zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Spolu i bez sebe Spolu i bez sebe Julie Cohen

Velká láska a staré tajemství. Robby má osmdesát, když se rozhodne opustit Emily... Jsou spolu desítky let, no vůbec to nebylo jednoduché. Museli své lásce mnohé obětovat. Krásný a jemný, procítěný příběh o vztahu dvou lidí. Čtenář se vrací v knize zpět, zpět do doby kdy se poznali, do doby kdy toužili po dítěti, do doby vzniku jejich lásky.
Příběh také o tom, že nejen v mládí je láska krásná a hřejivá, ale je-li láska skutečná, nikdy neumírá. Ani ve stáří.

15.09.2019 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Dechberoucí, silný a krásný příběh. Příběh plný bolestných emocí, chvil naděje, smutku a hledání ! Přiznávám, že první třetina knihy mě nějak výrazně nezasáhla, ale zbytek knihy byl jednoznačně nádherný. Jen stěží a se smutkem v duši jsem knihu po dočtení zavírala. Nechtěla jsem se s Luciem a Margarete rozloučit... Takový konec jsem opravdu nečekala. Chcete-li si zase jednou přečíst příběh, který vás chytne za srdce, pak je tu Zimní voják !!

13.09.2019 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Budu si jenom vážit každé chvíle, každé vteřiny, protože teď už chápu, že co bude zítra, je ve hvězdách. A že se může stát všechno. Úplně všechno.

Tyto pravdivá a tak skutečná slova ukončila thriller Jestli se probudí. Ano, konec se mi líbil hodně. Trochu poopravil celkový dojem z knihy, byl spravedlivý i poučný. Velmi dobrý autorčin debut !

10.09.2019 4 z 5

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Historické okénko do české minulosti. Setkala jsem se zde nejen s Janem Lucemburským a jeho synem Karlem, ale i s rytířem Martinem Rozoumkem, který se znovu ožení s Hedvikou, jeho láskou. Hezké to počtení. Kniha je volným pokračováním románu Válka královen.

09.09.2019 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Němý svědek nemá zatím vysoké hodnocení, ale mně se tento thriller docela zamlouval. Vypravěči tohoto rodinného dramatu se střídali, což zvýšilo čtivost i dramatičnost příběhu. Autorka mě udržovala neustále v napětí, téměř do konce jsem netušila, zda mluví Emma pravdu a jestli je její vyprávění z mládí skutečné.
Jaké je Emmino nejtemnější tajemství ? Je to dávný milenec, kterého pohřbila na zahradě !

07.09.2019 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Příjemná oddechovka s hodně nezvyklým názvem. Je to určitě dobré čtení z českého prostředí, ze současnosti. Příběh lékařky Eriky a jejího o hodně let mladšího přítele Lukáše se pěkně a rychle četl, působil na mě hodně osvěživě, relaxačně a nenáročně.
Chcete-li vědět jak dopadne nerovný vztah Eriky a Lukáše, přečtěte si. Bude se vám líbit.

06.09.2019 4 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Já nevím, ale mně se kniha docela líbila. Je to dobrý psychologický román s detektivní zápletkou. Všechny postavy v tomto příběhu byly zcela nesympatické, ale to mi vůbec nevadilo. Byl to kapku jinak napsaný příběh, nezvyklý, ale docela probudil mou zvědavost a chtěla jsem číst dál. Já nevím je mrazivým příběhem jedné zvrácené a šílené rodiny !

03.09.2019 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Poutavá kniha skvělé a známé autorky !! I mně se tato nová autorčina kniha líbila, otevřela velmi choulostivé téma sterilizací a zavedla čtenáře do nedávné minulosti malého městečka v Severní Karolíně. Příběh je velmi citlivě zpracovaný a vede čtenáře k zamyšlení. I já všechny ty pocity a dojmy z knihy ještě v sobě zpracovávám a už vím, že brzy sáhnu po další vydané knize od této autorky.

31.08.2019 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Vždy ráda sáhnu po knížce paní Körnerové - nebylo tomu ani nyní jinak. Krásné čtení, vždyť tak to umí jen tato autorka. Historické kulisy příběhu, špetka romantiky, kousek dobrodružství a kapička napětí. Byla to taková pěkná oddechovka, odpočinková, nenáročná. Číst knihy paní Körnerové je přece tak krásné !!

