, číst, vyměšovat, číst, číst, číst, spát, vyměšovat, číst, číst, pojíst-popít, práce počká, číst, vyměšovat .....hlavně už sakra dočíst!

Za +-30hodin to máte i s tim nějakým občasnym klimbnutim za sebou:)

06.01.2017 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Ale jo, klasická Reacherovka. Existujou asi i o fousylilínek lepší, ale zas tady konečně náš supakillaherosolder dostane alespoň trochu na budku:)
Rovné čtyři hvězdy.

30.12.2016 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Po prvním díle, který mě mile překvapil, pobavil, chvílema i nadchnul jsem se hned zakousl do dvojky a též ji zhltl na jeden zátah. Lecos se tu vysvětlí, hero je ještě víc superhero, ale už to prostě není taková překvapivá bomba jako první setkání. Je to zkrátka a dobře "jen" ještě šílenější pokračování šílenosti:)

14.10.2016 4 z 5

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Když vás tato kniha SF povídek mine, nestane se asi nic. Ale zas na druhou stranu nápady s KONCEM HRY a CHOBOTNICÍ jsou jednoduše perfektní a i ty ostatní mají myšlenku.

No a nedá mi to nedodat, že smýšlení obyvatel Guslaru o jeho velikosti je vtipným zrdcadlovým obrazem mínění Rusů o velikosti jejich převeliké matičky Rusi.

10.10.2016 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Můj první Kulhánek a upířina jako taková též. Právě teď (02:32, za chvíli vstávaj děti) po dvou dnech dočteno. Sice jsem si hned na první straně, při první scéně říkal, že to bude úplnej hnus/ pitchovina (nemám moc rád "reálné" krutosti, jsem citlivej kluk), ale kousl jsem se do rtu, čtečku nepřeladil a četl dál.

Hodnocení zkrátím: právě teď jsem si do kindlu odeslal druhej díl.

A aby se neřeklo, hodnotím dál: jako fakt haha ftipný superhero maso:D Některé popsané scénky si asi/snad vzali jako inspiraci i Marvelovští kreativci na sveho Deadpoola!

Nadsázka: Podle fotky páně autora zde v jeho profilu (jiné neznám a negooglil jsem!) soudím, že je tohle psaní i nějaká forma autoterapie:)

Váhám mezi čtyřma a pěti stars. Zatím dám jen ty čtyři, uvidíme po finále;)

EDIT po přečtení dvojky: 5 stars

09.10.2016 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Finále, třetí pokračovaní jádra! ságy Duna je zase ještě jinčí, než její druhý díl.

Zde se ještě více a hlouběji, možná že čtenářsky bolestněji, ponoříte do detailů světa Duny.

Nebojte se toho ale ani za mák. Když celé čtivo necháte uležet, sem tam se k něčemu vrátíte, něco prodiskutujete s přáteli, byl by v tom všem čert, aby vas ve finale neosvitil duch svaty, duch pouste Duny.

01.10.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Drsné, jemné, nelidsky lidské, lidsky nelidské, hnusné, krásné, romantické. Zkrátka a dobře v této knize najdete snad vše, co rozervané srdce čtenářovo ráčí. Pulitzer zaslouženě.

Co bych ale obvzláště vypíchl, byť možná srovnávám nesrovnatelné, je to, že tento příběh rozhodně nedopadne tak americky dobře, jako příběhy, dnes stejně, či asi i populárnějšího brita Folletta.

25.07.2016 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Mnohé tesat do kamene!

Problém je, že se i ty dnes platná moudra měla tesat do kamene už (třeba) před stopadesáti lety, ale doteď se nejen že nic nevytesalo, ale na mnohá z nich se úplně zapomnělo, či se dokonce šlo/jde úplně opačným směrem.

RESPEKT

24.09.2018 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Oddychová blbinka: upíři rozdělění od biblických věků do dvou skupin. Oboum, byť jinak, v hlavě mrdá (Mucha - Ježíš) Ježíš a všem jde vlastně o jedno.

Celá ta trilogie.

Nejvíc mě ale baví reálie, např: jedni sotva přes stále se zvětšující sopečný prach/mrak vrtulníkem sotva doletí, vidí, žijí, druzí o x desítek minut později, za ještě horších podmínek, problémy nemají, atd.

ČTENÍ PRO DĚTI. BLBÉ. Filmové čtení, plné realisticky podaných, ale nereálných efektů?

11.03.2018 2 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Todlecto mi přišlo jako hodně fajn čtení, poučně napínavá, jistěže do velké míry pohádková, sondička do advokacie made in USA, kde právo frčí jak namydlenej blesk, hlava nehlava, možná jen ta Hlava 22. Přežít v tom je pak jen o znalosti, píli, vůli, drzosti advokáta a penězích na jeho zaplacení.

