zandu zandu komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Já jsem naprosto nadšená. Dloooouho jsem váhala, zda do této série jít. Nakonec jsem přeci jen neodolala a musím říct, že absolutně nelituji. Poznámky pod čarou se mi též líbily. Nemám, co bych vytkla. Jdu se pustit do druhého dílu a doufám, že bude stejně dobrý.

05.06.2021 5 z 5

Záhada černé květiny Záhada černé květiny Anna Ruhe

I druhý díl Voňavé lékárny přináší příběh plný vůní, napětí a krásných kreseb. Velmi povedené pokračování. Jen doufám, že vyjde další jeden až dva díly a série nebude zbytečně prodlužována, aby neztratila své kouzlo. Opět vřele doporučuji dětem i dospělákům :-)

24.05.2021 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Silný příběh. "Krásná" kniha.

15.05.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Zajímavé. Chvilkama jsem se do čtení musela nutit, chvilkama jsem se naopak nemohla odtrhnout. Pocity z této knihy? Rozporuplné. Líbilo i nelíbilo. Asi jsem čekala víc, ale špatné to nebylo.
Ještě tu mám komiks, tak přemýšlím, zda se do něj pustit hned nebo to nechat pár dní usadit...

18.04.2021 3 z 5

Jaj. To bylo...skvělé. Nejdřív jsem si říkala, že to je o ničem. Najednou příběh nabral grády a ufff... Výborná jednohubka.

21.03.2021 5 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Jak je již psáno níže, kniha je psána čtivě a zábavně a má krátké kapitoly.

20.03.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Škoda, škoda, věčná škoda... Tohle mělo vyjít před deseti lety. I dnes oceňuji, že mám možnost nahlédnout do hlavy Edwardovi, ale už to není to ono.
Byla jsem nesmírně natěšená, když jsem se dozvěděla, že tato kniha konečně spatří světlo světa. Bohužel celkový dojem kazí chyby v textu. A že jich je! Kazí to komfort čtení. A i proto dávám pouhé tři hvězdy.

14.03.2021 3 z 5

A mně se tohle moc líbilo. Přistihla jsem se, že se u čtení často culím jako blbeček :-D příjemná romantická oddechovka

25.02.2021 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Bezva to bylo. Jen jsem se občas ztrácela a musela se vracet. Ale to mi nikterak nevadilo. Paráda

07.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Půjdu proti proudu. A nebudu hodnotit hvězdičkami, nedočetla jsem. První díl jsem zhltla, těšila jsem se na druhý. A tento druhý díl jsem nedočetla. Jakmile se do čtení musím nutit, odkládám. Třikrát jsem knihu odložila a vrátila se k ní. Dostala jsem se na stranu 152 a nadobro odložila. Nebavila mě. Nevím proč, ale tentokrát mě děj absolutně nedokázal vtáhnout a bylo (a je) mi úplně šumák, jak to dopadne. Snažila jsem se...

03.02.2021

Kulti Kulti Mariana Zapata

Ale jo. Ale mohla by být klidně o dvěstě stran kratší. A to stále se opakující slůvko mě málem hned ze začátku odradilo... Víc se mi líbila Rytmus, já a Malychin a když jsem tam dala čtyři hvězdy, tak tady musím dát jen tři.

25.01.2021 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Opravdu nechápu, proč jsem se mu tolik let vyhýbala... Opět perfektní.

05.01.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Fajn to bylo :-) jen mi trochu vadilo nekonečné opakování slova kamarád... Ale hezké počtení. A těším se na Kultiho ;-) edit po přečtení Kultiho: tahle byla lepší než Kulti

23.12.2020 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Hmmm... Tahle série je opravdu hodně povedená. Přesto, že je každý díl vlastně o tom samém a vše skončí happyendem, je to perfektní odpočinkové čtení. I tento díl byl prostě skvělý :-)

24.11.2020 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Smutný začátek, ale vše se v dobré obrátí. Trošku jsem měla ze začátku problém se začíst, je to psáno zvláštním stylem, přijde mi to takové strohé a jako by autorka spěchala, aby to už měla odvyprávěné. Také mi občas v nějaké větě přišel zvláštně poskládaný slovosled. A sem tam do oka bijící hrubka...
Ale něco mě nutilo číst dál a hned to nevzdat a jsem ráda, nakonec se z toho vyklubal docela hezký příběh.

17.11.2020 4 z 5

Skvělé. Přečteno jedním dechem. Pes byl možná o chloupek čtivejší a napínavější než Policajt, ale obě novely mě vtáhly do děje a nepustily, dokud jsem nedočetla.

08.11.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Opět skvělé...

05.11.2020 5 z 5

Kdysi jsem četla Osvícení, které se mi hodně líbilo. Dále jsem kdysi zkoušela číst x krát TO a bohužel jsem se nedokázala dostat přes pár prvních stran. A tak trochu jsem na pana Kinga zanevřela. A nyní jsem se dostala k jeho dalším knihám, nějak asi dozrál čas, a zrovna tato kniha byla výborná volba. Obě novely mě dokázaly do děje okamžitě vtáhnout. Přesto, že se tam vlastně nic moc neděje, děje se toho strašně moc. Přečteno se zatajeným dechem a pan King si u mě tímto opět otevírá dveře. A než se pustím do dalších jeho knih, určitě si přečtu i druhou část této sbírky Čtyři po půlnoci.

01.11.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Hortense mě občas trochu štvala s tou její závislostí, slabostí...ale jinak je to milá, předvídatelná letní oddychovka.

29.07.2020 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

I tento druhý díl je skvělý. Nevím, čím to je, ale tento i první díl jsem četla dlouho, na mé poměry. Většinou knihu "zhltnu", když se mi líbí. A je to asi poprvé, co mi to vůbec nevadilo, že ji čtu dlouho. Moc mě baví a jsem vlastně ráda, že mi vydrží déle a ne jen třeba tři dny. Baví mě různé popisy okolí, baví mě i občasná červená knihovna, je to vše popsáno akorátně, nic zdlouhavého a rozvláčného, co by mi kazilo výsledný dojem. Opravdu jsem si tuto sérii zamilovala a jdu se vrhnout na třetí díl :-)

13.07.2020 5 z 5