Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

dom.ini
07.11.2020 5 z 5

Úžasné!!!!! Knížka pro mě byla obrovským překvapením a podle mého názoru by se rozhodně měla překládat do světových jazyků, protože si myslím, že by zahraničním fantasy knížkám rozhodně konkurovala! Svět je úžasně popsaný, postavy zajímavé, děj napínavý a oceňuji i absenci milostné linky. Styl psaní autorky je opravdu čtivý a od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Knížku rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Michii
07.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha na kterou jsem se každý večer těšila až jí budu číst. Nemám slov, příběh mě naprosto pohltil a nedokázala jsem se od ní do noci odtrhnout. Těším se na další díl.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Naprosto dokonale vymyšlená a propracovaná fantasy. Není co vytknout. Prosím o další a další takovéto knihy :)

Zelvinka
03.11.2020 5 z 5

Zajímavý příběh z budoucnosti. Dobrodružství dívky vydávající se za chlapce kvůli přežití

Knihomol3301
29.10.2020 3 z 5

Sněhurka a 25 trpaslíků v poválečném prostředí, kdy vyhráli Němci a kvůli nim je smrtícími plyny zamořena půlka světa a Židé jsou drženi a zotročeni v nelidským podmínkách.

Kniha se mně četla velmi rychle a docela mě i bavila, ale nemůžu si odpustit napsat co mě celou dobu připomínala.

SophieDare
26.10.2020 3 z 5

Hned na začátek musím říct, že se to strašně dobře četlo.
Ale zase na druhou stranu mi zase moc nesedla hlavní hrdinka. Brala bych ten příběh, ale bez ní.
Plus fakt, že parta bojovníků nepozná holku od kluka přijde trošičku přitažené za vlasy. Nevím, uplně mi to tam nesedělo. Možná to šlo vyřešit lépe.
Určitě se chystám na druhý díl.

Kniha2006
26.10.2020 5 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala a mile překvapila. Obdivuji hlavní hrdinku za to jak střeží své tajemství, nechápu jak může vydržet tajit, že je dívka, přestože chápu důvody a motivaci , i tak stejně nechápu jak se jí daří své tajemství utajit.Četla se rychle, což je škoda, protože v této covidové době se mi zásoba knih na čtení velice rychle tenčí. Teď trochu lituji, že jsem si nekoupila všechny knihy serie na jednou, protože se moc těším na druhou knihu. Všem doporučuji. Nádherná česká fantasy.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Super kniha, těším se na další díl...

Arlienen
25.10.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem byla k této knize skeptická. Jenže mě kniha mile překvapila. Hned jsem se do ní po pár stránkách zamilovala. Příběh mě natolik pohltil, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Jakmile jsem knihu dočetla, musela jsem mít v rukou druhý díl. Tak moc je příběh Ilan návykový!

Ishir
24.10.2020 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Česká fantasy z pera této autorky se povedla. Napínavé čtení, které se dobře čte. Těším se na další díl

Malefisto
21.10.2020 4 z 5

Knížka mě bavila a četla se velice dobře. Ale i přes to musím říct, že přesně podle předchozích zmiňovaných recenzí mi některé věci (roubování hory Mrtvích a reálných věcí, otrok najednou mazlíčkem aj) v knížce moc nesedly. Každopádně mám koupený druhý díl a jsem na něho zvědav jak se celý příběh bude vyvíjet. Ale i tak musím říct, že je to na české poměry nadprůměrně napsané fantasy.

Ivan F
19.10.2020 3 z 5

Takto: 5 hviezdičiek pre/za všetkých násťročných čitateľov, ktorým by mal príbeh učarovať (najmä dievčatám), 4 hviezdičky pre/za tých, ktorí to čítali so svojimi deťmi a vydržali (rodičia musia prinášať aj obete, prípadne zamilovaní o tom vedia svoje a čítajú aj to, čo ich nebaví), 3 hviezdičky pre/za všetkých ostatných (vrátane mňa), ktorí už vyrástli z naivných príbehov, ale stále sa k nim radi vrátia, 2 hviezdičky za tých, ktorých fantasy nebaví, ale nevadí im, 1 hviezdička za tých, ktorí vo všeobecnosti nemajú radi akékoľvek knihy, ale čumia na ich filmové spracovania a ochudobňujú si tým predstavivosť, 0 hviezdičiek - no to snáď nie, odpad to rozhodne nie je, hoci je to taká jemná paródia na Snehulienku a sedem trpaslíkov, len tu je to väčšia grupa :-)

