Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

mag097
20.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po knížce od které jsem se nemohla odtrhnout. Knížka je napsaná velice čtivě, její rozdělení na krátké kapitoly tomu ještě pomáhá a vy máte tendenci číst dál a dál. I když jsem už pomalu tušila jaká bude hlavní zápletka, stejně mě autorka v mnoha detailech dokázala překvapit.
Co bych ale knize vytkla je poslední kapitola, ta mi přišla poněkud zbytečná

niki7763
18.03.2020 5 z 5

Shari Lapena a její jednoduchost!! Její díla prostě jednoduché jsou a to se mi líbí! Propracovanost a zálibu v popisu přírody či povahy postav u ní nehledejte, ale při té spoustě dnešních rádoby trillerů tohle řadím mezi ty Top! Říkejte si co chcete, ale tohle se stát někomu z nás, tak si to půjdeme rovnou hodit. Žádný vztah si k postavám neuděláte, to říkám rovnou, nic to nemění na faktu, že celou dobu hledáte Coru s nimi. Opravdu a doslova jsem chytala pár infarktových stavů, absolutně jsem nepředvídala, že by to mohlo takhle vygradovat. Za mě naprostá bomba. Upřímně jsem se až divila, že se Marco neodstřelil už v půlce knížky a u Anne, že jí necvaklo v hlavě. Doslova jsem měla ve většině četby pusu dokořán. Děj byl tak perfektně rychlý. Nemáte ani možnost vnímat okolí, konečně se nezabýváte představivostí, jak asi vypadá jejich kuchyň či hrnek na stole. Tady se jde ihned na věc a nic vás na to ani nepřipraví. Tuhle knihu doporučím všem, kteří chtějí prostě vypnout a nechat se unášet strhujícím příběhem! Za mě prostě ano, ano, ano.

adelagr
16.03.2020 4 z 5

Čtivý příběh o ztracené dcerce. I když byl styl psaní trochu fádní a "suchý" (což mohlo být způsobeno i překladem), příběh měl děj a spád. Sice byl občas trochu zamotaný, pointa nebyla moc vyzdvižena, ale rozhodně bych doporučila.

Elsasbooks
15.03.2020 2 z 5

Na tuhle knížku jsem se po přečtení Nevítaného hosta celkem těšila, ale bohužel mě zklamala. Vůbec jsem nebyla napnutá. Navíc mi zde vadila postava detektiva, kterou v knížkách nemám ráda, i když musím říct, že tento detektiv byl super. Líbila se mi jeho duchaplnost. Celkově jsem z knížky zkalamaná ale.:((

oleg121
13.03.2020 4 z 5

Ach, ten záver to celé zbytočne pokazil...

Hotovson
13.03.2020 3 z 5

Četlo se mi to dobře, děj pěkně odsejpal, taky jsem to měl za odpoledne přečtený, dokonce mi i zajímalo, kdo to dítě unes, ale...

...nějak jsem si tam nedokázal vytvořit k někomu hlubší vztah a vcítit se do něj nebo jeho situace.

...vadil mi detektiv Rasbach, teda ne tim, že by byl nějak špatnej nebo nesympatickej. To ani bejt nemoh, jelikož jsem o něm nevěděl nic. Detektiv bez vlastností a (zlo)zvyků. V každej detektivce se aspoň dovim, že detektiv kouří, je alkoholik, rozvedenej, kroutí si knír, krmí holuby...prostě cokoliv. Tady? Nic. To mi docela vadilo, prostě tu byl jako jeden z řady. Zejtra na něj zapomenu.

...ta poslední kapitola mi přišla docela zbytečná.

Usignolo
11.03.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc netěšila, nevybrala jsem si ji sama a moc se mi do toho nechtělo. O to překvapenější jsem byla, když jsem ji během dne přečetla. Bylo to napínavé jak kšandy a hrozně dobře to odsýpalo! Jediné, co mi to pokazilo, byl komentář jedné čtenářky, která vykecala konec, tak nejezděte moc dolů po těch komentářích :D A užijte si to!

cipperka
11.03.2020 5 z 5

Napínavý thriller až do samotného konce, určitě doporučuji!

EricNor
10.03.2020 4 z 5

Bejdriv jsem si myslel, ze se bude jednat o takovy standardni krimi thriller. Pak me prekvapilo vypraveni z pohledu ruznych postav no a druha pulka me bavila velice. Nova a nova tajemstvi. Pribeh neustale eskaluje, jen bych jeden az dva posledni stupinky ubral. Hvezdu ubiram za pritomny cas, na ktery si nikdy nezvyknu.

ronave
09.03.2020 4 z 5

Příběh byl velmi čtivý. I když se v půlce dozvíte, kdo miminko z domu odnesl, neznamená to, že je to skutečný únosce. Vyšetřující detektiv je velmi chytrý a má skvělý ,,čich,, na celý průběh zločinu. Jen mě mrzí, jak kniha končí - nemám ráda otevřené konce.
Určitě stojí za přečtení :-)

Makyt
07.03.2020 5 z 5

Při čtení jsem měla pocit, že už jsem to četla nebo aspoň viděla, ale to se mi stává pořád. Konec byl dost překvapivý, plný zvratů a věcí, které mi pomohly dát si 1 a 1 dohromady. Kam až je schopný člověk zajít kvůli penězům? A jak se zachová člověk, který brání svou rodinu a majetek? Překvapivé, ale docela reálné.

Sabina335
03.03.2020 5 z 5

Kniha je velmi krásně napsaná, jednoduchá, ale velmi zajímavá zápletka. Jen mi konec připadal trochu rychlý, autorka se mohla ještě trochu rozepsat a udělat to krapánek záhadnější, ale i tak hodnotím knihu velmi pozitivně.

Lucaaa
29.02.2020 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Překvapil mě závěr

Myrna
28.02.2020 4 z 5

Velmi dobrá, napínavá kniha plná zvratů. Přečetla jsem na jeden zátah. Doporučuji, stejně jako knihu Nevítaný host. Jdu právě na další spisovatelčinu knihu Někdo cizí v domě. A budu se těšit na další díla S. Lapena :-) .

Aneta13
28.02.2020 5 z 5

Knížka byla skvělá a hrozně dobře se mi četla. Tak v půlce už víte co se stalo, ale má to do konce knížky ještě spoustu nečekaných zvratů.
Znovu mě zase zklamal otevřenější konec. Nějakou věc překonali a hned se zase něco stalo, ale jak to dopadlo se nedozvíme.

Pav
27.02.2020 5 z 5

Kniha je napínavá až do konce. Moc dobře se čte. Žádné zbytečnosti.

8371
26.02.2020 5 z 5

Doporučuji

Sima1207
26.02.2020 5 z 5

Skvělá knížka!

knihomolka27
25.02.2020 4 z 5

Někdy si říkám jestli je tahle autorka ta samá co napsala Nevítaný host. Nevítaný host je jako film nominovanej na oscara a tahle knížka s Někdo cizí v domě je jako hodně špatný béčko. Jediný co beru v knížce jako pozitivum je čtivost, jednoduchý děj, a námět, který se podle mě dal ale zpracovat daleko líp.

A ted mínusy: A taky spoilery

Marco se choval jako naprostej blbec. Anne nedokázala uvažovat rozumně ani 20 minut v kuse. V knížce se toho dělo strašně málo, žádná akce. Vadilo mi , že se tam neustále opakovalo to samý. A ten konec.......prostě strašná divočina.

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Lapena jako vždy nezklamala, ze všech tří se mi ovšem líbila nejvíce Někdo cizí v domě ... jsem zvědavá na novinku Jeden z nás