wiix wiix komentáře u knih

Rok v meste Rok v meste Katarzyna Bogucka

Milujem tieto knihy ktoré nie sú o čítaní a príbehu, ale o rozprávaní sa, pátraní a zábave.

05.02.2021 5 z 5

Jašo na jarmoku Jašo na jarmoku Tomáš Kompaník

Veľmi pekné a milé čítanie. Super, že sa niekto stále snaží, aby tradície a povedomie o nich nezmizlo a ešte ich takto predstavuje v príbehu deťom.

05.02.2021 4 z 5

Odkiaľ je život dokonalý Odkiaľ je život dokonalý Silvia Avallone

Úžasné dielo. Plno emócii o tom, či existuje čas, rozhodnutie či miesto, odkiaľ je život dokonalý.

01.01.2021 5 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Táto tretia Hilda sa mi páčila azda ešte viac ako Hilda sa vracia. Bolo v nej síce menej textu (deja) ale na druhej strane to bolo pekne nakreslené a také milé a nakoniec i napínavé.

07.12.2020 5 z 5

SuperŽENY SuperŽENY Andrea Kellö Žačoková

Najskôr som bola skeptická - veď aké len my máme zaujímavé superženy u nás. A veruže máme! Milo ma to prekvapilo a rozšírilo to aj mne, dospelákovi obzory. Je to napísané síce veľmi stroho, ale kto chce, nahodí meno do gúglu a hľadá.

16.10.2020 5 z 5

Kníhkupkyňa z Berlína Kníhkupkyňa z Berlína Françoise Frenkel

Keďže som di neprečítala, o čom kniha bude a stavila som len na vydavateľstvo, ostala som sklamaná. Témou druhej svetovej vojny som trochu presýtená a aj keď v príbehu bol ponúknutý opäť iný uhol pohľadu na vec, pre mňa je to stále dookola to isté, smutné, nefér.

29.07.2020 3 z 5

Kde je Ester N? Kde je Ester N? Monika Kompaníková

Zaujímavý dizajn, grafika a fakty, ktoré som o SNG naozaj netušila. Kniha vhodná pre staršie deti alebo dospelých.

20.07.2020 4 z 5

Ako sa cítiš, medvedík? Ako sa cítiš, medvedík? Agata Królak

Najlepšia knihy pre deti od 3 rokov o ich pocitoch!

17.07.2020 5 z 5

Sofia vždy chodí v čiernom Sofia vždy chodí v čiernom Paolo Cognetti

Vkladala som do knihy asi priveľké nádeje. Začiatok (aj anotácia) ma navnadil, no potom príbeh upadal a nerozvíjal sa.

07.07.2020 3 z 5

Dnes by som sa radšej nestretla Dnes by som sa radšej nestretla Herta Müller

Asi som tomu nepochopila. Rozprávačský štýl a motív boli dobré, ale niečo tomu chýbali, trochu šmrncu.

02.07.2020 3 z 5

Koniec Eddyho Koniec Eddyho Édouard Louis (p)

Mne sa to páčilo. Taký naozajstný a rýchly náhľad do života chudoby v istej oblasti. Akurát to bolo príliš rýchle.

25.05.2020 3 z 5

Leon Neón Leon Neón Jane Clarke

Veľmi pútavá a interaktívna kniha o inakosti, o emóciach a hľadaní šťastného konca.

06.04.2020 5 z 5

Som nový človiečik Som nový človiečik Kristína Farkašová Tormová

Vtipné, trefné. Síce skôr pre rodičov ako pre bábätko.

27.03.2020 5 z 5

Na kraji lesa Na kraji lesa Ľubica Schmarcová

Nežné. Mierne predvídateľné a nie až tak pútavé pre deti, ale bolo to netradičné a pekne ilustrované.

27.02.2020 5 z 5

Brucho Paríža Brucho Paríža Émile Zola

Asi som sa nevedela úplne vžiť do časov minulých francúzskych aby som pochopila dielo naplno avšak tóna pocity, ktoré kniha u mna nastolila boli silné.

18.02.2020 3 z 5

Nejdem a basta! Nejdem a basta! Gabriela Futová

Snažilo sa to byť vtipné, ale bolo to stále to isté dookola, aspoňže to malo peknú pointu.

18.02.2020 3 z 5

Blechyyy! Blechyyy! Alan MacDonald

Táto séria knižiek mi nepríde nijak poučná či úžasná pre deti, aj keď oni sa na príbehu smiali.

06.02.2020 3 z 5

Naše máma je bosorka! Naše máma je bosorka! Gabriela Futová

Žeby ma nejak extra nadchol tento príbeh, to sa nedá povedať.

31.01.2020 3 z 5

Kde býva čas Kde býva čas Vladimír Škutina

Knihy pre deti s témou čas (ako je aj Momo a stratený čas) mám rada, lebo pripomínajú dospelákom, že čas nemožno kúpiť a treba si ho užiť naplno a že najkrajším darom akým môžeme deťom dať je čas strávený s nimi, ktorý oni tak potrebujú.

05.12.2019 4 z 5

Tapír není prase! Tapír není prase! Polly Faber

Aj keď to bolo milé, dalo by sa z tejto témy vyťažiť viac.

19.11.2019 3 z 5