Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

Fondis
03.01.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé.

ŽanetaN
02.01.2018 5 z 5

Přečteno za jediný den. Kniha se nedala odložit ani po druhé! Skvělý příběh, bravůrně napsáno.

Samsover
01.01.2018 5 z 5

Neuvěřitelná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem a nebyla jsem schopná se odtrhnout. Příběh Ilan mě opravdu obrovsky zaujal a poutavé vyprávění vtáhlo do stránek, tak jako už dlouho žádná kniha. Pořád jsem chtěla vědět co se stane a jak bude příběh pokračovat a vyvíjet se. Vrhám se rovnou do druhého dílu a nemůžu se dočkat dalších pokračování.... :)

Monny98
30.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, jinak to ani nešlo. :)

Knihomlok2015
29.12.2017 4 z 5

Zatím je ten příběh až moc přímočarej - (ne)chce se mi to říct, ale dokonce až příliš jednoduchej (ono možná volbou vypravěče to ani jinak nejde) - naštěstí někdo mnohem chytřejší než já, už hodně dávno řekl, že v jednoduchosti je přeci taky krása - a krása v téhle knize rozhodně je.
A já teď už jen doufám, že v dalším díle se nám to začne přeci jen trochu víc zamotávat (poslední kapitoly vzbudily velké naděje), a taky že proboha paní spisovatelka nechytne ten podvratný virus, který v poslední době řádí mezi spisovateli jako mor, a nezačne mám pětadvacítku nadšeně likvidovat.

svoboanna
27.12.2017 5 z 5

Přečteno podruhé za jeden půlrok, abych si oživila děj před tím, než se pustím do druhého dílu Faja. I napodruhé neztrácí Naslouchač nic ze svého kouzla. Líbí se mi tajemný, originální a promyšlený svět včetně postav. Kniha je čtivá a bez zbytečných popisů. Rozhodně doporučuji.

Martooni
27.12.2017 5 z 5

Po přečtení Jiskry v popelu a Plamenu v temnotě jsem si oblíbila fantasy.
Když jsem hledala něco podobného, nasla jsem knihu Faja a Naslouchac. A díky bohu za to!

Naslouchac mne úplně pohltil, líbil se mi dokonce víc než výše zmiňované knihy. Duvalske pohoří, sklenari, Ilan, petadvacitka, kapitán, Vargas, Otorten, Amarie, sklenit, duvaly.. naprosto skvělá fantasy! Smekám před paní Stehlíkovou!

Elík09
27.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Přečtena za jednu noc.

Jupijow
26.12.2017 5 z 5

Občas složitější kvůli spoustě vymyšlených pojmů, ale musím říct, že se jedná o velké překvapení. Tohle bych od českého autora skutečně nečekala. Velmi zajimava (a děsivá) vize našeho světa za pár stolení. Okamžitě pokračuji s Fajou.

fsada
22.12.2017 5 z 5

Nad tímto příběhem smekám,protože jsem nevěřil ,že i tady u nás může vzniknout takto nádherné dílo a to sice ze světa fantasy.Já jsem hrozně moc rád ,že vím,že bude pokračování podle mě si to tato knížka zaslouží a i po dočtení této knihy se to nabízelo.Autorce patří velké Děkuji.

Flipper
17.12.2017 4 z 5

Ingrediencie na šťavnate kalorickú knihu sú v symetrickom dolaďovaní: dytopia ale aj stredoveké fantasy / rytieri, ale aj technické vymoženosti / príbeh zvedavo nadaného loosera, ale aj tvrdo kastovné prostredie s akcentom ktorý pripomína arabskú morálku. Všetko dobre pomiešať a hodiť na poväčšine ničnetušiace, alebo málo fantasy zbehlé (bez urážky) ženské publikum a zázrak je na svete. V informačne dobre kódovanej knihe (vial, sklenit, ratrea) sa preto dá odpustiť aj pár logiských chýb.
Na druhej strane kniha baví, číta sa rýchlo a fantasy z pohľadu ženy tu žalostne chýbalo. Od G. R. R. Martinovho krvilačne besniaceho vraždenia, tu chýbala protiváha, že bojovať sa dá aj ženskými zbraňami ako dobre mierenou intuíciou (implicitne dané v po naslouchání krystálu tj. života samotného), ženským egom a emóciami. Skvele to funguje no ťažko povedať či z tohto všeohomixu bude aj rovnako kvalitné pokračovanie, lebo tu sa dá ľahko stratiť v názvoch, histórií či v motiváciách postáv.

Arsi007
17.12.2017 5 z 5

Tenhle pocin me presvedcil, ze i cesti spisovatele se mohou radit k tem svetovym. Nevim, jestli byl Naslouchac jiz nekde prelozen, ale jestli ne tak doufam, ze se tak brzo stane, protoze aby tohle zustalo cteno jen u nas a neprekrocilo to hranice by byla pekelna ostuda a chyba.

