Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

ReziEngli
04.01.2020 4 z 5

#audiokniha
Jop, tak tohle bylo fakt něco! Pominu-li lehce předvídatelné pasáže, tak příběh jako celek je dobře propracovaný a prošpikovaný šokujícími odhaleními! Nejvíc šokující byl ten konec, který zboural veškeré moje teorie, které jsem si během poslechu vytvořila.
Bohužel zpracování audioknihy se nepovedlo na 100% - vadily mi náhodně vložené hudební vsuvky, které zvukově překryly monology, takže slova byla málo slyšet. A taky by to chtělo malinko odlišit, jakou postavu zrovna daný interpret čte, protože občas to trochu splývá.
Za sebe ale rozhodně mohu doporučit jak v audioverzi, tak i klasické knižní.

Metla
03.01.2020 3 z 5

O téma ztracených/unesených/zavražděných dětí zakopávám v posledním roce nezdravě často, což bude možná důvod, proč mě "Manželé odvedle" ničím výrazněji nepřekvapili. Autorka sice v úvodu nepříliš dovedně mlží, ovšem motiv i pachatele jsem odhadla v okamžiku, kdy se objevil na scéně - potom už jsem jen čekala, jestli se alespoň jedna z postav bude chovat jako normální člověk, nebo jde striktně o čachry bezpáteřních hajzlů a vyšinutých psychopatů.
Zápletka mi přišla poněkud překombinovaná a logicky děravá, detektivovy dedukce a vyšetřovací metody nejspíš ovlivňovalo počasí, skvrny na slunci, tvar kávové sedliny, nevím... Proč například nenechal podezřelé sledovat a odposlouchávat? V získání povolení zjevně problém nebyl. Také Anne mezi svými duševními stavy kolísá, jak se to právě autorce hodí do krámu. A závěr mě (s prominutím) vyloženě nasral: sice vyplavalo na povrch několik krajně znepokojivých skutečností, ale proč z toho vyvozovat následky, že...
"Manželé odvedle" nejsou špatná prvotina a poskytli mi k práci obstojnou zvukovou i mentální kulisu, bohužel v nich pro mě bylo mnoho "výbušných efektů" a málo příčetných lidí s přiměřenými reakcemi. Nějak se v té snaze ohromit čtenáře ztratila věrohodnost.

marki.dvorakova
02.01.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Člověk až do poslední chvíle netuší, jak to vlastně dopadne. Rozhodně to není poslední knížka od této autorky.

daniska
30.12.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Nemohla jsem přestat. Kniha je dobře napsaná.
Určitě jí vřele doporučím.

mikika
30.12.2019 5 z 5

tak už chápu, proč je kolem téhle knihy takové haló, proč teď vychází tolik "thrillerů z domácího prostředí"...

kiskuska
29.12.2019 5 z 5

Trošku mě zaráží 76%... Malokdy se mi stane, abych knihu precetla doslova jednim dechem. Tady se tomu tak stalo! Z knihy jsem byla a porad jsem hodne nadsena!

gemi
29.12.2019 4 z 5

V první třetině zývačka - předzvěst další tuctové detektivky. Před polovinou se to ale zlomí a začne jízda, která sice není plná "šokujících překvapení", protože člověk většinu z toho dokáže vcelku bez námahy vyvodit sám, ale to neznamená, že to není jízda zábavná, při které má člověk nutkání číst dál a dál. Paráda, a to říkám jako člověk, který není žádným fandou detektivek.

Cher
24.12.2019 4 z 5

Taková lehká detektivka. Dobře se četla.

anezur33
22.12.2019 3 z 5

Kniha je čtivá.dobrá zápletka a zajímavé rozuzlení.

Verunka045
20.12.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva večery. Sama jsem maminka malinké holčičky a prožívala jsem každý detail. Žádné zdlouhavé předmluvy, děj se rozjede téměř okamžitě a konec je perfektní! Udělal mi radost :-)

Pantáta1900
20.12.2019 2 z 5

Čekal jsem to mnohem, mnohem lepší. Velké zklamání.

