Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4459 4459

Shinstria
05.10.2017 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba. Upřímně jsem nečekala něco co mě až takto strhne a vtáhne mě do děje. Příběh neuvěřitelně čtivý a opravdu originální, zároveň celkem nepředvídatelný - aspoň pro mě. Před autorkou se klaním. Skvělá knížka. Řadím jí do seznamu "Doporučuji", který se u mě moc často nerozrůstá.

lavi25
02.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha.Je to originální svět fantasy, které se už tak neobjevují. Doporučuji.

Quantenera
28.09.2017 5 z 5

Za mě vynikající YA!!! Autorka vymyslela velmi originální svět a jsem ráda, že i u nás máme takto kvalitní autory. Kniha mě i několikrát rozesmála a rozhodně si nenechám ujít druhý díl Faju!!!

mastermind
27.09.2017 5 z 5

Čtivé, těším se na pokračování.

Lucy911
22.09.2017

Kniha si mě přitáhla od první stránky. Za tři dny jsem ji zhltla. Kolem mě neexistovalo nic, než ten podivuhodný svět zpívajících kamenů. Krásná a čistá fantasy. Přesně tohle je to, co jsem kdy chtěla číst. Už se těším na druhý díl!

Kakiko
06.09.2017

Skvělá obálka, ale obsah knihy mě unudil natolik, že jsem ji nedokázala dočíst.

lharka13
06.09.2017 5 z 5

Trošku mi trvalo se začíst a měla jsem problém sžít se s hlavní hrdinkou, pořád jsem doufala, že si všimnou, že je holka, tak snad v dalším díle i tak má knížka spád, autorkou vytvořený svět,je zajímavý,napínavý a těším se na další díl.

simika
05.09.2017 5 z 5

Česká fantasy žije v té nejčistší formě!!! Už se nemůžu dočkat pokračování! Jsem naprosto nadšená. Nechci psát spoilery, takže o ději jen stručně, že má vše, co má správná fantasy obsahovat a první díl skvěle rozehrává možnosti k sepsání celé ságy. A já doufám, že to sága bude, protože už teď jsem na postavách závislá :-)
Normálně se snažím číst série až vyjdou všechny díly, právě abych se vyhnula tomu čekání na další... Ale tuhle knížku mi doporučila kamarádka a udělala dobře.
Posílám autorce hodně pozitivní energie, aby jí šlo psaní dalších dílů od ruky a UŽ SE TĚŠÍM!!!!

Pasadenka
31.08.2017 5 z 5

Oban – hvězdní letci je jeden z mých nej anime seriálů. Což má za následek mé naprosté unešení další holčičí hrdinkou, která je ještě tak malinká a z různých důvodů musí tajit kým skutečně je. Pro mě srdeční záležitost, inu těžko si člověk pomůže, když se s postavou ztotožní.

Zlí jazykové by mohli namítat, že se nejedná o nikterak originální dílko, že autorka, Petra, sází na banální archetypy a vyprávění z pohledu naivního, vyděšeného dítěte, které si samo vytváří problémy svojí nezkušeností. Že si Petra ulehčila práci tím, že první třetina knihy je jen odbité odvyprávění vymyšleného světa. Ale kdo by ty, trouby hlásné řezavé, poslouchal? :)

Příběh funguje skvěle. Na mě 110 %. Ale to bude tím, že jsem cílovka. :) Dobře napsané, dobře zvládnuté napětí i emoce. Jelikož je Ilan ještě malá dívka, její psychologie není nikterak složitá a snad i díky přičinění její maminky si udržela vnitřní čistotu, se kterou se vyrovnává s dobrodružstvím, ke kterému se přichomýtla; co mi připomnělo medvídka Pooh, který pro mě bude už navěky etalonem dětské čistoty a nevinnosti, kterou všichni časem překrýváme zkušenostmi s příkořím a bolestí.

Pro ty, co mají rádi tento žánr, navíc zasazen do post apo světa, doporučuji. :) 6 hvězd a už se nemůžu dočkat konce září. Hned po něm bude dvojka. :)

Ceit
30.08.2017 5 z 5

Bavilo mě to!Těším se na pokračování.

