Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

Mirin1349
26.11.2019 3 z 5

To byla zase přehlídka exotů. Přijde mi, že poslední dobou mám „štěstí“ na tituly, kdy jsou všechny postavy naprosto vyšinuté. Kdyby tam byla alespoň menšina relativně normálně smýšlející, bylo by to autentičtější. Když ale tuto skutečnost pominu, musím říct, že jsem se bavila dobře. Četlo se to rychle a ze začátku jsem byla napnutá, jak se to celé vyvrbí. Většinou pachatele neodhadnu, ale tady jsem měla tip od půlky knihy, který mi nakonec vyšel. Závěr asi čtenáře rozdělí, já jsem byla spokojená, mělo to šťávu. Ve finále to bylo fajn čtení.

Simonkax
26.11.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavé, zamotané, konec byl velké překvapení.

FejKýý
24.11.2019 5 z 5

Mohu říci že hned ze začátku mě bylo jasné kdo Coru (miminko) odvedl z domu ale jak to bylo dál a ta zápletka.. Tak ta mě vůbec nenapadla a ten konec? :/ To podle mě nemuselo být.. ale budiž. Jinak za mě zase úplně super kniha od Shari Lapeny, už jsem četla Nevítaného hosta a která byla lepší? Myslím že obě dvě si vedli stejně skvěle ale Nevítaný host, tam se mě prostě víc líbil ten děj a víc mě z něho mrazilo v zádech. Ale to už je jen můj názor. :)

Parwana
24.11.2019 1 z 5

Velký mateřský slint, z něhož autorka vyrobila thriller, s poněkud bizarním koncem. Čekala jsem od knížky mnohem víc a strašně mě zklamala. Nedostala ode mě nejnižší hodnocení jenom proto, že zhruba ve druhé třetině knihy se konečně začalo něco dít. Ideální pro maminky na mateřské, které už přečetly Padesát odstínů šedi a teď by chtěly nějaké to vzrůšo.

tami1
23.11.2019 4 z 5

Tak thriller si představuji trochu jinak, ale velmi čtivé. Jen jsem nějak postrádala aspoň jednu postavu, která by mi byla sympatická. Všichni něco tají a hlavně se pokoušejí z každé situace pro sebe něco vytřískat. Pořádně překvapí co všechno jsou lidi schopní obětovat pro peníze.

ademar
23.11.2019

Za mě velká spokojenost. Knížka se čte jedním dechem :-)

EvaXxX
22.11.2019 3 z 5

Knížka se čte dobře..
Můj názor - zbytečně zdlouhavé..

IvaRauchová
22.11.2019 5 z 5

Kniha se čte hodně dobře, za mě velká spokojenost.

Ainyska
20.11.2019 3 z 5

Souhlasím s tím, že kniha se čte rychle a nelze se od ní odtrhnout. Bohužel děj je velmi okoukaný už z celé řady jiných knih a filmů. Žádný velký zvrat se dle mého nekonal (vzhledem k tomu, že kniha měla být plná nečekaných zvratů). Wau efekt se bohužel nedostavil, tak jako to bylo u knihy Někdo cizí v domě. Dle mého názoru je tato kniha o dost slabší, než výše zmiňovaná. Konec mě nijak nepřekvapil, dalo se to čekat. Zkusím ještě třetí knihu autorky a uvidíme.
Každopádně jako odpočinkové čtení na jedno odpoledne ji mohu doporučit.

BarboraZ
20.11.2019 3 z 5

Napínavá kniha, moc dobře se čte a člověk se od ní nemůže odtrhnout. Ale tu poslední kapitolu si mohla autorka odpustit.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Tato kniha se čte poměrně snadno. Je napsána poměrně jednoduchou formou. Neměla jsem s ní žádný problém, ale zase bych lhala, kdybych řekla, že mne kniha nadchla tak, že bych se k ní chtěla vrátit. To ne. Ale jako oddychové čtení při podzimním počasí - proč ne? :)