Burák
19.12.2019 3 z 5

Pokud vás láká čtení knížek v angličtině ale bojíte se, že byste textu dostatečně nerozuměli nebo byste pořad hledali slovíčka ve slovníku, zkuste Manželé odvedle. Je to ideální volba. Kniha je relativně krátká, není zapotřebí mít žádnou specifickou slovní zásobu, postav není moc, je to čtivé i napínavé. Kdybych to četla v češtině, byla bych více kritická, ale takhle mám radost, že jsem si čtení užila i bez překladu.

_k_
17.12.2019 3 z 5

Měla jsem od knihy asi trochu větší očekávání, možná, kdyby tomu tak nebylo, tak by mě kniha nadchla víc.
Zpočátku jsem měla velký problém se začíst, ale potom jsem si na styl psaní zvykla a šlo to.
Kniha vás nepustí, zvraty se tam dějí pravidelně, ale na mě děj působil hodně nereálně, přišlo mi to trochu přitažené za vlasy.
Jako čtení na odpoledne dobré, ale čekala jsem více. Zkusím další knihy od autorky.

mzss1
17.12.2019 4 z 5

Prvotina/debut autorky Shari Lapeny. A musím říci, že se jí kniha docela povedla. Má to spád, neuvěřitelně rychlé tempo (to bych možná trochu zpomalil, ale nevadí), spoustu zvratů - všechny dávají smysl, i když bych trochu ubral. Rozhodně to není kritika, jen menší upozornění. Dále oceňuji skvělou detektivní linii. Rád čtu detektivky a zde uznávám, že autorka bezchybně zvládla stoprocentní vyšetřovací linii. Poslední kapitola je nečekaná a rozhodně vydařená. 85%. :)

Cajda
17.12.2019 5 z 5

Po této knize jsem sáhla jen proto, že dlouhou dobu nebylo možné si ji v knihovně vypůjčit z důvodu dalších a dalších rezervací výpůjčky - zkusila jsem tedy co je to za skvost, když to všichni čtou - nenazvala bych to thrillerem, ale určitě dobrá a krásně napínavá psychologická detektivka. Tedy i za mne dost dobrý....

Amitiel76
16.12.2019 5 z 5

Rozhodně zajímavý thriller, plný nečekaných zvratů, jak slibuje anotace. Mé první setkání s autorkou, a velmi příjemné. Určitě nezůstanu jen u této knihy....
Moc dobře se mi četlo hlavně díky celkem krátkým kapitolám. Přečteno za dva večery.
Nebyl zde žádný nudný a zdlouhavý úvod, příběh vás vtáhne od prvních stránek. Jedna překvapivá událost střídá druhou. A když už si konečně myslíte, že jste přišli všemu na kloub, tak najednou "BUM" , a celá vaše teorie se sesype jak domeček z karet.
A ten konec? Tak ten mě vážně rozsekal ....

evik_svistik
16.12.2019 5 z 5

Na rozdíl od knihy Někdo cizí v domě na mě Manželé odvedle udělali dojem. Dostavil se na konci wow efekt a já dočetla s otevřenou pusou. Takže Nevítanému hostu musím dát šanci :-)

Zerozdroj
12.12.2019 4 z 5

Knížka nebyla úplně podle mého gusta, ale četla se mi dobře.

Haduwig
01.12.2019 3 z 5

Bohužel Manželům scházela šťáva - atmosféra není nijak zvlášť působivá, většinu dějových zvratů jsem odhadla dopředu a styl vyprávění mě trochu "tahal za uši". Zajímavý náboj to dostalo na konci knihy, jenže to už je trochu pozdě. Závěrem, POZOR SPOILER, co asi z Cory vyroste, když má takovou famílii......

kackahracka
01.12.2019 5 z 5

Myslela jsem si, že téma bude nad mé síly. Ztracené dítě, to není nic pro mě. Jenže-dějem vás autorka provází tak poutavě, že zkrátka musíte číst dál a dál. Pár míst skřípalo, ale co na tom. Nedokázala jsem knížku odložit. Takhle si představuju bestseller. Plný počet hvězd.