Papaja1
22.08.2017 5 z 5

Sci-fi rozhodně není můj žánr a na začátku jsem si říkala, že asi snad ani nebudu chtít číst pokračování. Říkala jsem si, že jsem si od začátku čtení měla dělat slovníček sklenařských pojmů... ale on na konci knihy je! A po sté stránce (možná za to mohlo jen mé rozpoložení během dnů) mě to tak nadchlo, a tak jsem se do toho začetla, že po stopách Ilan a pětadvacítky rozhodně dál půjdu. Skvělé dílo a jsem ráda, že je od české autorky.

Nifredil
21.08.2017 3 z 5

Velmi milé překvapení a opravdu originální fantasy. Celý svět je vymyšlený zajímavě, koncept "naslouchání" je promyšlený. Je to čtivé, děj pěkně plyne, nápady jsou tam originální. Není to žádná vysoká literatura, ale už jen to názvosloví a hra s jazykem v případě názvů světa Naslouchače je moc příjemná. Jsem ráda, že někdo napsal česky takovouhle věc a za mě v daném žánru rozhodně stojí za přečtení. Upřednostnila bych to klidně před řadou zahraničních autorů, i když by se asi daly více propracovat emoce postav a celkově to napsat ještě lépe. Proto také nedávám více hvězdiček. Ale to jde vždy. Těším se na další díly.

Dimas
20.08.2017 5 z 5

Scifi není vůbec můj šálek kávy, ale tento úžasný příběh mě naprosto pohltil, nechtěla jsem uvěřit, že kniha končí. Určitě si přečtu pokračování.

Melanka
19.08.2017 2 z 5

Styl psaní mi připoměl Hunger Games a kniha je asi taky určena pro teenagery. Většinu děje se čtenář dozví z vyprávění postav, které jsou velmi ploché a jejich emoce se často opakují. Na doporučení jsem přečetla, ale nikterak jsem nebyla zasažena.

gongonzales
17.08.2017 5 z 5

Už se těším na druhý díl!

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Žánr, který normálně nečtu, ale nemohla jsem se odtrhnout. Kniha byla chvílemi napínavější než nějaká detektivka!

Pamima
06.08.2017 5 z 5

Knížka mě okouzlila stylem psaní. Líbilo se mi, jak je vše dokonale popsané. Život sklenařů mi přijde velmi podobný jako v ghettech za druhé světové války.
Mrzí mě, že ještě nevyšel druhý díl, jelikož se na něj opravdu těším.
Knížka si zaslouží pět hvězdiček, neboť je jednak od české autorky a zároveň mě i překvapila svým dějem.

LadyKet
31.07.2017 4 z 5

Zajímavý příběh. Dobře napsáno. Jsem zvědavá, jak to celý příběh bude pokračovat.

Maru-Chan
30.07.2017 5 z 5

Měla jsem vryto, že česká komunita spisovatelů mi v tomto žánru nemá co nabídnout. Ovšem Naslouchač mě ujistil, že i český autor je schopný vytvořit tak neotřelý svět s mnoha prokreslenými postavami.
Nelituji, že jsem po knize sáhla, ba se dokonce zařadila mezi mé nejoblíbenější.
Ještě jednou vyzdvihnu postavy, z nichž mi snad všechny přirostly k srdci (nejde nevyzdvihnout mužské idoly 'pětadvacítky'). Schopnost autorky dodat jim na skutečnosti a jejich charakter prohloubit mě uchvátila.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dle mého vkusu je kniha dopředná, nenechala mě vydechnout, neustále pokládala nové otázky. Těžko říci, jestli to je jen mou nedočkavou povahou dozvědět co nejvíce.

Bramhr
29.07.2017 5 z 5

Tento zanr vubec nectu, ale kvuli vyzvy jsem do ni sla.
Docela mne mile prekvapila, zajimave vtahla a budu se tesit na pokracovani.
Ac ve spouste recenzi chvalite,ze se nesnizila autorka k romantice, moje dusicka v koutku bude doufat,ze Ilan v dalsim dile uvidime i zamilovanou....jen presne nevim,do ktereho z petadvacitky