witko witko komentáře u knih

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Asi jsem čekal víc než mi kniha mohla dát. Nutil jsem se to dočíst.

09.07.2014 3 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Převažuje zklamání, kniha mne nepohltila a četl jsem spíš z nutnosti. Nezáživné lékařské popisy v kterých jsem se ztrácel a na můj vkus málo akce a napětí.

21.04.2014 2 z 5

Honořina mise Honořina mise David Weber

Ano, méně bitev, téměř žádné, ale.... Má to atmosféru, super propracovaný svět, uvěřitelné postavy, intriky. Jen zbývá čekání na další díl, na který budu čekat o něco netrpělivěji. Finální bitva se nekoná, až v další knize, ale to vlastně zase nebude finální.... Ach jo, čert aby se v tom vyznal. Tak šup šup v Polaris s překladem.

01.04.2014 5 z 5

Odvážný Odvážný Jack Campbell (p)

Serie se mi začíná líbit čím dál víc. Geary se neustále potýká nejen s nepřátely a i s intrikami ve vlastní flotile. Navíc mne na další díl navnadil až moc otevřený konec knihy. Jsem zvědav, co dalšího si na syndiky připraví.

06.03.2014 3 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Stejně čtivé jako jednička. Dostal mne nejen internetový trol Milton. Ani trpaslíci nejsou špatní. Jsem zvědav proti čemu bude stát Owen a spol v dalším díle.

04.03.2014 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Tak jsem to dočetl a nemůžu se zbavit dojmu, že druhý díl snad psal někdo jinej. Nebylo to zlé čtení, konec mi přišel hodně přitaženej za vlasy, ale co, nesmrtelný upír vydrží všechno. V podstatě se kniha drží žánrového standartu, nic navíc. Akce a lá Kulhánek, hlášky, už ne tak vtírávé jako ve dvojce, žádná moudra, nad kterýma se zamyslíte.... Prostě taková oddychovka, nic víc, nic míň.

27.02.2014 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Při čtení této knihy mám rozporuplné pocity. Líbí se mi akce, jednoznačně, co mne ale vadilo, bylo občasné opakování například toho, jakou drží zbraň a jakou municí ji dobíjí. I některé hlášky mi připadaly trochu nucené a spíš jako snaha zabodovat za každou cenu. A konec? Ten mi přišel ve stylu amerických scenáristů aby nalákali diváky na další díl. Naštěstí jdu číst hned další díl, takže na mne si Kotleta nepřijde. :-) Ale jinak převažují spíš pozitiva, uvidím co závěrečný díl.

24.02.2014 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Potencál mělo téma veliké, po přečtení převažuje zklamání. Hlavně jsem rozpačitej z konce. Nejvíc to zazdil vztah Owena a Julie. Uspěchaný, nepromyšlený.

16.02.2014 3 z 5

Příliš blízké setkání Příliš blízké setkání Jan Kotouč

Příjemné překvapení, česká space opera, začínající autor.... Opravdu mne to příjemně překvapilo. Mám rád Davida Webera a myslím si že Kotouče tento autor oslovil a snažil se napsat knihu v duchu Honor Haringtonové. Trochu jsem to srovnával, nemohu si pomoci, ale výsledek není vůbec špatný. Určitě bych chtěl další knihy z tohoto "vesmíru". Nenechám si ujít i další knihy od autora.

01.02.2014 4 z 5

Bul jsem příjemně překvapen, šel jsem do toho s tím, že ne všem se líbila. Já patřím k těm, kterým se líbila. Slabší rozjezd, ale potom jsem se nemohl utrhnout. Kniha mne pohltila a jestli bude pokračování, nenchám si ho ujít.

28.01.2014 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Jízda pokračuje. Pokračování má však menší chybu - je krátké. Nevadí, již se těším na další díly.

09.01.2014 4 z 5

Krajina Pistolníků Krajina Pistolníků Louis L'Amour

Dost čtivý western. Líbila se mi pasáž s dostavníkem, jenž převáží zlato. Možná tu pasáž měl zpracovat trošku delší, ale rozhodně nejsem nijak zklamán.

28.12.2013 5 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Nebylo to tak hrozné čtení. Místy nedomyšleno, nebo jsem nepochopil já. Johnovi se dělají blány mezi prsty a ke konci je z něj spíš nějaká šelma, než žába či mlok. Ale jinak to šlo.

28.12.2013 2 z 5

Muž v zeleném poli Muž v zeleném poli Jaroslav Velinský

Dobrodružný příběh z doby husitské. Trošku netradiční na Velínského, převažuje mírné zklamaní. Příběh jako takový není špatný, jen jsem asi víc namlsán Otou Finkem a dalšími jeho postavami, chyběl mi tu humor na který jsem v jeho dílech zvyklý.

30.10.2013 3 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny David Baldacci

Ano, Baldacci píše poutavě a po otevření knihy se od ní těžko odchází. Do úplně kladného hodnocení však z mého pohledu ještě kousíček chyběl.

18.10.2013 4 z 5

Pistolníci ze Španělských hor Pistolníci ze Španělských hor Zane Grey

Trojice kamarádů pmáhá rančerovi zelenáči z Východu, který má tři dcery (akorát pro naše tři kamarády) a jednoho syna. Jak pak to asi dopadne? Naivní rančer je hned na začátku okraden a tak trojka dobrodruhů dává vše do pořádku. Příjemný western do horkého léta.

22.08.2013 4 z 5

Ranč Majesty Ranč Majesty Zane Grey

Western odehrávájící se v první polovině 30. let minulého stpletí.

28.07.2013 3 z 5

Podfuk jako víno Podfuk jako víno Peter Mayle

Krátká, pohodová, odpočinková četba.

27.07.2013 4 z 5

Pohoří divokých koní Pohoří divokých koní Zane Grey

Krátký příběh z dobrodružného prostředí, kde slečna Lark bojuje s láskou k Stenovi a na druhé straně s morálkou, neboť Sten je zasnouben s její sestřenicí.

23.07.2013 3 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Příběh odehrávájící se ve světě válek a smrtící morovou nákazou . Průměrný, neurazí, nic navíc. Jen mne trochu iritovalo, jak autor často omílá, že hrdina je ten kladný...

25.06.2013 3 z 5