wiix wiix komentáře u knih

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Toto definitívne nie je moja šálka kávy. Ani čo sa týka obsahu, ani štýlu rozprávania.

13.02.2018 2 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Tieto Dahlove diela majú svoje čaro pre dospeláka, čo ich číta i pre deti, ktoré načúvajú. Matilda bola chytrá, smiešna, smutná, dojímavá a priateľská. Taká by mala byť väčšina detí a cez toto dielo sa im dá život a to podstatné v ňom krásne priblížiť a ešte sa aj zabavia.

29.01.2018 5 z 5

Šťastná sedmička Šťastná sedmička Holly Goldberg Sloan

Milá kniha, nápaditý príbeh, možno jeden z mnohých o autistoch/aspergeroch či výnimočných deťoch, no i tento si niesol niečo vlastné, niečo čo vám vyčarí úsmev na tvári a pri čom si oddýchnete.

08.12.2017 4 z 5

Som Paula Som Paula Ondrej Štefánik

Veľmi som sa na knihu tešila, mám rada nové slovenské veci a začiatok si ma podmanil. Kvalita, napätie i literárne prevedenie myšlienky dosť klesali na kvalite a ten koniec to úplne zničil, ten ma vyslovene nebavil. Každopádne v úvode som sa s niektorými výrokmi tak stotožnila, možno ako celá táto generácia ľudí zakladajúcich rodiny a upadajúcich v nádeji.

27.11.2017 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Neviem sa ani len k tomu vyjadriť, nedokázala som sa na tie vety sústrediť či dočítať to do konca. Nebol to môj typ.

27.11.2017 2 z 5

Mám síce pre Bridget slabosť a prvú knihu aj film môžem stále dokola čítať/pozerať, ale toto malo dlhý rozbeh a miesta, ktoré boli aj nudné aj príliš pritiahnuté za vlasy.

27.10.2017 3 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Milé, príjemné, rozumné a na pobavenie detí i dospelých.

24.10.2017 5 z 5

Zrazu klope ktosi na dvere Zrazu klope ktosi na dvere Etgar Keret

Mám rada poviedky. Dajú sa zhltnúť na posedenie keď vás bavia a preskočiť pár strán, keď nie. Zároveň ich aj obdivujem. Napchať niekedy tak náročný príbeh či motív do pár strán - wau! A tieto surreálne príbehy vás nenechajú len tak znudene sedieť a čítať, dajú vám do hlavy napätie a túžbu dozvedieť sa čo bude ďalej, tiež nevšedné rozdumovačky či vtip.

21.10.2017 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Najlepšia na dánovkách je tá uveriteľnosť. Úplne si viete predstaviť ako sa príbeh deje v skutočnosti, repliky postáv sú akoby som ich počula vonku, zápletka a spád má grády a navyše vás to aj baví.

11.10.2017 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Čítanie bolo pohodové a nesmierne zaujímavé. Štýl bol netradičný, príbeh mal pekné vrstvy a napínavý dej, ktorý síce nijak nevyvrcholil, no bolo to, ako si predstavujem, že by boli publikované moje myšlienky: sedím si a v hlave mi ide krásny príbeh o utrpení, urážke, pýche, potrebe zapáčiť sa či životnej prehre...avšak nik ho nepočuje, je v mojej hlave.

27.09.2017 4 z 5

O Slávkovom neslávnom konci a ďalšie burtonovky O Slávkovom neslávnom konci a ďalšie burtonovky Tim Burton

Zaujímavé a trochu creepy čítanie, milé burtonovské ilustrácie a pocit ďalšej prečítanej lahôdky za mnou.

19.09.2017 4 z 5

Inak sa mám fajn Inak sa mám fajn Tereza Oľhová

To je presne ako moje rozhovory s kamarátkou, keby nejakú takú mám! Tie myšlienky, narážky, štýl písania a sťažovania si je vlastne o mne, vlastne o každej žene s rozumom a s trochou nadhľadu. Príjemná oddychovka.

21.08.2017 4 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Fakt sa neviem rozhodnúť, či sa mi tá kniha vlastne páčila alebo nie. Niektoré slovné hračky, logika a prešmyčky má stiahli a pohltili, no neustále opakovanie výrokov o rovnováhe, ženách a náboženskej prelínavosti sveta ma nudili a drásali mi nervy. Tiež si myslím, že sa nedá všetko premostiť a celý svet nie je jedna veľká skladačka. Trochu menej beletrie a romantiky a mohlo to z Browna aj niečo mať.

11.08.2017 3 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Taký všedný príbeh. Alebo som možno mala vysoké očakávania a kniha je dobrá, len on ich už napísal veľmi veľa dobrých a podobných, neviem.

08.06.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Začiatok knihy bol pre mňa pútavý a čítavý, no v určitom bode nastal zlom v deji a už sa len autor točil okolo myšlienky priateľstva, ktorú poňal spôsobom, akým to ja nerada.

05.06.2017 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ja neviem...Chcela som byť veľmi kritická a uviesť tento všeobecne uznávaný brak ešte hlbšie do temnoty, ale načo? Každý už svoj predsudok má a nikoho nebudem presviedčať, že po Tolstom či reportážnej literatúre od Absyntu je toto super oddychovka, v ktorej mi vadí plno vecí, ale neskutočne pri nej vypnem.

05.06.2017 3 z 5

Hlbokomorské rozprávky Hlbokomorské rozprávky Monika Kompaníková

Nechápem, ako to autorka urobila, že kniha je miestami plná slov, ktorým ani ja nerozumiem a na druhej strane plná detských výmyslov a slovných hračiek, ktoré sú námetom na diskusiu a otázky. Príbeh je hravý, smiešny, poučný a nápaditý, zaujme deti i dospelákov.

24.05.2017 5 z 5

Eduard a jeho zázračná cesta Eduard a jeho zázračná cesta Kate DiCamillo

Veľmi nežná kniha plná posolstva a poučenia.

16.05.2017 4 z 5

Žirafia mama a iné príšery Žirafia mama a iné príšery Alexandra Salmela

Ilustrácie trochu predčia príbeh, na druhej strane, páčia sa mi takéto hrátky so slovami a s realitou.

06.05.2017 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Jeho knihy sú taká pohoda k pustenej telke u mamy doma, do vlaku plnom ľudí i do práce na skrátenie nudných chvíľ. Táto malo ako čerešňičku na torte napínavý a zaujímavý dej, žiadne nelogické zápletky a uveriteľný zločin.

13.04.2017 5 z 5