19.08.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

lidi, už to nekomentujte! :) dyť to má za měsíc víc komentářů, než Orbis Pictus za celou dobu od prvního vydání...

25.04.2017 5 z 5

Unie ve zbrani Unie ve zbrani William R. Forstchen

Perfekto! Válka světů 2 a lepší.

Yankees (unionisté-demokraté) z doby občanské války se zkrze časoprostorovou bránu, stejně jako tisíce jiných lidí v průběhu tísíců let před nimi, ocitnou ve světě, kde jsou lidé bráni jen jako dobytek na maso pro původní obyvatele. Ti mají lidský mozek nejraději teplý, nejlépe za živa, protože to jsou gurmeti a trocha toho dobytčího řevu u hodovního stolu k tomu prostě patří.

Ale nebyli by to správní Amíci s jejich vírou v ozbrojenou obranu a vývoz demokracie, kdyby ten skvělě fungující ekosystém nezbořili:D

Kniha má, myslím si, dost filozoficko politických přesahů, které druhý díl ještě prohlubuje: Otroctví aneb otrokář je otrokem otroka, síla a křehkost demokracie, kapitalismus a jeho nešvary, ale vzbuzuje u mne i nepříjemné otázky na téma jak se bezohledně/nevědomě chováme ke zvířatům, které si po kouskách nosíme z pultů supermarketů, ale strašně nás pohoršuje, že Číňan žere psa, atd atd.

PS: Mel Gibson tohle asi nečetl, kdyby jo, netočil by Apocalypto, ale vyřádil se na tomhle.

19.04.2017 5 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

dobrý! V tom nejlepším smyslu slova... Popis prostředí super, jako bych tam byl. Zápletka je hezky pěkně "IndyJones", popis postav a jejich smýšlení je taky vlastně ok.

Prostě prímažůžodobrodůžo oddechovka... v tomto žánru dávám pět stars

13.04.2017 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

četl jsem třikrát. Pokaždé mazec, s každým průchodem cyklu možná ještě větší mazec, než před tím. K.Č. uměl...

...vždyť i to pitomé zahradničení popsal tak, že jsem si NEBEZPEČNĚ DLOUHOU chvilku myslel, že jsem pro tuhle úchylku svojí tchýně našel nejen pochopení, ale dokonce se mi zdálo, že by nebylo vůbec špatné, celého toho něčeho se i dobrovolně zúčastnit. BRRR.

nebezpečnej člověk, tenhle K.Č.

18.02.2017

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

vždy když vidim/slysim ty hatefull reakce na imigranty ze stredniho vychodu, vzpomenu si na tuhle knihu a modlim se ke vsem znamejm i neznamejm bohum za to, aby intelekt Marjane byl zcela beznym standardem a ne nam masove podsouvanou vyjimkou. Bezva ruznobarevny pribeh v cernobilem podani.

17.02.2017 5 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Stejná, ale díky námětu pro mě poživatelnější jednohubka, než první autorovic kniha - Jatka.

Jinak prostě klasika se supaKillaHeroSolderem v hlavní roli:), takže to celé musíte brát s velkým nadhledem a občas vůbec nepřemýšlet a nešpekulovat o tom, co právě čtete.

19.12.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Ale jako proč ne. Akčňák se supakillasolderem v hlavní roli. Čtivé až napínavé, místy ovšem nelogické, na náhodu, neuvěřitelné, už dopředu až na drobné detaily předvídatelné.

Lehce slabší 4hvězdy.

15.12.2016 4 z 5

Analfabetka jako osoba mě v první kapitole úplně nadchla, byla skvělá. Druhá, severská kapitola mě nepotěšila, rozhodila mi totiž sandál, to jsem nečekal, přesto jsem četl dál a dál a dál, skládal to nějak dohromady, ale celé to prostě nedočetl a číst v jednom kuse dál už nechci. Přiberu k tomu další, vážnější, či napínavější knihu. Tady u té je vlastně asi úplně jedno jak to bude pokračovat, jak to skončí, páč vše bude vlastně ve finále absurdní, či ještě absurdnější, než jsme si mohli celou dobu myslet.

Neříkám, že to je špatné, to ne! Je to prostě společenskokriticky absolutne absurdní/úchylnej humor, až fakt snad i montypythonovsky úchylnej, coz by me mělo papírově vyhovovat! Ale asi teď nemám náladu, či co.

18.10.2016 3 z 5

Země je příliš daleko Země je příliš daleko Kir Bulyčov (p)

Bych nevěřil, že mě to takhle vcucne. Stejně dobré staré príma sci-fi žůžo dobrodrůžo jako Slyšel jsem Zemi, ale rozhodně o dost napínavější. Konec bych snesl i drsnějsí, ale co už, neni to holt sci-hell, ale jen sci-fi :D

15.10.2016 5 z 5