Zuzana1959 Zuzana1959 komentáře u knih

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Hodně zajímavá kniha, moc mě mrzí, že 2 díl nevyšel česky.

10.08.2024 5 z 5

Anna Anna Cynthia Harrod-Eagles

Moje první setkání s touto spisovatelkou a jsem úplně nadšená. Níže v diskusi je přirovnání k Tolstému- úplně souhlasím. Kniha je hodně popisna a místy i rozvláčná, což je ale krásné. Kdo chce, tak vidí klidně plynout řeku Něvu...

28.04.2024 5 z 5

Vir Vir Robin Cook

Za mne jeho nejhorsi kniha. Velke zklamani, jako by to ani nenapsal Cook.

03.01.2024 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

(SPOILER) Moje 3 kniha v této sérii a za mne zklamání. Představitelka vždy stejně naivní ale vždy sbalí úžasného muže a prožije s ním úžasný románek a nakonec se vezmou. Erotické scény jsou asi v knihách ctrl copy.

25.08.2023 2 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Příběh s hodně předvídatelným koncem a pro mne se zbytečným popisem známých válečných skutečností . Doporučuji pro čtenáře, kteří se s touto problematikou chteji blíže seznámit.

26.07.2023 3 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Příběh velmi zajímavý, precetla jsem hodně knih s valecnou tematikou, ale vůbec mi neseděl styl vyprávění, zejména ten dětský pohled, úvahy, predstavy...
Kdybych neměla ve zvyku knihy dočíst do konce, tak nedoctu.

10.01.2023 3 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Nemám ve zvyku nedocist knihu, ale to se nedalo. Za mne sexualni bláboly zmatené ženské. Bylo mi ji líto.

12.09.2022 odpad!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Zvláštní úhel pohledu, ale na mne moc náhod najednou, moc prekombinovane. Pečení chleba ani vlozeny příběh nne nebavily. A ten konec? Nemela strach, ze ji kvůli takovemu "člověku " zavřou za vraždu?

22.10.2020 3 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Dobře napsané, napínavý děj, nečekaný konec.

29.06.2020 3 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

V krypte jsem byla a myslim si, ze se autorce věrohodně podarilo popsat možné situace, ktere tam parasutiste zažívali. Davam plny počet uz jen za to ze si tohle těžké tema ke zpracovani vybrala, je videt ze tim žije. Taky mohla napsat bestseller kde kdo s kym a mela by větší prodejnost. A krátké věty mi nevadily, nebot se presne hodily k popisu scen, kdy je kazde dalsi slovo zbytečné.

11.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jako většina ostatnich čtenářů zde v diskusi, jsem taky cetla po Hane, a za mne se neda srovnat. Hana je lepe napsana a vsemu se dali věřit. U teto knihy ocenuji predevsim neobvyklé téma i kdyz tezko se mi Anezce věřilo ze udelala to co udelala a hlavne ze se manzelovi pred druhou svatbou nepriznala a celou dobu dokazala zit ve lzi. Prvni polovina knihy byla hodne popisna moc me nebavila.

07.07.2018 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zajimave téma, za mne malo rozepsane, spis popis zivota nez nejaky pribeh.

17.06.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zajímavé tema, krásně napsane. Do červené knihovny to ma rozhodně daleko.

17.06.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Pěkná oddychovka, laska, ochranci velryb atd.

08.05.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásné. Děsivé.

18.02.2018 5 z 5

Hrdinka pouště Hrdinka pouště Donya Al-Nahi

Kniha mne zklamala, hrdince jsem nevěřila tak, jako si věřila ona sama - nejchytřejší, nejodvážnější, úplný James Bond v sukni. Informace v příbězích jsou velice kusé - přišla, viděla, zvítězila (většinou). A ten její osobní život! A to chce radit ostatním. Navíc velice nečtivé.

01.09.2014 1 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Velice zajímavý příběh z, pro mne neznámého, prostředí staré Číny. Přísné tradice a kruté zvyky jsou pro mne naprosto nepochopitelné. Hvězdu dolů dávám za odtažitý a suchý styl psaní. Nicméně rozhodně doporučuji a přečtu si i další knihy této autorky.

25.04.2024 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Zajímavý, ale pro mne těžko uvěřitelný příběh. Nejvíce to, že oba ve svém druhém manželství své partnery nemilovali, jen nějak přežili těch 50 let, pořád s naivní vzpomínkou na první lásku...

15.01.2024 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

(SPOILER) Cukrárna v Paříži má stejné téma, po 10 letech stejný chlap? Stejná zápletka- 1 pusa a pořád podlomené nohy ? Autorka snad píše podle šablony a mění jen okolí. Tentokrát odkládam. Škoda, těšila jsem se na popis Japonska. Ale není mi 18 a na pohádky už nevěřím.

23.09.2023 1 z 5

Údolí snů Údolí snů Anna Jacobs

Spletla jsem si autorku s Anne Jacobs stejný ročník 41 jen Německa, autorka několika sérii např. Panský dům. Stejný styl psaní.

20.08.2023 3 z 5