29.08.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Růže bílá, černý les, krásný poetický název, až při čtení jsem pochopila význam tohoto názvu. Franka a John. Dva lidé, kteří se našli v Černém lese, dva lidé, kteří v sobě našli důvěru, zalíbení i lásku. A to vše v době války v nacistickém Německu. Strach, odvaha, smutek, hrůza, nedůvěra, to vše je součástí příběhu. Krásná knížka, i když bolavá, ale já i tak musím napsat, že jsem čekala ještě trošku víc, víc citů a emocí ve vztahu obou hrdinů, kniha mě totiž zasáhla, ale úplně nedostala.. To jen pocit postarší čtenářky :-)

27.08.2019 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Román, který mi učaroval ! Mistrovský kousek ! Nechala jsem se zcela uchvátil zápletkou i atmosférou tohoto příběhu. Den po dočtení stále na děj myslím. Tento skutečný příběh je vyprávěn dvěma ženami - babičkou Bess a její vnučkou Alizon. Vše se odehrává v Anglii za začátku 17. století v Pendelském lese. Je to příběh o zaříkavačce Bess, která léčila lidi i zvířata, modlitbou či bylinkami. Její vnučka patřila také mezi obdarované, jen svůj dar jednou špatně využila a to se pak stalo celé rodině osudným.... Nádherný příběh, při čtení mě docela mrazilo, jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla !!

25.08.2019 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Určitě dobrá detektivka z atraktivního a ledového severu, z Aljašky. Příběh má zajímavý a nevšední děj a jako bonus k hlavní hrdince Kate se zde objevuje sympatický psí hrdina velkých rozměrů Obluda. Určitě sáhnu i po dalším příběhu této série.

22.08.2019 4 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Poutavé a napínavé čtení ! Příběh mě neskutečně pohltil, zavítala jsem do Anglie 16. století a četla příběh dvou dívek Mary a Cat, které v mládí byly přítelkyněmi a nyní jsou rivalky. Ten příběh o starém prokletí nad kterým nelze zvítězit byl hodně akční, dramatický a já četla s velkým zaujetím a zvědavostí. Doporučuji, byla to lahůdka.

20.08.2019 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Za mě spokojenost. Čtení mě bavilo, lákalo a na chvíle s knihou jsem se těšila. Byl to určitě dobrý psychothriller. Mám ráda autorčiny knihy. Vždycky je to manžel se mi moc líbila, nejen kvůli perfektnímu názvu. Nechci tedy srovnávat. Obě knihy jsou brilantní, těším se na další. Byla to tichá dívka - dokonalé čtení, které gradovalo k vynikajícímu finále !

19.08.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky Michaely Klevisové. Čtení mě bavilo, krásné prostředí Beskyd umocnilo atmosféru příběhu a já se s chutí ponořila do té směsi charakterů a postav, které příběh obsahoval. Posílám paní autorce milý pozdrav a těším se na další její knížku !

17.08.2019 5 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Překrásná obálka! Nemohla jsem se na ni vynadívat, opravdu se povedla. A román ? Krátký, ale bohatý. Tolik nového jsem se dověděla o Jiřím z Poděbrad a jeho manželce Johaně z Rožmitálu, o jeho mocenské cestě na trůn, o jeho kralování, o úctě a lásce ke své ženě, královně. Mám moc ráda tyto výlety do české historie, bylo to moc pěkné čtení !

15.08.2019 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Hlava světa je velkolepý a skvělý historický román !! Moc se mi líbil, obohatil moje znalosti z dob dávno minulých, přinesl mi překrásný příběh nad kterým jsem strávila pár pěkných večerů. Kniha je totiž pořádná tlustice. Tlusté knihy mám ráda, ale přiznávám, že tato mi dala zabrat a docela jsem se potěšila, když příběh spěl ke svému konci. Snad se mi někdy bude zdát o víle knížete Tugumíra :-) Už teď se těším na Cizí královnu !!

14.08.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Z tohoto opětovného knižního setkání s Davidem Rakerem jsem nadšená ! Příběh o muži, který ztratil všechny vzpomínky na svou minulost byl prostě úžasný. Dokonce jsem si po dočtení vyhledala na mapě Císařovniny ostrovy, místo, kde se část knihy odehrává. Příběh byl tentokrát velmi čtivý, srozumitelný a zavedl mě na atraktivní a neznámé místo v jižním Antlantiku ! Ráda si přečtu další díl této vynikající série !

10.08.2019 5 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Elizabeth Lowell (p)

Typická oddechovka, která voní po moři, starých záhadách a konečně po lásce. Příběh jsem přečetla za jeden den a to co jsem čekala jsem také dostala. Pěkný příběh se sympatickými hrdiny, který byl dokonce na konci hodně napínavý a pak také dobrodružný. Hezké to bylo !

08.08.2019 4 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Příběh zajímavého prstenu otevírá osudy tří žen jednoho rodu. Postupně se odhalují příběhy žen, jejich životní tragédie i okamžiky štěstí. Kniha se moc hezky četla, byla to taková letní jednohubka s překrásně lákavou obálkou.

07.08.2019 4 z 5