Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

Ajinka126
26.07.2017 5 z 5

Absolutní špička. Nežertuji. Existují knihy, které jsou čtivé pro každého čtenáře bez ohlednu na žánr. Tohle je ten případ. Je tam děj, jsou tam prokreslé postavy. Má sto spád, má to akci, pokládá mi to plno otázek. Já jsem u toho téměř brečela blahem a radostí nad tím, že taková kniha je a že ji právě čtu. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Kingomolka
19.07.2017 3 z 5

Tato kniha je něčím jiná, ale stejnak mi nedala nic nového. Chápu vysoké hodnocení, ale za mě jen 3 hvězdy. Je to průměrná YA Fantasy.

kaca3606
18.07.2017 5 z 5

páni, parádní kniha. zajímavý příběh, zajímavě napsaná. rozhodně jdu do dalších knih paní Stehlíkové

Lumíček
14.07.2017 5 z 5

Tahle kniha me naprosto ohromila. Je vazne skvela a vubec jsem necekala, ze neco takoveho stvori ceska zena. Pribeh je tak navykovy, jiny a pekne popsany, ze nechcete prestat cist. Prozivate radosti, starosti a nekdy se Vam taji dech. Moc se tesim na dalsi dil, snad vyjde brzy :)

Calla2002
13.07.2017 5 z 5

Dobrá kniha...
Zajímalo by mě kdy jim přizná že je holka
Těším se na další díl

Hou_Ba
12.07.2017 5 z 5

Opět se ukázalo, že český autor nad zahraničními (zejména Američany) ční jak Everest nad Řípem. Neuvěřitelně čtivé, skvěle propracovaný svět, vmžiku si zamilujete postavy, žádná vata na natažení počtu stran, dech beroucí akčně-hororové scény. Mám raději kratší knihy a tady se mi vůbec poprvé v životě stalo, že jsem na poslední stránce řekl "Ježiš, ono to skončilo, já potřebuju číst dál."

Prostě jak to píše Čech, vašim rodným jazykem, tak je to pohlazení po duši čtenářově. Odpadne překladatel a čtete rovnou to, co vám autor chtěl říct.

Počinek roku 2016 a asi to nejlepší, co lze v současné době z fantasy/hororu přečíst.

rest
11.07.2017 5 z 5

Knihy od českých autorů fakt nevyhledávám, ale tato se mi líbila. Hlavní postava Ilan mi sedla a bavilo mě trávit s ní čas v tomto krutém světě, plném nespravedlnosti a nasilí.Těším se na další díl.

Janičta
09.07.2017 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila. Jak postavy, tak děj a události na kterých je příběh postaven. S hlavní hrdinkou jsem dost soucítila a i ostatní postavy na mě udělali dobrý dojem. Jsem zvědavá jak se bojovníci vykreslí, když teď budou "ve svém". Také mě hodně zajímá co bude dál a tak mi nezbývá než se těšit na další díl :-)

verulik196
07.07.2017 4 z 5

Asi jsem v knížce úplně nenašla to, co ostatní, místy mě příběh nebavil, jindy jsem se zas od knížky nemohla odtrhnout. A ten konec... Myslela jsem, že na mě čeká další kapitola, ale místo toho tam byl jen slovníček. Celkově se mi kniha líbila, ale přišlo mi, že opravdu dobrý a napínavý příběh začíná až ke konci. Tak snad další díl bude napínavý celý :)

Jajaneu
07.07.2017 5 z 5

Úžasný příběh, který mě chytil za srdce hned na začátku a nepustil ani po dočtení.

