Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

ditul
20.11.2017 5 z 5

Tak tuto knížku jsem zhltla jedním dechem... Nezlobila bych se, kdyby kniha měla mnohem více stran :) Těším se, až výjde další díl ;)

Vincenzoci
20.11.2017 5 z 5

Knížku jsem dostal jako dárek od snoubenky, již delší dobu mě na ni lanařila. Byl jsem velice mile překvapen, že toto dílo pochází z ČR! Knížka mě chytla hned od začátku, dobrý děj, žádné velké okecávání a umělé výplně, místy napínavé, celé si to dokáže člověk živě představit. Občas hodně vysvětlování a náznaků, ale třeba se to v dalším díle dozvíme :-)

mi-380
20.11.2017 3 z 5

Zajímavý postkatastrofický svět s minimem děje. Přestože většinu textu zaplňuje vysvětlování, mnoho záhad zůstává pouze naznačeno. Asi se máme těšit na pokračování, chystá se pod názvem Faja.
65 % (zatím 559 hodnotících s neuvěřitelně vysokým průměrem 95 %).

gordon13
19.11.2017 5 z 5

Paní autorka mě neskutečně překvapila, moc se mi do knihy nechtělo, ale lapila mě hned prvními stranami, vynikající a troufám si říct světové dílo, dokonalost!!

TomTomis
13.11.2017 4 z 5

Tak zpočátku se mi to četlo hůř. Nějak jsem si nemohl zvyknout na ta nová slova. Pak jsem pomalu vklouzl do příběhu a už se ho nepustil. Jenže ouha. Kupa věcí zůstala tak strašně nevyřešených. Tolik záhad a nakousnutých možností. Už se těším na další pokračování!

Viviana-Mori
13.11.2017 5 z 5

Moc hezké, zajímavé a místy napínavé čtení. Konečně nějaká novější fantasy, kde mě neštve hlavní hrdinka a kde to není převážně o hormonech a superhrdinech. Vše plyne, je to originální a nepřemrštěné a proto dávám plný počet. Moc se těším na další díl, už aby vyšel. :)

Tonda.JI
12.11.2017 5 z 5

Naslouchač mi byl půjčen při čtyřdenní dovolené, nevěděl jsem, do čeho jdu, nic jsem od něj nečekal a o to víc jsem byl příjemně překvapen. Kniha se četla skvěle a rychle, zajímavě vykreslený svět vyloženě vybízí k rozsáhlejší sáze. Ke konci příběhu se sice přecitlivělost hlavní hrdinky začala dostávat malinko za hranu, ale celkové hodnocení to již nemohlo zvrátit. Moc se těším na pokračování...

81evama
05.11.2017 5 z 5

Neuveritelny pribeh, autorka umi vtahnout do deje, krasne popsany novy svet sklenaru, vse prirozene, uveritelne. Plne zvratu a akce, ikdyz autorka musi popsat novy svet. Jedine co me zklamalo pri docteni prvniho dilu je, ze jeste druhy dil jeste nevysel

zofie3000
05.11.2017 3 z 5

Trochu mě překvapilo, když jsem zjistila věk autorky, čekala jsem někoho mnohem mladšího v tom případě by byla kniha výborná, takhle mi přijde průměrná. Postavy mi přišli poněkud nepropracované a děj taky nic moc, ale musím uznat že je to čtivé a zajímavě zasazené

DuncanIdaho
04.11.2017 5 z 5

Skvělá česká fantasy. Je jen dobře, že má pokračování. Já jen doufám, že bude alespoň tak dobré jako tohle. Svět v této knize je jednoduchý a nenáročný, děj je často shrnut do krátkých rychlých pasáží, čímž jsou odstraněny ty nudné části, které by děj jen zdržovaly. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout škoda, že jsem neměl více času. Jsem prostě rád, že i česká fantasy může být tak dobrá.

marketa.ul
02.11.2017 5 z 5

Skvělé. Tato kniha si zaslouží, aby ji znal celý svět. Napínavé, čtivé. Těším se na pokračování a na další knihy od této autorky.