Mysicka_Lb
17.11.2019 4 z 5

Nebylo to špatné.... Jako první jsem od této autorky četla knihu Navítaný host a u ní jsem docela trpěla kvůli stylu, jakým je kniha psána. Tato kniha, ač je u ní také věčně používán přítomný čas, který mi tam nesedí, se četla výrazně lépe. Co se týče obsahu, to téma je pro mě jakožto pro matku milující thrillery velmi přitažlivé a vůbec mi nevadí, že už bylo zpracováno stokrát předtím. Hodně mi to připomínalo knihu Pusinka od Sophie Hannah, přestože vyluštění pak bylo zcela jiné. Zvraty nebyly zase tak překvapivé a bylo tam celkově tak málo postav, že tipovat si, kdo je pachatelem, tady snad ani nemělo smysl. Místy to trochu zaškobrtalo, ne že ne, ale příběh byl zajímavý, kniha se četla dobře a já jsem spokojená:-)

eva3992
16.11.2019 4 z 5

Anne a Marc jdou na večírek k sousedům. Malou Coru nechají doma, mají s sebou chůvičku a chodí ji každou chvilku kontrolovat. Vše bylo v pořádku, ale když se v noci vrátili domů, postýlka byla prázdná, dcera pryč a začalo pátrání.
Tak tahle knížka je neskutečně čtivá. Získá si Vás na první stránce a odložíte ji, až když ji přečtete. Autorka Vám postupně dávkuje spojitosti a zvraty a udržuje Vás tím celou dobu v napětí.
Zhruba v polovině knihy přijde jedno odhalení a Vy si řeknete, teď už je to jasné, to může být konec, i přesto Vás autorka znovu překvapí a jede se dál :-)
Knihu bych nazvala jednoduchou detektivkou. Máte jasno ve všech postavách, všechno je dobře vysvětleno.
Od Shari Lapena jsem četla Nevítaný host, ale ten mě takhle nepohltil. Určitě přijde na řadu i další knížka autorky.
4,5*/5*

HanaNov
15.11.2019 4 z 5

Tak tohle jsem vážně nečekala!

Popravdě - moc se mi do toho nechtělo, ale jak jsem přečetla prvních pár stran, už jsem se od toho nedokázala odtrhnout. Takhle čtenářsky přitažlivý styl jsem teda dlouho neviděla. Je to totiž skvěle nadávkované, zvraty přichází nečekaně a s železnou pravidelností a vždy úplně mění úhel pohledu. Každý má nějaké tajemství, nikdo není úplně bez viny. Ohromně mě bavily postřehy a myšlenkové pochody detektiva Rasbacha. A tak se z tuctového námětu o únosu dítěte stane opravdu dobře namixovaný koktejl, který vás prostě vtáhne a nepustí. Co na tom, že je to už opravdu dost překombinované a neuvěřitelné, když se to prostě strašně dobře čte?
A jako ten konec, WAU! Poslední strana to úplně rozsekala!

Anyt0crappy
13.11.2019 2 z 5

Bohužel,moc mě nenadchla. Celá kniha v podstatě jen popisuje bezmoc rodičů, kterým bylo "ukradeno" miminko. Zápletek pár a ještě k tomu předvídatelných. Za mě nejslabší ze tří knih této autorky.

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Panebože! Nečekala jsem, že mě to tak chytne a bude mě to bavit od začátku až do konce. Příběh je poutavý a opravdu plný zvratů přesně jak slibuje obálka knihy. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. To konečné rozuzlení a poslední stránka mě dostalo asi nejvíc! Když pominu mého oblíbeného Cartera, tak takhle stejně dobrou knihou, kterou jsem naposled četla, byla jen Ta přede mnou!

Ajinka88724
10.11.2019 3 z 5

Dobré, ale pro mě dosti předvídatelné. Celkem brzy jsem poznala co, kdo a jak ale četlo se to dobře. Jen ten konec to docela pokazil. Dám ale autorce určitě další šanci. ????

kklepkaa
10.11.2019 2 z 5

Mohl to bejt průměrnej thriller, kterej celkem i zabaví na jedno odpoledne. Jen kdyby autorka nechtěla v závěru šokovat v domnění, že to knihu posune o level výš. No nic.

Skalara
03.11.2019 3 z 5

Nevítaný host byl super a líbilo se mi to téma, rozuzlení příběhu je velmi zajímavé a tím to tu četbu zachránilo. Jinak je to doopravdy nic moc bohužel. Čekala jsem od toho více :)

HYPNOS88
31.10.2019 3 z 5

Spíše taková oddechovka v detektivním žánru. Ale četlo se to snadno a místy i napínavé. Podle mého byla drtivá většina všech zvratů předvídatelná, asi proto mě to tolik nenadchlo jako jiné knihy.