Winster Winster komentáře u knih

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Opravdu vyborna detektivka, ktera se čte jednim dechem. Musim se priznat ze znam jeji filmovou verzi ,,Cas pracuje pro vraha,, ktera je sice perfektne obsazena a mam ji moc rad, ale kniha je jeste daleko lepsi. Je ctiva, napinava a tak nejak se cte proste sama. Znate to vezmete si knihu a nejak se nemuzete zacist…to zde opravdu nehrozi. Misto vrazdy i zvolena zapletka s postupnym rozkryvanim udalosti s nslezem mrtve zeny za zavesem v kine v pasazi hned vedle redakce vam proste neda spat!

05.06.2024

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Velmi pekna a ctiva kniha, kterou jsem znal jako film. Je rozhodne skoda, ze film nérevzal obsah knihy z vetsi casti.
Kniha je rozsahlejsi a rozhodne je zde mnohem lepe vytvorena psychologie postav. Mam tyhle detektivky rad, cloveka vtahnou do ulic prahy a do obchodu a na chvilku je vsechno jako to bylo driv.
Vrah je zde velice bystry a chytry clovek co diky svym vynalezum a komplicum dlouhou dobu unika polapeni. Opravdu moc pekna kniha!

31.05.2024 5 z 5

Večeře s vrahem Večeře s vrahem František Kafka

Moc pekna a napinava detektivka - kde je velmi pekna atmosfera podtrzena vanocni atmosferou … a habrinou, kde vladne vrah…
Velmi pekne se to cte!

22.05.2024 5 z 5

Signum Laudis Signum Laudis Vladimír Kalina

Asi jedna z nejčtivejsich knih co jsem kdy cetl. Pribeh vas vtahne do prohrane valky a do pribehu nekolika dustojniku s vojaku, kteri se stejne nakonec sejdou vsichni pospolu.
Rozhodne se to paradne cte! Ma to spad napeti a obcas vas az mrazi…

07.05.2024 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Kdo je tajemnym vrahem? Je klicem k objasneni zlocinu i davna minulost? Kdo byl ukladnym vrahem a jske pohnutky ho vedly k tak podlemu cinu!?
Ke to nekdo z panu z okolnich posazavskych hradu, nebo nekdo docela jiny? Tyto otazky jsou pomalu ale jiste rozuzleny v teto napinave detektivce z hradu a tajemnych tvrzi, ukrytych uprostred neprostupnych mocalu krasneho Sazavskeho kraje. Knizka se cte moc hezky, je tajemna a plna prekvapeni. Misni hrady jsou mi celkem zname a proto nsn ich vzdy historie oziva. Dekuji moc s doporucuji k precteni. Ja se do ni uplne zacetl, zvlaste kdyz zacne dej hezky gradovat.

01.04.2024 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Krasne a tajemne. Jine nez film a napinave! Takove opravdu krasne romanticke. Moc hezky se to cte! Kniha je plna podivuhodnych veci, zazitku. A vsechno kontrastuje s prostinkou hrstkou lidi z male vesnice. Tato kombinace ma za nasledek slepou duveru v nevysvetlitelne jevy, ktere obklopuji hostinec u krale matyase - kdo ma jen trochu predstavivost, ta usina v male vesnici a rano se vida na cestu do tajemneho hradu! Jsou tam strasidla? Lupici? Nebo se zde skryva padouch, ktery by mel byt potrestan za svoje zlociny…

08.03.2024

Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera František Fajtl

Krasna kniha. Moc hezky napsany zivotopis jednoho nikdy se nevzdavajiciho cloveka.

03.03.2024 5 z 5

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Velmi krasne cteni. Odporna odplata pro vsechny letce a neodpustitelna krivda. Dekujeme panu F.F za priblizeni toho jske veci se konkretne nasim letcum provadeli.

04.02.2024 5 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Filip Jánský (p)

Podivne hodnoceniv modrych cislech. Knizka je moc pekna. Smutne i vedele povidky nejen o letcich doplnene moc hezkou ilustraci.
Ctiva knizka do metra i ns nocni sluzbu. Janskeho styl se mi moc libi.
Doporucuji k precteni.

21.01.2024 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

*Na stezce asfaltem*
Uf, tak to jsem necekal. Takovej zacatek..:/ trosku me to zklamalo. Je teda pravda, ze rodice popletli darek a místo prvni knihy mi pristala tahle. Lucka se hrozne moc snazi psat a ono ji to moc nejde:/. Ocenuji jeji lasku k horam, ktera je zjevna. Nediv se ze se te lidi ptaji na prednaskach jakto, ze muzes trajdat po horachon nekdo v Aši musi slouzit nocni. Prvni stranky jsou takove holcici, prekousano a jedeme dal. Zacatek a vlastne i pokracovani je takove fnukaci az moc od 90 stranky zacnete nenavidet slovo asfalt. Pamatuju si na ucu ze zakladky: Kdyz pisete sloh, tak neopakujte slova s tady?

28.12.2023

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

V nejlepsim se ma prestat a ne varit z vody. Uz je to takove jine nez ty prvni knihy. Obcas mi tam tech romantickych veci prijde az moc. Popisky z lodi/mariny jsou moc fajn. Ale jinak uz je to spis castecne cervena knihovna, kterou uz ctu opravdu dlouho. Popisi milostnych vzplanuti a pod. Nejsou duvodem proc jsem tutu serii vyhledal. Stejne tak me uz neustale objevovani novych veci na povrch pripada spis otravne. Nekdy je lepe napsat 2-3 knihy a s grscii odejit. Divim se ze na te vslecne lodi neslouzili jedte dalsi znami a prislusnici rodin. Cervena knihovna

20.12.2023 3 z 5

První doma První doma František Fajtl

Pekne. Chvilkama dosti zdlouhave vypraveni o cestovani a trapotach. Tohle zklamani nasim letcum nezavidimhorko sladka kniha vyher a proher.

01.11.2023 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Hezké milé a chvilkama i dojemné. Střípky každodenního života vlastně každého z nás.

13.09.2023 3 z 5

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Jeden z nejhezčích příběhů z našeho poválečného pohraničí...

13.08.2023 5 z 5

Válečný deník Válečný deník George Orwell (p)

Dosti faktografické, až to je občas na škodu...

13.08.2023 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Moc hezké čtění, oceňuji formu jak pro zdravotníky, tak nezdravotníky. Děkujeme Tomáši

Měsíc s dýmkou Měsíc s dýmkou Hana Prošková

Jeden s nejkrásnějších příběhu co jsem kdy četl, stejně tak filmové zpracování s vynikajícím M.Macháčkem! Proč jsi nás sem vlatsně pozval ?

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Velice krásné, i jako filmové zpracování. Rád se k tomu vracím a hrozně rád se ztrácím v našem poválečném pohraničí...s panem Sepekovským.

Přítel mraků Přítel mraků František Fajtl

Krásná kniha o F.F (ikdyž se to tváří, že néé :o) ). Moc hezky se to čte, dostal se mi do ruky tento krásný sešit a jsem za to rád. Doporučuji všem třeba na cesty...

13.08.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Je to uplně jiné čtivo, ale rozhodne je kniha stale vice podobná tou snu o klukovi s hůlkou než film.

11.08.2023 4 z 5