FillaSFC
29.10.2017 5 z 5

Zpočátku mi kniha přišla spíše jak pohádka, trochu jsem se bál, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Obavy ale byly rychle zahnány. Po dočtení jsem nadšený a už teď se těším na další díl. Super!

ewi
24.10.2017 5 z 5

musim povedat, ze sa jedna o velmi svieze dielko zo zanru ceskej fantasy ...Ilan a jej svet su uveritelne , zaujimave, pribeh ma spad. Asi by mi vadil ten otvoreny koniec, no kedze viem, ze coskoro vychadza 2. diel, nezostava mi nic ine, len si nan pockat...a precitam si ho teda urcite....

rubit
24.10.2017 4 z 5

Nečtu moc české autory a žánr fantasy už vůbec ne, zde jsem udělala výjimku opět jen díky Čtenářské výzvě a vůbec nelituji, naopak jsem nadšená. Určitě si nenechám ujít další díl. Před autorkou smekám. Říkám si, že není od věci občas zabrousit do jiných žánrů, než je člověk zvyklý.

kkristynaa
20.10.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh byl zajímavý, bavilo mě to. Opravdu skvěle vymyšlené do posledního detailu. Jen tam možná bylo až příliš detailů a málo akce. Kniha sice baví i tak, ale nikam se příběh neposouval, stále jsem čekala nějaký větší zvrat. Těším se na další díly, určitě si je přečtu, ale myslím si, že se nemusí vše důležité dít až v dalších dílech, mohlo toho tady prostě být víc, proto 4 hvězdičky.

VencaNeb
19.10.2017 4 z 5

Knížka se velice dobře čte, je pěkně napsaná, postavy sympatické, ale... Už cca od poloviny, kdy se vršily další a další motivy, bylo jasné, že kniha nebude mít konec. A také neměla. Jasně, je to první kniha z plánovaných tří, ale i tak by kniha měla mít uzavřený příběh a některé dějové linky a motivy by měly být ukončené, což se v tomto případě nestalo. Po dočtení jsem marně přemýšlel, o čem že to bylo. Po přečtení celé trilogie třeba změním názor, ale zatím je to "jen" za čtyři.

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Výborné prostredie, zaujímavý príbeh, celé som to zhltla ako malinu. Nutne potrebujem pokračovanie!
Páčil sa mi vývin hlavnej postavy od detstva, objavovanie celého prostredia a zákonitostí, všetko to malo svoju vlastnú postupnosť. Celý čas počas čítania mi vŕtalo v hlave, či je naozaj pravda o tom, ako sa prezentovali dejiny sklenárov a akú úlohu zohrávajú ľudia z juhu. Je to príbeh o nielen o poznaní, či prekračovaní hraníc, ale aj o poznaní, protikladoch. Sever vs. juh, otroctvo vs. sloboda - všetko má svoju cenu a svoju váhu. Myslím, že z pokračovania (malo by to vyjsť ku koncu roku 2017) sa dozvieme viac. Zaujímavosťou sú rumunské reálie, zvláštny jazyk a pomenovania týkajúce sa povolania sklenárov a celá tá ich mágia okolo... proste WAW!

Anyv
10.10.2017 5 z 5

Jedním slovem - úžasné. Originální svět, plný záhad a zákonů, které obyvatelstvo jasně dodržuje. Ilan je na svůj věk velmi inteligentní a někdy jsem úplně zapomněla, že to vypráví tak malé dítě. Tolik strachu, napětí a nervozity jsem u čtení dlouho nezažila. Všem doporučuji k přečtení, protože já jsem naprosto uchvácená a už se těším na další díl.

Lenka40
07.10.2017 5 z 5

Teda už dlouho jsem nečetla knihu , kterou bych prožívala jako Naslouchače. Byla jsem z ni prostě "PAF"Originální příběh , který Vás vtáhne a vy čtete a čtete doku nezjistíte , že jste na konci .Pak s hrůzou zjistíte , že si na pokračování budete muset počkat do prosince.Jelikož jsem tuto knihu četla v elektronické odobě určitě si ji pořídím i ve fyzické podobě .Takže za mě kdyby to šlo víc jak 5 hvězdiček.

klarys.k
06.10.2017 5 z 5

Jedním slovem dokonalé. Od samého začátku je kniha doprovázena tajemstvím, které se nikdo nesmí dovědět a to celé dodává na kvalitě. Autorčina fantazie je dopodrobna vylíčena a její představa budoucnosti není přetažená za vlasy. Vzhledem k tomu, že českou literaturu moc nečtu, je tato kniha naprostý objev roku a rozhodně si ji pořídím do své knihovny, budu doporučovat, kde budu moct a za pár let si ji moc ráda přečtu znovu.