ananascupcake
04.07.2017 5 z 5

Kniha mě na začátku chytla a už nepustila. Zajímavý a jedinečný příběh. Přečetla jsem jedním dechem za 2 dny. Rozhodně se budu těšit na pokračování :)

jeani001
02.07.2017 5 z 5

Přestože jsem na Naslouchače narazila vlastně úplnou náhodou, nemám ráda knihy českých autorů a ani obálka knihy není jejím největším lákadlem, podlehla jsem pozitivním recenzím a do knihy se začetla… a to doslova, přelouskanou jsem ji měla během pár dní a z mého původního plánu - přečíst a vrátit, jsem se nakonec neudržela a knihu zakoupila.
Nejedná se totiž o příběh namyšlené fiflenky, ale děvčete, které to má v životě opravdu těžké, je vlastně otrokyní - sklenářkou, která žije ve špinavém ghettu, ale s trochou štěstí a kupou talentu se její život rapidně změní. Jedná se o opravdu dobře promyšlený a propracovaný příběh, na jehož pozadí vidíme válečnou historii, i komplikovanou sociální stratifikaci v příjemném hávu fantasy příběhu.
No… jsem unešená !!! :-)

Juliatta
01.07.2017 5 z 5

Největší šok byl ovšem, když jsem byla na poslední stránce a nevěděla to, protože jsem četla e-knihu. Otočím a nikde nic, jen slovníček pojmů . Další díl prý na podzim, to jsem zjistila později. Ještě, že tak. 5 bodů !!!

Kris@
30.06.2017 3 z 5

Začnu tím pozitivním. Obálka i název jsou super, za mě palec nahoru. Námět celkem zajímavý (jak už to tak u podobné literatury bývá). Nicméně zpracování nic moc - spíš nic než moc. Už u první věty jsem protočila oči a věděla jsem, že bude zle. A bylo. Styl psaní je téměř totožný se světovou young-adult fantasy brakovou literaturou. Pořád ty samé chyby, ten stejný styl a i když vím, že podobné knihy jsem občas hodnotila lépe, už mi začíná docházet trpělivost. Děj je opět předvídatelný, nicméně konání postav je aspoň logické. Postavy jsou celkem dobře prokreslené, jejich charaktery se mi líbí (ačkoliv Ilan nemyslí a nechová se jako dvanáctileté dítě). Opravdu mě to mrzí, ale styl psaní mi dal pěstí hned po otevření knihy. Obrovské množství nepřirozených šroubovaných dialogů - které nám měly nastínit prostředí knihy - mě ubíjelo víc a víc. Bylo jasné, že to píše žena, ačkoliv mě překvapilo, že je to Češka. Už jen kvůli tomu jsem knihu chtěla hodnotit lépe, ale pak jsem si řekla, že být Čech přece není v literatuře hendikep.
Kloním se k hodnocení 2,5 z 5, ale za to, že mě aspoň zajímá, co se bude dít dál, dávám tři hvězdy.

petrarka72
28.06.2017 5 z 5

Příjemné překvapení. Temná fantasy, jakoby vycházející z příběhů středověkých i pozdějších o putování dospívající(ho) krajinou, pečlivě vykreslený svět i se specifickým pojmenováním věcí, nečekané rozuzlení. Oddechovka, ovšem nikoli blbá...

Polariss
27.06.2017 4 z 5

Velmi pěkné fantasy. Opět jsem na něj narazil při lovu českých titulů. Musím vyzdvihnout představivost a svět, který autorka vymyslela. Kdyby mi dal někdo na výběr, zda se jedná o českou tvorbu, nebo o zahraniční, určitě bych tipoval zahraniční. Dal jsem přečíst i starší dceři a též se jí kniha velmi líbila. A to je ta jedna hvězda dolů. Na mě to bylo místo trochu moc dětské. Nevím, jak přesně to popsat. Možná kvůli hlavní postavě, která je velmi mladá, či kvůli atmosféře, která je vcelku odlehčená. Žádné brutality se nekonají a bohudík za to. Právě neklišojdnost děje si mě získala.

llucinka
24.06.2017 5 z 5

Úžasná,skvělá kniha. Potřebuji další díl !!!

KaterinaF
23.06.2017 5 z 5

Perfektní kniha, chtěla bych okamžitě přečíst celou sérii. Těším se na další díl.

SeverusSnape
21.06.2017 5 z 5

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

LiLLu
21.06.2017 5 z 5

Wow tak tohle byla vazne bomba! Skvele napsane, velmi doporucuji!