xxtom xxtom komentáře u knih

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

V knize pan Grylls čtivě popisuje své dětství, rodinu, výcvik v armádě a svůj výstup na Mount Everest. Jsem už delší dobu jeho fanouškem a i tak jsem se dozvěděl spoustu nových věcí z jeho života a hlavně postoje k životu. Je až neuvěřitelné, co všechno už dokázal. Smekám.

06.06.2019 4 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Hezké čtení o pražských strašidlech. Zvlášť se mi líbí, že jsou v každé kapitole nejdříve popsaná historická místa a události, se kterými strašidlo souvisí. Čekal jsem ale, že bude knížka trošku strašidelnější.

20.05.2019

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Moc hezká kniha, dozvěděl jsem se hodně nového ze života pana Zátopka. A audio kniha načtená panem Trojanem je famózní.

16.02.2019 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Napínavé příběhy Rychlých šípů o jejich výpravách do tajemných Stínadel.

08.01.2019 4 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Knížka krátkých historek ze života. Mockrát jsem se od srdce zasmál. Takovéhle věci člověk opravdu nevymyslí :)

02.01.2019 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Veselé i smutné vyprávění o jednom manželství.

19.12.2018 4 z 5

Pražské vize Pražské vize Klára Brůhová

Moc hezky zpracovaná kniha a tom, jak mohla Praha vypadat. Vůbec jsem netušil o jak velkých architektonických změnách se v centru Prahy v minulosti uvažovalo. Jediné, co bych knize vytknul, jsou někdy dost malé a tmavé obrázky, na kterých jsou návrhy špatně vidět.

03.12.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knihy Dana Browna mám rád, ale tato se mi líbila méně než ostatní. Ze začátku je čtivá a napínavá, později však napětí slábne a konec už je slabý úplně.

27.09.2018 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Hodně drsná detektivka o systematickém zneužívání žen a následné mstě. Kniha má hodně nečekaný konec.

24.09.2018 4 z 5

Jak pukaly ledy Jak pukaly ledy Michal Horáček

Určitě zajímavé čtení. Na 220 stranách popisuje autor dění během 12 listopadových dnů 1989. Z méno pohledu bylo vše popsané až do zbytečných detailů. Navíc bez vysvětlení souvistlostí, takže s přibývajícím časem bude méně a méně srozumitelná pro čtenáře.

15.07.2018 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film Marťan jsem viděl a moc mě bavil. Kniha mě ale bavila o to víc. Spoustu věcí je zde popisováno daleko zajímavěji než ve filmu.

15.07.2018 5 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Milé básničky od pana Plíhala. Přesně takové, jako jeho písničky.

10.05.2018 5 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

Série doktora Proktora mě baví. Tato knížka byla opět legrační, ale první díl nepřekonala.

28.03.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Ze začátku až trošku neuvěřitelná shoda náhod, ale na konci do sebe všechno krásně zapadlo. Povedená knížka.

20.03.2018 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Moc hezká a čtivá kniha. První část na ostrově se mi zvlášť líbí.

08.10.2017 4 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Prostě skvělé :)

04.07.2017 5 z 5

Posel z Liptákova Posel z Liptákova Zdeněk Svěrák

Perfektní :)

03.07.2017 5 z 5

Cimrman v říši hudby Cimrman v říši hudby Zdeněk Svěrák

Asi první z Cimrmanovských her, která mě moc nebavila.

01.07.2017 2 z 5

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásné milé povídky, radost číst.

22.06.2017 5 z 5

Kdybys nebyla, vymyslím si tě Kdybys nebyla, vymyslím si tě Ivan Kraus

Autor se svým typickým smyslem pro humor popisuje dobývání své vyvolené.

13.06.2017 4 z 5