Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

zuzana4291
10.01.2021 5 z 5

Úžasný příběh, který je napínavý a plný zvratů. Velmi dobře se čte a chvilkama jsem se nemohla od příběhu odtrhnout.

Rozari
09.01.2021 5 z 5

A mně se to líbilo, i když výhrady bych taky měla. Čekám na vydání třetího dílu!

luckomar
08.01.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu a musím říct, že mě tato fantasy až tak nezaujala. ????

Cimeřan
07.01.2021 3 z 5

Označení pro děti a mládež je u této knihy celkem na místě. Postapokalyptický svět očima sklenařské dívky je sice celkem barvitě vykreslen, ale vůbec mě nechytl tak, jako spoustu čtenářů tady. Úvod je opravdu zdlouhavý, ale pak se přeci jen věci dají do pohybu. Ale vzhledem k tomu, že jsem zvyklý na akci kulhánkovského či kotletovského typu, musel jsem se často nad dámskou představou boje pousmát. Inu, nezavděčíš se každému... 69/100

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Po dlouhé době sci-fi/fantasy kniha, která stojí za přečtení. Originální téma, do podrobna vymyšlený svět a sympatická hlavní postava. Celá kniha je jakoby prozářená kouzlem sklenitu. Moc se těším na další díly.

kokrokr
04.01.2021 2 z 5

Je zajímavé, že většina čtenářů co tak vysoce hodnotí tuto knihu, má málo načteno a patří věkem spíše k mladší generaci. K počtu vysokých hodnocení také přispívá výrazně větší počet žen než mužů a většina z nich má v databázi jen několik desítek či stovek knih. Já fantasy miluji, ale tento příběh považuji za podprůměrný a nezáživný. Marně pátrám, čím si „Naslouchač” zasloužil ta vysoká hodnocení a nic nenacházím. Autorčin jazykový projev je dosti školometský a děj nestojí za řeč. Možná, že to hlavní co mladé čtenáře a romantiky zaujalo, je vztah mladé dívky a pětadvacítky. Já jsem asi již příliš starý a pragmatický, než abych vzplál nadšením nad podprůměrným příběhem o mladé dívce a pětadvaceti ochráncích.

HančaŠ
03.01.2021 5 z 5

Krásná a originální kniha.

JohnnyKa
02.01.2021 5 z 5

Skvost české sci-fi / fantasy. V knize naleznete obojí ;). A nelze jinak než jen doporučit.

lark77
01.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Zo začiatku sa musíte dostať do deja a zapamätať si nové pojmy ale potom to už ide jedným dychom, už sa teším na druhý diel. Musím dodať, že ma zaujal jeden úsek knihy a to zmienka o Ďatlovovej expedícii, mala som dojem, že som o nej už počula a aj videla akýsi dokument a mala som pravdu. https://svet.sme.sk/c/22445095/igor-datlov-datlovova-expedicia-ural.html

josef2900
30.12.2020 5 z 5

Skvělý jedinečný fantasy román. Kniha měla trošku pomalý rozjezd, ale pak stala každá stránka za to. Unikátní svět a skvěle vymyšlený příběh.

kačer185
29.12.2020 2 z 5

Vůbec nechápu ty oslavné komentáře. Nudný příběh popsaný školním slohem. Tady kvalitu nevidím. Je to takový mišmaš, který netvoří životaschopný svět. Stejně silně nadhodnocené jako Eragon od Paoliniho.

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Tuhle sérii jsem hoodně dlouho odkládala, i přesto, že ji každý vychvaluje. Za prvé mě pořád nelákala tolik, ale za druhé jsem ani nechtěla tak dlouho čekat na závěrečný díl, jehož vydání se pořád odkládalo.
Teď když na ní konečně došlo, k tomu říkám jediné: PANEBOŽE!
Tohle je opravdu skvělé, a kdo to nečetl, dělá obrovskou chybu. Postavy jsou skvělé, jak Ilan, která je zvídavá, celkem drzá a nebojácná, ale i chytrá. Pětadvacítka je boží, já je miluju! Kort ty jejich přátelské vztahy mezi sebou, a ty které postupně vznikají mezi nimi a Ilan.
Svět je vyobrazen prostě luxusně. Je to takový mix fantasy až sci-fi, to prostředí schovává tolik úskalí a problémů, až z toho člověk musí cítit takovou až zoufalost, že je tam všechno špatně. Najdete tu vyobrazený problém otrokářství a utlačování, dále nákazu, tajemné bytosti, záhadná úmrtí...no prostě natřískaný.
Přesto tu najdete dostatek humoru až sarkastických scén, které tohle všechno vyvažují.
Jsem hrozně ráda, že tohle máme v české literatuře, protože je to opravdu bomba. Více takových skvělých knih

vladka16
28.12.2020 5 z 5

Už je to dlouho, co jsem ji četla, ale vím, že se mi moc líbila, hned od záčátku.