Boze, jak ja jsem rada, ze jsem na precteni prvniho dilu cekala az bude na svete dil druhy! Pri tom dloouhem cekani bych jinak asi zesilela :-D

Bombas
17.12.2017 5 z 5

Už dlouho dobu mám v sobě zakořeněny dva předsudky:
1) Nečíst české fantasy (jednoduše jsem si myslel, že na to Češi nemají)
2) Nečíst fantasy od ženské autorky (také jsem si myslel, že na to ženy nemají a když jsem se konečně odhodlal, sáhl jsem zrovna po Skleněném trůnu, což byla červená knihovna převlečená za fantasy)

A proč to všechno píšu? Protože Naslouchač zbořil všechny tyhle mé předsukdy. Úžasná kniha, originální příběh, časové zasazení. Nádherně čtivé a akční, knihu jsem fakt hltal. Hlavní hrdinka mi sedla, děj se stále nabaluje a stále se objevují nové záhady. Jen tak dál, paní Stehlíková...

Roux
17.12.2017 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela a zvažovala zda knihu koupit či nikoliv. Posledních pár poukázek do knihkupectví ovšem rozhodlo. Hezky napsaná kniha, která se velmi dobře čte. Ráda bych pochválila člověka, který navrhoval obalku, protože je úchvaná. Hlavní hrdinka mi lehce připomínala Vin (v Sandersonových Mistbornech), až na to, že Ilan se skutečně chovala jako dítě, kterým je. Určitě doporučuji přečtení a těším se na druhý díl, který co nevidět pořídím do knihovny.

Marylaa
14.12.2017 5 z 5

Občas když čtu nějakou knihu, která se odehrává v budoucnosti mně napadne otázka "Copak se tak asi odehrává tou dobou u nás v Evropě?" Ne že by mi Naslouchač na tuto otázku odpověděl :) (popravdě by mně zajímalo co se asi tak děje jinde než na pomezí Evropy a Asie), ale dobře, že se taky něco odehrává jinde než v Americe. Skvělé vymyšlený svět i děj, jen mi asi na rozdíl od mnoha jiných čtenářů vadí, že musím shánět po knihovnách další díl, abych věděla co bude dál. I když předpokládám, že to opět bude příjemné počtení.

mishka1976
11.12.2017 5 z 5

Kniha se ke mně dostala kvůli recenzím ze Čtenářské výzvy 2017.
Dost dlouho mi trvalo zorientovat se v použitých (smyšlených) výrazech. Až asi uprostřed rozečtené knihy jsem zjistila, že Slovníček je umístěný na konci knihy.
Autorka nádherně vykreslila postavy, tajemství, neznámo, strach, beznaděj i naději, vzdor i absolutní podvolení se. Na konci knihy jsem jen nechápavě koukala na ukončený příběh. To přeci nemůže být konec! Naštěstí jsem si zde přečetla, že existuje druhý díl :-).
Jsem zvědavá, zda autorka ve druhém díle udrží to tajemno a napětí.

bekule
05.12.2017 5 z 5

Přečteno po půl roce podruhé jako příprava na Faju, a s ještě větším nadšením. Dokonalý příběh! Jen se bojím pokračování, snad to nebude zklamání. Prvních sto třicet stran už mám zakoupeno v předprodeji, takže hurá do toho.

brodequin
30.11.2017 5 z 5

Přiznám se, nebýt zdejšího hodnocení, nikdy bych si tuto knihu nepořídil. Nějak mě to nezajímalo a díval jsem se po "slavnějších" titulech. Díky recenzím jsem se ale nechal ukecat a knihu koupil. Ze začátku jsem se bál, že to bude něco ve stylu Jména větru - vlastní (vymyšlená) slova, pojmenování atd. Ale zvykl jsem si v pohodě, navíc na konci knihy je slovníček pojmů. :-) A přesto, že se jedná o první díl série, tak jsem se začetl a teď se těším na další díl. Četba je to jednoduchá, přímá, žádné odbočky nejsou potřeba. Dokonce jsem měl i strach z toho, že knihu píše žena, ale nakonec jsem byl překvapen, jak si vyloženě krvavé scény v popisech užívá! :-) Takže za mě výborný - hlavně originální námět se sklenaři se mi líbí. No a nemohu zapomenout na dobře napsané postavy - Ilan, kapitán Joel, Vargas a Raven. Přidávám bodík za tu snahu, co musela spisovatelka podstoupit, aby knihu vydala a držím jí moc palce k dalším dílům.

Allla9
27.11.2017 5 z 5

Posílám vzkaz paní spisovatelce: úžasné, perfektní, knížka mě chytla za srdíčko. Přiřadila jsem si Vás mezi své oblíbené autory. Prosím o další a další pokračování. Za mě plný počet hvězdiček.

Monny98
22.11.2017 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá. Už se nesmírně těším na pokračování.