witko Online witko komentáře u knih

Kód Mýtina - Zpátky ve Hře Kód Mýtina - Zpátky ve Hře Vojtěch Hlavenka

Po ruských či ukrajinských autorech konečně česká LitRPG. Začetl jsem se a neodložil dokud jsem nepřečetl celou knihu. Bohužel jsem udělal chybu, že jsem nepočkal až vyjdou další díly. Jak to tak vypadá, dá si Fragment na čas jako u jiných titulů. Bohužel.

04.07.2024 4 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Těšil jsem se na setkání těchto dvou hrdinů v jedné knize, očekával jsme větší spolupráci proti přesile, ale to je můj problém. Číst se to dalo, ale uvítal bych aspoň jednou u knihy mapu prostředí, kde se děj odehrává.

01.01.2024 3 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Tak to je opravdu drsná pomsta.

14.06.2023 3 z 5

Příběh kovu 2 Příběh kovu 2 Michael Newchop

Čtivější, napínavější než první část, jak to má být. Dokonce jsme se podívali i na chvilku do vesmíru. Původně jsem chtěl dát opět čtyři hvězdičky, ale nakonec dávám pět za ty dva různé epilogy.
Materiál hath bych nutně potřeboval mít.

26.02.2023 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Další čtivý napínavý román. Obdivuji autorovu fantazii, kdy umí skloubit určitou historickou událost a na ni naroubovat akční příběh plný dobrodružství a moderní techniky.

31.01.2022 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Další strhující děj. Všechny dějové linky mě opět bavily a už se nemohu dočkat na další pokračování.

12.01.2022 5 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Jak už to tak bývá u těchto titulů, ne vše se líbí. Tento výběr povídek je takový slušný průměr.

12.04.2021 3 z 5

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

Hodně smutné čtení.

07.03.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak nějak jsem od knihy očekával víc. Byl jsem namlsán předchozími knihami.

15.11.2020 3 z 5

Krev Donouhů Krev Donouhů Meriwether Buchanan (p)

Zajímavě pojatý western s prvky fantasy. Moc se mi líbila autorova fantazie s vymýšlením jmen. Horší už to bylo s dlouhými popisky ohledně historie světa ve kterém se děj odehrává. Přišlo mi, že místo aby děj gradoval, se to spíš rozdrobilo a některé pasáže mě vyloženě nudily.

10.07.2020 4 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

Ještě že u nás poslední dva díly dali do jednoho vydání. Neumím si představit ty reakce tady. :-) Pravda je, že ten konec nebyl tak dobrý, jak by si série zasloužila. Přišlo mi, že to autor moc dobře nepromyslel a ke konci nevěděl co s tím. Škoda.
Těším se na další knihy z tohoto žánru.

27.05.2020 4 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Povedená prvotina. Moc se mi líbily dialogy postav.

16.05.2020 4 z 5

O světě křivých zrcadel O světě křivých zrcadel Valerij Viktorovič Pjakin

Pjakinovi analýzy pravidelně sleduji a tak když byla k mání jeho kniha, neváhal jsem. Zajímavé postřehy a informace. Stojí za přečtení.

20.04.2020 5 z 5

Království mrtvých Království mrtvých Pavel Korněv

Už aby bylo pokračování. Čtivější prvního dílu.

12.04.2020 5 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Příjemné překvapení v podobě domácí historické fantasy. Moc povedené.

21.03.2020 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Obdivuju Sandersonovu fantazii a lehkost, s jakou dokáže vykreslit jiné světy. Příběh mě pohltil a při čtení kolem mne létali veselí spreni nadšení a ke konci se k nim přidal spren zvědavosti, jak bude celá tahle sága pokračovat.

17.01.2020 5 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Nebylo tak napínavé, jak jsem u tohoto autora zvyklý. Nápad dobrý, ale něco tomu chybělo.

21.12.2019 3 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Severské dobrodružství se špetkou magie mě nenadchlo ani neurazilo. Možná převládá mírné zklamaní, čekal jsem víc.

28.11.2019 3 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Tak tohle pokračování se mnou pěkně zamávalo. Jsem zvědavej, jak jim to Mahan oplatí. To si přeci nemúže nechat líbit. Potřeubji další díl, hned teď.

19.06.2019 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Opět přečteno až hltavě.

08.06.2019 5 z 5