Čítalo sa to rozhodne dobre a ľahko, len príbeh je taký, že by aj 150 strán stačilo. No a potom somariny typu "měsíční světlo", hoci všetci vieme, že mesiac odráža svetlo slnečné, ale ono to tak dobre a trochu romanticky znie, však? Čo sa mi rozhodne nepáči je to, že z príbehu bude minimálne tetra/pentalógia, ak nie viac. Ale načo?

martin2982
17.10.2020 5 z 5

Tato nenápadná kniha klame tělem a svými menšími rozměry, neboť je v ní velký kus duše. Nezbývá než doporučit. Skvělá fantasy. Nenachte si ujít možnost prožít s hlavní hrdinkou její příběh.

terimila
14.10.2020 5 z 5

Tak tohle je dobrý a na český poměry skvělý. Upřímně řečeno, nic moc jsem od toho nečekala, podle popisu mi to přijde cíleno na mladší čtenáře... a vlastně mě nalákalo jen rozpracování motivu Djatlovovy výpravy, což je téma, které mě ukrutně fascinuje. Ale knížku jsem otevřela, přilepila se a za dva večery bylo hotovo.
Celá ta knížka není dokonalá, ale je ve všech ohledech velice dobrá a nikde nemá natolik zásadní slabinu, aby mi to zkazilo požitek a hodnocení. Čímsi mi to připomnělo můj někdejší pocit ze seriálu Twin Peaks: bylo v tom strašně moc věcí, co mě lehce štvaly, zvláštní postavy, některé na lepanec, divné dialogy, občas něco fakt laciný. Ale celý to bylo tak skvěle vyvážený, že to člověka pohltilo a nepustilo. Prostě vás to rozumově pořád něčím drobně štve... ale po stránce dojmu a pocitu vás to strhne. A to umí jen pětihvězdový dílo.

Tady je to podobný. Stehlíková umí psát čtivě a umí strhnout. Dialogy a vyprávěcí styl nejsou úplně dokonalé, nebo spíš mně úplně dokonale nesedí - ale možná to je očima dvanáctileté vypravěčky. Postavy - no, mám ráda hlubší, propracovanější a složitější... ale stejně jsou fajn, čtete a najednou zjistíte, že je vlastně máte rádi. Možná i proto, že máte pocit, že už vlastně podobné postavy znáte odjinud. Téma a prostředí taky není cizí: post-apo svět rozdělený bariérou na zakázané nebezpečné zóny, z níž lezou záhadné věci, to není nic nového. Celý je to příjemně lehce originální, ale přitom jaksi známé... a proto se do toho světa velmi snadno vklouzne. Až snad teda na tu spoustu nových výrazů - já jich během čtení pochytila tak polovinu :-)

No a Djatlovova výprava a ty další horory, co nad ni Stehlíková nastavěla - to se povedlo. Překvapila mě odvaha - to líčení masakru je drsné, na to, že to je fantasy pro mládež. A závěr s nastereami - proč mám neodbytnej dojem, že to s nima nakonec bude úplně jinak, než si tam všichni myslej? Mám pocit, že v této knize vykouklo pár malých vrcholků ledovce, který se skrývá pod hladinou a všecko pojí. A taková díla, která mě nutí přemýšlet, hledat souvislosti a skládat si v hlavě řešení obrovské a mrazivé záhady, mám fakt ráda. Takže neváhám, dávám pětku a neskutečně se těším na další díly. A jen teda strašně doufám, že se Stehlíkové nestane to, co se stalo mnohým autorům u podobně skvěle našlápnutých děl - že zprvu vybudovali obrovskou a neodolatelnou mlhu záhady... a když ji nechali rozpustit, nic moc se neukázalo a zbylo obrovské zklamání. To ne. Otorten nemůže zklamat.

PS: Ten paradox s povýšením otroka na mazlíka celé party mi zas až tak scestný nepřijde; za prvé je to pořád dítě, dítě cenné, bystré a originální... a pětadvacítka jsou elita, protřelí a inteligentní chlapi, co toho mají dost za sebou (někde se tam mluví o jejich věku) a uvažují jinak než zbytek společnosti z nížin. A je to parta bojovníků, kteří jsou na sebe odkázaní, ví, že si musí věřit a že bez vzájemné důvěry by toho moc nesvedli. A koho jinýho přijmout mezi sebe, než toho, kdo jim může dát to, co nejvíc potřebujou a sami nedokážou.

kethy
11.10.2020 odpad!

