ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Milá kniha plná slušnosti, nadhledu a mírné ironie vůči sobě samému. Příjemné čtení, při kterém máte pořád lehký úsměv na tváři.

10.08.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Páni, tohle bylo moc dobré. Nejsem čtenář duchařiny, ale tohle mě úplně pohltilo. Příběh odhalující tajemství jedné rodiny.
Kdo je záporák jsem tak od půlky tušila, ale souvislosti i zakončení knihy bylo nečekané.
Kniha rozhodně super a doporučuju.

10.08.2022 5 z 5

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Stručné shrnutí nejvýznamnějších osobností českého podsvětí v polistopadové éře. Kniha vysvětluje souvislosti doby, propojuje postavy z podsvětí i politiky. Zamýšlí se i nad rolí novinářů.
Stručné, čtivé, dobře podané.

07.08.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora žije bez lásky, rodiny, práce, ve výčitkách, co mohla nebo měla udělat jinak. Rozhodne se zabít. A náhle se objevuje v Půlnoční knihovně plné knih jejích paralelních životů. Nora se tak může podívat, jak by žila, kdyby se ve skutečném životě zachovala jinak, než jak se zachovala.
Námět zajímavý, pak už mi ale kniha připadala poněkud zdlouhavá. Možná ještě pod vlivem marketingového tlaku na tuhle knížku jsem čekala víc, za mě průměrné dílo.

05.08.2022 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Detektivka úplně jinak. Pátrání po vrahovi komplikuje válka a politické dění v Drážďanech. Po konci války a obsazení města Rusy Max Heller pokračuje v pátrání.
Příběh má další náboj v podobě nedůvěry související s válkou, nikdo nemůže věřit nikomu, Rusovi ani Němcovi.

03.08.2022 4 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Příběh o tom, co se může stát, když se někomu moc cpete do života. Děj je vyprávěn střídavě z pohledu Winnie, mladé matky a manželky, a Juno, staré bezdomovkyně a bývalé psycholožky.

Příběh mi přišel tak nějak podivně nepravděpodobný a málo uvěřitelný. Hlavní myšlenka je velmi zajímavá, ale zpracování mě nijak nenadchlo.

31.07.2022 3 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Osvěžující nenáročná detektivka, ve které čtenář proniká i do osobního života hlavní podezřelé z vraždy, ale také do životů ostatních hrdinů příběhu. Kniha se četla příjemně.

28.07.2022 4 z 5

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Zajímavý příběh plný intrik, smrti a nedůvěry. První třetina knihy mě moc nebavila, dej se táhl. Pak se to ale rozběhlo a nakonec jsem dočítala ve dvě ráno.

24.07.2022 4 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Velmi zajímavě napsaný thriller. Děj velmi často přeskakuje mezi třemi hrdiny, ze začátku je to matoucí, ale je to vlastně jako prostřihy ve filmu a rychle si na to zvyknete. Zároveň je pro mě zajímavé prostředí Afriky, změna oproti tradičnímu Švédsku, Norsku, Anglii nebo USA.
Na tohoto afrického autora jsem narazila v rámci čtenářské výzvy a jsem ráda, že o něm vím. Určitě chci pokračovat s dalšími knihami.

19.07.2022 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Svižný, oddechový a docela chytře vystavěný příběh. Děj je střídavě vyprávěn z pohledu obviněného Adama a jeho ženou a právničkou Sarah.
Přestože jsem konec tak nějak tušila, samotné zakončení mě překvapilo a kniha mě moc bavila.

12.07.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Velmi příjemný příběh, který postupně odhaluje bolesti obou hrdinů. Kniha provází čtenáře životy Martina a Veroniky. Ukazuje, že není lehké svěřovat se se svými pocity a strachy rodině nebo svým nejbližším. Zároveň odhaluje, že takovou vrbu potřebujeme. Autor otevírá spoustu témat, docházíme i k potřebě vyjádření a uzavření svých vlastních bolestí, k odpuštění, abychom mohli jít dál. A viděli světlo na konci tunelu...
Děj má spád, nutí ve čtení pokračovat až do poslední stránky.
Knížku jsem si koupila spíš ze zvědavosti. Při platbě za paperback jsem se trochu kroutila. Ale rozhodně nelituju. Neměla jsem velká očekávání, o to víc mě překvapilo, jak "dospělá" tahle kniha je.

08.07.2022 5 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Velmi zajímavý příběh o tom, co se může dít po obrovské tragédii po pádu asteroidů. A co pak touha přežít a znovu se potkat s rodinou, která dříve byla automatickou, udělá s jedním průměrným a lehce lenivým mužem...
Knihu jsem loni odložila. Letos jsem začala znovu a četlo se to samo. Na těch téměř 500 stránkách jsem nenarazila na hluché místo.

06.07.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Zajímavý příběh nabízející nový pohled na Jacka Rozparovače.
Audrey Rose je velmi sympatická mladá dáma žijící na konci 19. století, kdy jako žena bojuje za svoje zájmy a cíle. Ona a Thomas tvoří poměrně roztomilý a vtipný pár.
Děj má tempo, graduje a samozřejmě skončí happy endem.

01.07.2022 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Skvěle napsaný příběh. Krátké kapitoly, děj neztrácí tempo. Postupné rozplétání nitek mě opravdu strhlo. Jen ty konce mi u téhle autorky nikdy nedají spát. :-)

28.06.2022 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Od knížky jsem asi čekala víc. Hlavní hrdinka mě nijak nezaujala, spíš mi byla celkem nesympatická. Děj se dost táhl, zápletka a její řešení mi připadaly dost neuvěřitelné.

25.06.2022 3 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zajímavé čtení. Pan doktor je v určitém smyslu svéráz, určitě velmi sebevědomý, ale vzhledem k tomu, co umí a dokázal, proč by nebyl? Místy mi přišly lékařské detaily zbytečné, s některými etickými názory nesouhlasím, ale celkově se mi kniha líbila.

17.06.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Velmi dobrý příběh o tom, jak se může důvěra a příslib nového života sesypat jako domeček z karet. Kniha má spád, děj postupně graduje a autorka nezapomněla ani na objasnění na konci. Určitě doporučuju!

14.06.2022 4 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Svižný thriller odhalující svět Elle, jejího života i minulosti. Zároveň popisuje pátrání po únosci a vrahovi. V knize se střídají pasáže děje s rozhovory z podcastu.
Jako debut velmi dobré, četlo se velmi dobře, těším se na další díl.

11.06.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Hnus fialovej. Tedy kniha napsaná velmi dobře, ale tohle si musíte dávkovat. Mockrát jsem to chtěla odložit, vykašlat se na to. Jsem zvyklá na vraždy, krev, smrt. Ale tohle je fakt jiná liga. A navíc skutečný příběh.
Z tohohle mi bude ještě chvíli ouvej.

05.06.2022 4 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Silný a poutavý příběh z prostředí špičkové právnické společnosti. Do společnosti se dostane i Alex, dívka s dobrým srdcem, spoustou ideálů a ambicí být mezi nejlepšími. V příběhu pak sledujeme její pád a spoustu přešlapů. Ale i návrat k lidskosti.
Alex mě většinou vlastně strašně rozčilovala, ale zároveň jsem ji v mnohém chápala. Prostředí, které autorka vylíčila, je opravdu mimo moje chápání i mou realitu. Naštěstí.
Kniha samotná se četla celkem dobře, dokud si člověk neuvědomí její reálnost.

29.05.2022 4 z 5