wiix wiix komentáře u knih

Nesmrteľní Nesmrteľní Chloe Benjamin

Príbeh ma neustále prekvapoval. Bol písaný tak pútavo a zaujímavo a pritom bol ako vystrihnutý z (možno trochu absurdného) života. Bolo priam až romantické a rozprávkové, že títo 4 súrodenci žili tak dramaticky rozdielnym a krajným životným štýlom, že sa in veštba plnila a aký absurdný osud mali, no napriek tomu je dej vyvážený takými myšlienkovými úvahami a prepojeniami a zvratmi, až to vyráža dych.

12.12.2018 5 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Krásny a poučný príbeh o strachu, predsudkoch, huncútstve.

30.11.2018 4 z 5

Čarodejník z krajiny Oz Čarodejník z krajiny Oz Frank Lyman Baum

Miestami až príliš fantázia, niekedy zase neuveriteľné magično.

29.10.2018 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásny príbeh, krásne ilustrácie, nežné a nenápadné posolstvo pre deti. Každý si v nej niečo nájde.

04.10.2018 4 z 5

Vojde kôň do baru Vojde kôň do baru David Grossman

Bolo to vtipné, zaujímavé a trefné, no asi to nebol môj štýl. Rovnako ako diváci na jeho stand-upe aj ja som mala od polovice knihy chuť odísť z tohto príbehu.

22.08.2018 3 z 5

Môj priateľ tučniak Môj priateľ tučniak Tom Michell

Vcelku obyčajná a nudná kniha. Áno, zachrániť a mať tučniaka v Argentíne je isto super historka pre kamarátov a zážitok na celý život, ale myslím, že každý prežil vo svojom živote niečo takto silné a nepíše o tom knihu. Ale ako oddych na leto super.

04.08.2018 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Také milé teenage prevedenie sladkého amerického sna, kde je náročné a predsa jednoduché vyjsť najavo so svojou sexuálnou orientáciou, pretože máte zaujímavú rodinu a super kamarátov. Ale čítalo sa to ľahko, zaujímavo, presne na leto.

23.07.2018 4 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Ja pevne verím, že ďalšie knihy od Ferrante na mňa zapôsobia väčšmi. V tejto knihe bolo veľké plus akurát tak to, ako bol poňatý ženský monológ. Ten bol uveriteľný, záživný až prudký.

04.07.2018 3 z 5

Barbora, boch & katarzia Barbora, boch & katarzia Ivana Gibová

Trochu ako Som Paula, trochu ako Millerov Obratník raka a trochu také vulgárne slovenské klišé, no napriek tomu som to zhltla skoro na jeden krát. Filozofické rozbory sveta striedali halucinácie a rozpory v osobnosti Barbory, ktoré sa prelínali s náboženskými a svetskými myšlienkami, semtam až príliš pritiahnutými za vlasy a dohnaných do krajností. V knihe nie je peknota ani veľa dobra. Je tam rozpad človeka a zvrátené hodnoty spoločnosti.
Keď si niečo zopakuješ 200 krát, myslíš, že sa to stane?

16.06.2018 4 z 5

Hnusná teta Berta Hnusná teta Berta David Walliams

Po knihách tohto autora vždy siaham pre jeho vtip o poučenie (a pretože deti sú z neho namäko). Ni zrovna kniha o tete Alberte bola viac creepy a krvilačná, ako zaujímavá či poučná.

25.05.2018 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Rozumiem, že kniha je úžasná a repliky ma bavili a boli priam bravúrne zvládnuté. Zápletka, napätie, nápad - skvelé. No naďalej ostávam pri tom, že detektívy nie sú moja šálka kávy a knihu som len tak-tak dočítala.

19.05.2018 3 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Po prvých stránkach ma kniha nadchla a tešila som sa, ako to bude pokračovať. Avšak časom som sa stratila, nerozumela som, o čo mu ide ba až sa nudila. Škoda.

05.05.2018 3 z 5

Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Nech sneží: Tri uzimené ľúbostné príbehy Lauren Myracle

Asi som prešvihla ten vek, kedy by mi tento štýl a dej priniesli potešenie. Bolo to avšak milé a pohodové čítanie.

17.04.2018 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Ach! Toto čítanie mi šlo ako v lete na saniach. Až do konca som sa nevedela začítať a obľúbiť si tento štýl písania i deja. Pre mňa vcelku sklamanie (bol to síce dar, ale na obale je natlačené, že kniha získala nejaké ocenenie) a nuda (dej o domácej pani a dievčatku, pričom ani jedna z nich nemá vykrištalizovaný charakter).

22.03.2018 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Asi som už presýtená kníh o druhej svetovej vojne. Navyše táto nebola vôbec uveriteľná a niečím zaujímavá. Štýl rozprávania bol pre mňa fádny a tiež mi chýbala zápletka.

20.03.2018 3 z 5

Grázlik Gabo Grázlik Gabo Francesca Simon

Nemyslím, že táto kniha je pre deti vhodná svojou myšlienkou a pointou. Isteže je pre ne zaujímavá, keďže Gabo robí zlobu a zábavu, no nemá v sebe nič naviac.

20.03.2018 3 z 5

Stína Stína Lani Yamamoto

To je také rozkošné a poučné (pre všetkých sociálnych introvertov ako ja!) zároveň :)

03.03.2018 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Toto definitívne nie je moja šálka kávy. Ani čo sa týka obsahu, ani štýlu rozprávania.

13.02.2018 2 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Tieto Dahlove diela majú svoje čaro pre dospeláka, čo ich číta i pre deti, ktoré načúvajú. Matilda bola chytrá, smiešna, smutná, dojímavá a priateľská. Taká by mala byť väčšina detí a cez toto dielo sa im dá život a to podstatné v ňom krásne priblížiť a ešte sa aj zabavia.

29.01.2018 5 z 5

Šťastná sedmička Šťastná sedmička Holly Goldberg Sloan

Milá kniha, nápaditý príbeh, možno jeden z mnohých o autistoch/aspergeroch či výnimočných deťoch, no i tento si niesol niečo vlastné, niečo čo vám vyčarí úsmev na tvári a pri čom si oddýchnete.

08.12.2017 4 z 5