witko witko komentáře u knih

Ztracené město Ztracené město Alec Palmer (p)

Dobrý dobrodružný román. Jako bych opravdu koukal na nějaký akční film. Některé věci mi tam trochu nepasovali, ale co, dobře to odsejpalo a já se dobře bavil. Další knihy si nenechám ujít.

04.06.2019 4 z 5

Hvězda Hvězda Robert Fabian

Tahle kniha mi spíše stylem připomínala Hetešu. Užil jsem si jej ale stejně, jako jiné knihy od Fabiana. Je vidět že umí i jiné než vyloženě z vojenského prostředí. Za mě super čtení.

06.05.2019 5 z 5

Tristanská občanská válka Tristanská občanská válka Jan Kotouč

Čtivější díl než předchozí. Začínám se v sektoru Hirano zabydlovat.

26.03.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Byl jsem zvědavý na příběh vyprávěný odzadu. Nejdřív mi to dělalo problém, některé věci byli předvídatelné, ale samotný konec (začátek) teď vlastně sám nevím :-), mne překvapil. Překvapivě to až tak velký průšvih nebyl.

16.02.2019 4 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Dobře promyšlený krimi příběh v reálně popsaném prostředí. Kniha mne drapla a nepustila, dokavaď jsem ji nedočetl.

25.01.2019 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Mám rád příběhy na základě opravdových událostí. Jsem zvědav, jak autoři zapojí svoji fantazii. Někdy si říkám, ano, takhle by to mohlo být. U tohoto vyprávění si tím nejsem jistý. Naštěstí tu nejde o to, je-li příběh pravdivý či ne. Jde o to, jestli kniha zaujala a bavila. Mě určitě bavila a přečtu si i další vyprávění, kde vystupuje tento rytíř s ostrým jazykem a dobrými bojovými zkušenostmi.

20.01.2019 3 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Nevím jestli jsem neudělal chybu, že jsem tuhle sérii začal číst před jejím kompletním vydáním. Teď abych zase čekal, až vyjde další díl. Snad se dočkám brzy.
Pořád mě to baví a těším se na další Mahanovi úkoly.

11.12.2018 5 z 5

Jas kvasaru Jas kvasaru Aleš Pitzmos

Tahat do space opery Boha, to mi tam nějak nesedlo.

07.10.2018 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Russell Blake

Při čtení knihy jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji hodně slabý "béčkový" špionážní film.

14.06.2018 2 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Hodně zajímavá kniha. Při čtení jsem si říkal, že bych mohl ten měsíc zkusit držet tu bezlepkovou stravu, schváně, co se mnou provede. Jenže na konci mi přišlo, že to bude pro mne asi dost těžké. Nenapadlo by mne, co vše bych musel z jídelníčku vyřadit.

09.05.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Po dlouhé době kniha, která mne téměř nepustila spát a nutila mne přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu a ještě.... Po přečtení některých komentářů jsem se konce vyloženě bál. Mě to tak hrozné nepřišlo. Nějaká ta otázečka v hlavě pořád hlodá, ale celkový pocit z knihy je výborný.

05.04.2018 5 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Na to, že to nepsal jen jeden autor, ale bylo jich víc, je to docela slušné. Závěr byl zcela typický pro Deavera.

02.03.2018 3 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Pořád jsem nechápal jak jsou Fabianovi knihy propojené, až když jsem byl na konci této knihy, tak mi to seplo. Super!

11.01.2018 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Děj opět odsýpal, držel napětí, místy jsem ale nesměl nad drobnými nelogickými věcmi moc přemýšlet, vadilo mi to. A konec:? Ten radši bez komentáře. Za schopnost držet mě při čtení až do konce, tři hvězdy, jinak by to byly dvě.

28.10.2017 3 z 5

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Čtivé to je, což o to, ale předvítalné taky. Nechci být zbytečný rejpal, pár věcí mi tam "neladilo". Čtu jen setrvačně, abych věděl jak to dopadne.

26.10.2017 3 z 5

Město mrtvých II Město mrtvých II Miroslav Žamboch

Dvě třetiny knihy nuda na cestě, která se změní v akční konec. Málo stránek a přesto jsem to četl dlouho, nic mne nenutilo pokračovat, jen zvědavost co bude dál.

16.10.2017 2 z 5

Detektivní kancelář Sirius Detektivní kancelář Sirius Lucie Lukačovičová

Pro mne to byla mozaika střepů, které mi po přečtení a poskládání nedalo takový obraz, jaký asi mělo.

27.06.2017 3 z 5

Ďáblova obrazárna Ďáblova obrazárna Leonard Medek

Radši bych uvítal souvislý román než takto pospojovat různé příběhy, byť to má logiku.

13.06.2017 4 z 5

Konstantynův efekt Konstantynův efekt Karolina Francová

Myslím že až tak moc nevadí absence bitev, které jsou v tomto žánru obvyklé. Je to tak trošku jiná space opera.
Menší problém mi dělal jen popis intimností mezi Konstatynem a Tristam. Jinak nemám co vytknout.

04.06.2017 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Bylo to pro mne těžké dočíst. Takže nebýt výzvy, nikdy bych se do toho nepustil.

31.05.2017 3 z 5