ZuzanaK. ZuzanaK. komentáře u knih

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Velmi dobře se čte. Asi úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí.

07.09.2021

Ale tak proč ne. Pokud očekáváte dobře odvedené řemeslo s několika vtipnými momenty, nic hlubokého ani pohádkového (krom šťastného konce), pak bude očekávání naplněno a účel splněn.

13.08.2021

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Kniha, která mě zcela určitě nasměrovala a přehodnotila vztah k synovi, něco se mi díky ní podařilo i lépe pochopit a v následujících situacích i lépe zvládnout, ale myslím, že je třeba si zachovat také i trochu vlastního rozumu, protože osobně nejsem ochotná některé mantinely bourat, viz komentář POTOLU).
Byl to příjemný poslech na cestu do/z práce (protože audiokniha), rozhodně to nebyla ztráta času.

28.07.2021

Všudybylka Všudybylka Tereza Mellanová

Syna ani mě nebavilo. Dvě hvězdy za ilustrace.

26.07.2021 2 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Z knihy mám rozporuplné pocity. Je v ní několik zajímavých myšlenek, postřehů a zajímavých spojitostí, ale také dost myšlenek, které nemohu přijmout za přínosné a naštěstí jsou již všeobecně překonané.

01.07.2021

Ucho Ucho Jan Procházka

Mám velmi ráda tento styl psaní, kdy stačí pár slov a člověk je chycen v pasti děje i atmosféry. Slova navíc by rušila, méně by činila text neúplným.
Petří mezi ty knihy, které je možné číst znovu a znovu a pořád vám bude běhat mráz po zádech, ale nebudete moci přestat číst.
Snad by to měla být povinná četba na střední školy, aby mohly děti prarodičům připomínat, že ta doba nebyla dobrá, natož lepší a tráva zelenější (i přeste, že je to teď aktuálně, eufemisticky řečeno, hodně nedobré).

29.06.2021 5 z 5

To je jízda, to je let! To je jízda, to je let! František Hrubín

Kniha pro každé, dopravními prostředky okouzlené dítě. Především kvůli ilustracím. Protože Fr. Hrubín má určitě mnoho mnohem lepších básní.

01.06.2021 3 z 5

Jak si postavit auto Jak si postavit auto Martin Sodomka

Pro děti vtipně a především srozumitelně popsáno vše nezbytné, co dělá auto autem.

01.03.2021 4 z 5

Západ je Západ Západ je Západ Radoslav Selucký

Zajímavý, s odstupem času občas úsměvný až obočí nadzvedající, avšak čtivě podaný pohled českého občana s možností cestovat na počátku 60. let

29.01.2021

Tři povídky Tři povídky Truman Capote

Zvláštním způsobem zklidňující čtení. Občas knihu vytáhnu a přečtu znovu celou, nebo jen jednu z povídek a vždy se pak cítím zvláštně dobře.

08.01.2021 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Pohodová kniha do busu/tram nebo do čekárny.

08.01.2021

Hezky sesumírované informace. Určitě stojí za přečtení.
Jen si nedělám iluze, pokud některé velkochovy v ČR patří jednomu z nejvyšších představitelů vlády, že se můžeme spolehnout na všechny v knize uvedená ujištění o dodržování jedněch z nejpřísnějších norem a kontrol apod. (na to jde, podle mého názoru, až o příliš velké peníze. Ale snad ze mne mluví jen osobní antipatie k tomu představiteli.)

07.01.2021

Staré pověsti české pro děti Staré pověsti české pro děti Michal Vaněček

Vtipně, někdy možná až zbytečně, napsáno, v některých částech až zbytečně zestručněno. Pro malé předškolní až čerstvě školní děti dobré, už kvůli ilustracím.

15.12.2020

Běhej a hubni Běhej a hubni Jeff Galloway

Nízké hodnocení proto, že zkrátka nejsem cílovka, tedy žena s minimálně 20kg nadváhy, která dosud neslezla z gauče. Kniha mi nic nedala, nic nového ani zajímavého jsem se nedozvěděla. Ale možná může někoho motivovat.

30.10.2020 2 z 5

Rozmarné pohádky Rozmarné pohádky Jaroslav Janouch

Ač zastaralým jazykem, snadno čtivé laskavé pohádky, v mém vydání doplněné nádhernými ilustracemi Pavla Černého.

17.10.2020 4 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Přemýšlím, co jsem použitelného, nového nebo zajímavého jsem se dozvěděla a bohužel, kniha ve mne nezachala vlastně nic.

25.09.2020 2 z 5

O násilí O násilí Hannah Arendt

Kniha se mi nečetla úplně snadno, ale za tu "námahu" stojí.

29.07.2020 3 z 5

O smyslu bytí O smyslu bytí Richard P. Feynman

Občas souhlasně přikyvuji, občas udiveně pozdvihne obočí, ale právě to mám ráda - když nemohu pouze souhlasit.

24.07.2020 3 z 5

Autopohádky Autopohádky Jiří Marek (p)

Příběhy skvělé, např. "Dědek řepu zasadil" a "Jak se Jaromír Patejdl stal málem králem", ale i hodně dobré, jako např. " Jak si pan Chrysler pořídil šoféra" a další potěší a pobaví jak předškoláka, tak dospěláka, ať už čte máma nebo táta.
Se synem (7) čteme už asi po šesté a ještě se mu to neomrzelo, navíc, protože se vzpírám číst stále znovu, ho to přimělo a louská už i sám :)

09.06.2020 5 z 5

Buchty a loutky dětem Buchty a loutky dětem Radek Beran

Krátké i delší, zábavné i "poučné", milé čtení pro předškoláky.

09.06.2020 4 z 5