Naslouchač má už od počátku špatný koncept nebo, chcete-li osnovu. Pokud chci vytvořit krutý postapo svět a v něm otrokářství, nemůžu z otroka udělat ikonu a mazlíka. To je nesmysl už sám o sobě. Navíc otrokyně/otrok tu stačí jen udělat velký oči a otrokáři jdou do kolen, div že otrokovi nelíbají nohy. Ble!

LenkaWal
10.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Mám jako audioknihu a musím říct, že podání Jitky Ježkové je dokonalé.
Úplně mě to pohltilo a nemůžu jí pustit z hlavy. Myslím, že si ji v brzké době poslechnu zase.
Mám už i druhý díl, ale ten si pošetřím nez vyjde třetí.

jahex
30.09.2020 5 z 5

V létě 2020 jsem nechal doma všechny knížky a odjel za rodinou. Špatný. To bylo špatný. Nezbývalo než jít do místní knihovny a něco si půjčit. Přiznám se česká fantasy mě moc nebere. Ještě se mi nedostala do rukou taková kniha, která by mě zaujala. Většinou jsem všechny odložil a některé pro jistotu ani neotevřel. Ale protože už jsem byl zoufalý, že nemám co číst (uuuuaaaaaaa), tak jsem dal Naslouchači šanci. A dobře jsem udělal. Pohltilo mě to okamžitě. Četl jsem pořád a pořád, plynule navázal na druhý díl a pak byl dost nas... naštvaný, když jsem zjistil, že třetí díl vychází až v lednu. Je to dobrý. Hodně dobrý!!!

ikul
30.09.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělá kniha. Neotřelé téma, oceňuji nápad a dobré vypravěčství. Trochu mi dělají problém některé pojmy a tak často používám " překladač" na konci knihy :-). Těším se na druhý díl.

haki34
28.09.2020 4 z 5

Líbila se mi moc...z knihovny..většinou to nedělám, ale ještě před napsáním mého komentu jsem si přečetla ty předemnou...a souhlasím..s naprostou většinou. I těch pozivitních (ano, je to čtivé, je to něco jiné, bavilo mě to..) i s těmi negativními..(borka vlastně neví, co chce, ambivalentně je v odporu, ale zároveň 25ku obdivuje...kapitánovy oříškové oči...). Já jsem si povšimla taky jiné věci - včera jsem se děsila a nervovala při pasážích o Djatlovově výpravě a masakru karavany a uvažovala, jestli to byl dobrý nápad tohle číst těsně před spaním (mám celkem divoké a barevné sny ;))), a uvědomila jsem si, jak moc mi to připomíná Vikingy - ano, ty s Banderasem, nebo chcete-li "Pojídače mrtvých" od Michaela Crichtona..mlha, tajemné zlo, zohavené mrtvoly, něco temného, starého, proti kterému stojí parta neohrožených bojovníků...a nevadilo mi to. Více jsem věřila v relativně dobrý konec...nebudu víc spoilerovat.
Ano, příběh má své mouchy. ANo, léty prověření bojovníc jihnou před malým "otrokem", najednou jsou z nich hodní, trpěliví strejdové. Ilan je kapitánem okouzlená - a netvrďte mi, že ne...a já se jí nedivím. Kapitán by měl být přísný, ale kde je jeho odstup ? kde je kázeň ? a co ostatní ? a Ilan je holka přicházející do puberty...a city, které cítí, není jen obdiv a odpor ;) beztak se tam rodí i něco jiného...zatím ukrytého..
No, mouchy stranou a ráda si přečtu i pokračování Ilaniných dobrodružství..jsem zvědavá,co přinese kamarádství s E.T., jsem zvědavá, jak dopadne její tajemství u Ravena..a co bude s kapitánem. A jaké další superschopnosti ještě malá sklenařka v sobě objeví.
Howgh !!!

aishimizu
26.09.2020 5 z 5

Víte, co je skvělý? Když najdete knížku, na kterou se těšíte celou pracovní dobu, celý čas vaření a uklízení, učení a spousty dalších hodin, kdy se jí nemůžete věnovat... a pak konečně přijde těch pár minut, kdy se do ní můžete ponořit. A hltáte každý slovo, představujete si každý dokonale popsaný okamžik.
Naslouchač je boží!