ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Zmizím ve tmě Zmizím ve tmě Michelle McNamara

Těžko hodnotit obsah. Jde o knihu, která popisuje snahu Michelle McNamara dopadnout sériového vraha. Kniha je seskládaná z jejích poznatků, osobního života a novinových článků, které sama napsala. Zemřela ale před dokončením knihy i dopadením vraha. Kniha je celkově zajímavá, jen mi vlastně chybí pořádně konec. Ten byl dopsán kolegy a manželem, nicméně na rozsah díla mi to připadá nedotažené.

11.07.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Další moc dobrá kniha téhle autorky. Podivuhodný příběh členů jedné rodiny, jejich vztahů a bolesti, ale i nadějí a nových šancí. Příběh o tom, že plameny neznamenají jen zkázu.

01.07.2023 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Děsivé, nepochopitelné, fanatické prostředí jedné současné mormonské rodiny. Tara vypráví svůj příběh, kdy se rozhodla jít studovat, čímž však přišla o značnou část svojí rodiny.
Co mě zaujalo mimo rodinné šílenosti, je způsob, jak se Tara dostala bez absolvované základky na vysokou, a jak se na vysoké třeba poprvé dozvěděla o tom, co znamená slovo holokaust.

27.06.2023 5 z 5

Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Vlastně dost zklamání. Nevím, jaký byl záměr. Není to pořádně ani životopis, není to ale ani vyprávění o případech. Je to od obojího něco, ale strašně mi nesedl ten styl propojený s "mimozáznamovými" hovory autora s kriminalistou. A fascinace inteligentním vrahem mi přišla úplně nevkusná. Tahle část by se rodičům mrtvé dívky určitě nečetla dobře.
Od knihy jsem měla obrovské očekávání, realita mě moc zklamala.

24.06.2023 2 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Moc dobře napsaný thriller, který je vyprávěn z pohledu různých aktérů.
Napínavý příběh o napadení malé Cory a o tom, co tahle akce rozplete a odhalí.

22.06.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Zajímavý a napínavý thriller, kde hlavní roli hraje pomsta. Autor postupně odkrývá hlavní viníky.
Někdy trochu překombinované, někdy hůře uvěřitelné. Celkově ale dojem dobrý (3,5*), jestli vyjde pokračování v češtině, ráda si přečtu.

19.06.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný a smutný příběh malé Barči, která je pro rodinu ta problémová. Knihou se prolíná přehlížení ze strany rodiny i špatný přístup ze strany školy. Spousta red flags, málo řešení.
Drsné, reálné.

14.06.2023 5 z 5

Srdcaři Srdcaři Josef Veselka

Velmi pěkný příběh o životech dvou lékařů, o jejich rodinách, zázemí, vztazích a přátelství mezi nimi. Jedná se o jakousi zrychlenou kroniku s přesahem i do budoucnosti.

13.06.2023 4 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Zajímavý thriller z prostředí teroristů "chránících" vlastní zemi. Autor velmi zajímavě pospojoval osudy jednotlivých protagonistů. K žádné z postav jsem si nevytvořila vztah, což nebyl asi ani záměr, ale na to konto jsem nebyla úplně vtažená do příběhu.
Každopádně super odvedená detailní práce s velkým přesahem.

06.06.2023 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Docela zajímavý první díl série. Kate je poměrně sympatická policistka, která sama řeší svoje problémy spojené s dětstvím a odchodem od amišů. Příběh není úplně dechberoucí, není to ten typ knihy, kterou nejde odložit. Ale určitě si přečtu i další díly. Takový trochu lepší průměr.

28.05.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Opět velmi silné téma, tentokrát o tom, kdy dítě už nechce být dárcem pro svou nemocnou sestru.
Kniha popisuje pocity rodičů, kteří v touze zachránit nemocnou Kate "vyrobí" její sestru Annu, která bude pro sestru dokonalým dárcem. Kde je však hranice etiky? A proč se Anna ve svých 13 letech vzepře?
Nesmírně zajímavé a bolavé téma, s ještě bolavějším koncem.

22.05.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Takové oddechové čtení, soft detektivka s dávkou ironie, sarkasmu a směšných situací i dialogů. Za mne nenadchne ani neurazí.

15.05.2023 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Fantastické zakončení série. Kniha je opět plná napětí, akce, lásky a přátelství, ale i smutku a bolesti. To vše zakončeno nadějí.
Pro mě velmi povedená série.

13.05.2023 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl série, opět nabitý akcí, překvapeními a dějem. Tentokrát se skupina Genesis setkává s obyvateli Nyxie a zjišťuje skutečný důvod jejich mise.

09.05.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl naprosto nenáročné a velmi zábavné série. Aristokratka je pro mě výplň mezi thrillery i únik z jiného náročného čtení. A fakt mě baví.

04.05.2023 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Moc dobrý! Na tuhle sérii jsem všude četla chválu, tak jsem ji dlouho odkládala a přistupovala ke knize opatrně. Ale opravdu mě to bavilo. Doufám, že si kvalitu udrží i druhý díl.

03.05.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Za mě opět spokojenost. Kniha se čte sama, v podstatě vím, že se pobavím a dostanu, co čekám.

Příběhy Aristokratky čtu jako předěl mezi thrillery nebo knihami o opravdových osudech a jsem spokojená.

29.04.2023 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Jedním slovem HUMPL. Naprosto nepochopitelný příběh ženy, která se v sedmi letech dostala do "péče" státu a církve. Znásilňování, otroctví, bití. A totální ignorace ze strany úřadů i po více jak 30 letech. Nechápu. Nechápu ani její matku, rodinu, nikoho. Tohle je příběh z 20. i 21. století.

28.04.2023 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Dobrá detektivka s trochu pomalejším začátkem a spoustou nejasností. Postupně se děj rozjížděl a závěr už byla jízda. Na konci došlo k rozuzlení, byť pár věcí mi jasných není. Nicméně jako oddechová knížka tohle bylo moc fajn.

25.04.2023 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Pro mě re-reading po více než dvaceti letech. A bavilo mě to. Viděno dnešníma očima na tu dobu až neuvěřitelně zajímavě popsaný fantasy příběh.

22.04.2023 4 z 5