Atlantis
26.12.2020 4 z 5

Naslouchač to u mě měl zpočátku hodně těžké. Moje averze vůči české literatuře způsobila, že jsem hledal spíše chyby než plusy. Ubíjelo mne, že jsem na 80. straně a pořád řešíme jen různé druhy sklenitu, dralo mi nervy, že sleduju Zemi v budoucnosti, nenáviděl jsem očividné vykrádačky z jiných světových fantasy (zeď jako v Trůnech, útočící bestie mimo město jako v Tetovaném a tak dále). Nedokázal jsem se začíst. A pak přišel odkaz na Djatlovovu expedici a já myslel, že se slzami smíchu odhodím tuhle splácaninu do kouta. Ale překvapivě to právě v tomhle místě pro mne zabralo a Naslouchače jsem pak dočetl doslova za jeden večer. Začaly mne bavit postavy, chtěl jsem sledovat záhady tohoto světa.
Pořád mám na patře trpkou chuť ze začátku knihy, a tak nemůžu dát plné čtyři hvězdy, ale fakt, že chci číst další díl a že jsem se ve finále bavil, mi nedovolí dát pouhé tři, takže za mě 3,5*.

teeyinka
26.12.2020 5 z 5

Nejsem žádný fanda fantasy, ale tohle mě vtáhlo a jen lituju, že nemám další díl hned po ruce.

Entchen
25.12.2020 5 z 5

Nádherně napsaná kniha! Vtáhla mě do děje hned v prvních dvou stranách a pak už mne až dokonce nepustila ani na krok. Při čtení jsem zapomínala občas dýchat a bála se jako nikdy. Nádherný příběh o odvaze, obětování a světě, který naštěstí neexistuje. Rozhodně doporučuji, něco tak krásného jsem nečekala!

Peter73
25.12.2020 5 z 5

Porovnať túto knihu s Dunou je trúfalé, ale podľa mňa je to porovnateľné. Dobre napísané kniha, zaujímavo zhodná so situáciou okolo nás. Bavila ma, aj keď miestami bola zameraná na adult čitateľa. Trochu mi chýbal ťah, nejaký boj, za niečim čím ide hlavný hrdina. Realie, prostriedie a všetko okolo tohto sveta dobre popísané. Odporúčam pre všetkým priaznivcom Duny a tohto žánru.

littlestar
23.12.2020 4 z 5

Pro mě příjemné překvapení. Pár listů mi trvalo než si mě příběh získal (ale s tím mám problém u většiny knih), ale pak jsem knihu dorazil na jeden zátah. Jsou pasáže, kde se vyprávění poněkud vleče, nemá takový spád a děj není tolik poutavý. Proto na 5*, alespoň pro mě, to není. Ale jako celek působí kniha čtivě, text je psán přirozeně, postavy si čtenář dokáže oblíbit/neoblíbit (byť některým mohl být ponechán širší prostor) a příběh má svou dílčí originalitu (což není v současné době samozřejmostí).

špulo
20.12.2020 4 z 5

Po tých oslavných komentoch som tejto knihe neodolal ani ja. Remeselne je kniha napísaná výborne. Upozorňujem, že nejde o čistokrvnú fantasy, ale skôr o post-apo. To ja moc nemusím, ale toto je zaujímavo vymyslené a premyslené. Občas som mal problém so správaním hlavného hrdinu, resp. s reakciou ostatných na jeho chovanie. Mne by zrejme uletela ruka:)). Ešteže ruka neuletela autorke a príbeh odšoférovala celkom fajn, takže sa teším na pokračovanie...

FoboSVK
19.12.2020 5 z 5

Knižka ma prekvapila tým ako jednoducho a pútavo je napísaná. Dej sám o sebe nie je zložitý a popravde ani nemusíte zapájať predstavivosť (napríklad ak ju nemáte :) ) a knihu si užijete. Ja osobne som ju čítal v noci okolo jednej unavený (v režime vypnutý) pred spaním a užíval som si každú jednu stranu. K YA sa už neradím takže neviem posúdiť ako by to bavilo túto kategóriu. Mňa osobne zaujala "roztomilosť" 13 ročného "hrdinu" a jeho pohľad na udalosti. Potešilo ma, že správanie hrdinu bolo uveriteľné jeho veku. Keby som to mal zhrnúť je to príjemné fantasy ktoré sa zbytočne nehrá na fantasy ale ponúka príjemný dej a príjemné postavy (či úž mladšie alebo trochu staršie...) odporúčam a teším sa ako zajtra načnem dvojku.