xxtom xxtom komentáře u knih

2800 znaků s mezerami 2800 znaků s mezerami Ivan Kraus

Kniha vybraných fejetonů Ivana Krause otisknutých od roku 1999 do 2019 převážně v Lidových novinách. Ze začátku ve fejetonech reguje převážně na politické dění, později jsou fejetony už na různá témata.

03.01.2021 4 z 5

Létající Santini Létající Santini Etgar Keret

Kniha povídek ze současného Izraele. Některé jsou reálně, některé trošku přikrášlené a fantastické.

23.11.2020 3 z 5

Ladislav Smoljak hrající, bdící Ladislav Smoljak hrající, bdící Zdeněk Svěrák

Útlá knížka fotografii z divadelního života pana Smoljaka.

30.10.2020 4 z 5

Cesta na Dakar Cesta na Dakar Gabriela Novotná

Z knihy jsem se dozvěděl jak o životě autorky, tak i hodně o Dakaru a vůbec organizaci velkých rally.

14.10.2020 4 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Kniha kriminálních příběhů od různých autorů na různá témata. Některé mě bavily, do jiných jsem se nedokázal začíst.

22.08.2020 2 z 5

Kůly v plotě Kůly v plotě Jakub Kohák

Další z knih fejetonů pana Koháka. Předchozí knížky se mi moc líbily, ale z této se podle mě už nějak vytratil humor.

03.08.2020 2 z 5

Já: o vztahu mozku, vědomí a sebeuvědomování Já: o vztahu mozku, vědomí a sebeuvědomování František Koukolík

Zajímavá kniha o mozku a vědomí se spoustou odkazů na prováděné studie a testování.

24.07.2020 3 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Hezké čtení o tom, jak to chodí u hasičů, navíc doplněné pěknými fotkami. Knížka by mohla být klidně delší a autor by se mohl více rozepsat.

18.07.2020 3 z 5

Housata a svatý Augustin Housata a svatý Augustin František Koukolík

Zajímavé myšlenky a fakta. Kniha se jen poměrně těžko čte, možná by to chtělo použít čtivější češtinu.

18.07.2020 3 z 5

Svět podle Koháka: Kůly v plotě 0,5 Svět podle Koháka: Kůly v plotě 0,5 Jakub Kohák

Kniha sloupků pana Koháka za posledních pár měsíců a let na různá (tehdy) aktuální témata. Jeho styl humoru mě baví, bavila mě tedy i knížka.

05.07.2020 4 z 5

Facky místo pohádek Facky místo pohádek Luděk Sobota

První část knížky, vyprávění o životě, byla zajímavá, ale další části už mě tak nebavily a měl jsem problém knihu dočíst.

16.06.2020 2 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Hlavní hrdina si vybere mezi špatnou partou a skautem. Klasický Foglar. Jen mě v knize chybělo alespoň trošku napětí.

16.01.2020 3 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Posádka hvězdné lodi se vrací z dlouhé mezihvězdné cesty a objevuje Zemi pod nadvládou robotů. Zajímavý nápad, první polovina kniha napínavá a zajímavá. Později už je ale děj méně zajímavý a dost předvídatelný.

14.01.2020 3 z 5

Papírové království Richarda Vyškovského Papírové království Richarda Vyškovského Josef Kropáček

Každý kdo kdy lepil papírové modely musí znát Richarda Vyškovského. Pan Vyškovský by kromě podobných publikací měl dostat cenu za celoživotní dílo.

28.07.2019 5 z 5

O parazitech a lidech O parazitech a lidech Petr Horák

Autoři knihy představují různé parazity a jejich způsoby života, a to z různých úhlů pohledu - od lékařského a veterinárního přes biologický až po historický a umělecký. Kniha je doplněna množstvím fotografií.

14.07.2019 4 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

Čekal jsem trošku víc.

23.05.2019 2 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Má druhá kniha od pana Williamse. Trošku smutná, ale více veselá a strašidelná. Hodně se mi líbily i ilustrace a úprava textu. Děti musí být nadšené.

10.04.2019 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Moc se mi líbil autorčin jednoduchý a strohý styl psaní a rychlé vyprávění osudů v první a poslední třetině knihy. Samotné vyprávění od moře bylo ale jiné a trochu zdlouhavé.

02.04.2019 3 z 5

Podivné historky ze života Podivné historky ze života Arnošt Goldflam

Osobité povídky od pana Goldflama. Některé k zamyšlení, některé spíše strach nahánějící.

12.03.2019 3 z 5

Lidský živočich Lidský živočich Desmond Morris

Zajímavé čtení o vývoji člověka jako druhu, o jeho chování a i o celé společnosti.

02.03.2019 4 z 5