Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

wicca.w
30.08.2019 2 z 5

Je mi líto, za mě nic moc.

NicolMark
29.08.2019 3 z 5

Kniha je takový jednouší, spíše detektivní, thriller. Začátek je trochu pomalejší, občas se to táhne, ale postupně se od poloviny knihy tempo zrychluje do příjemné detektivní roviny plné vzteku, závisti, podvodu, traumatu, nenávisti či pomsty.

Bavila mě záhadnost, nebo spíš nejednoznačnost, postav – postupně všechny přehodnocujete, občas nevíte, komu vlastně věřit. Od knížky jsem v klidu odcházela, neměla jsem potřebu číst a číst, dokud to neskončí. Zvraty jdou po sobě postupně, čímž autorka udržuje napětí – některé twisty jsou trošku předvídatelné, nebo máte tušení, co přijde, protože každý takový obrat je v ději naznačen. I přes tuhle skutečnost jsem ale konec neodhalila a byla jsem překvapená.

Sacinka
28.08.2019 3 z 5

Ne že by se to nečetlo dobře.. ale.. nemám ráda, když si nesednu s hlavními postavami. A občas protočím očima... za mě tak dvě a půl hvězdičky.

Anička.pa
25.08.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, sice je příběh v mnoha případech předvídatelný, dozvíte se třeba skoro už v půlce, kdo za tím stojí, ale i tak mě to od knihy neodradilo a ba naopak, mě zajímalo, co bych se ještě více mohla dozvědět. A ten konec? Nevím, přišlo mi to zbytečně navíc, a nebo k tomu alespoň mohl autor dodat, jak to se všemi dopadlo..

mystar
23.08.2019 4 z 5

Pribeh se dobre cetl. Zajimava a zamotana zapletla. Stale me neprestava udivovat, co vsechno je clovek pro penize schopny udelat. Konec knihy mi prisel bohuzel trosku uspechany.

Ersie
17.08.2019 4 z 5

Velmi napinave, ctive. Napsane tak,ze se od knizky nemuzete odtrhnout,i kdyz uz asi v pulce se dozvite,jak to cele bylo.

veronika9700
08.08.2019 3 z 5

Nemyslím si, že je to v celku špatné. Myslím, že je to lehce překombinované a to je škoda. Na mě je kniha snadno předvídatelná. Konec byl podle mého názoru trošku navíc a možná tomu spíš uškodil. Abych nebyla pouze negativní; kniha se čte rychle, stránky pěkně plynou, řekla bych, že je kniha i pěkně přeložená (dobře volené slova).

Janyssek
05.08.2019 4 z 5

...jedna noc... perfektní.
Totální zatažení do děje, kdy máte pocit, že jste vedle hlavního hrdiny... spousta zvratů, kdy si myslíte, že víte, kdo je ON, ale ono se to x krát vše otočí... opravdu skvěle napsané...

dalia1769
03.08.2019 4 z 5

Nebýt posledních cca dvou stránek, dala bych plný počet. Ten konec to docela pokazil a navíc tam byl podle mne úplně zbytečný. Jinak napínavý příběh, řada zvratů, nejednoznačné postavy, psáno takovým "reportážním" stylem, ale většinou jsem se nemohla odtrhnout.

Pauvka
02.08.2019 2 z 5

Kniha se cetla dobre, ale cekala jsem od deje vic.

Kalima206
01.08.2019 3 z 5

Nějak ani moc nevím, co o této knize napsat. Trošku pomalejší rozjezd, na mě osobně takové zbytečně moc zapeklité, zdlouhavé. Ale nemůžu říct, že by byla kniha nějak špatná, jen mi to přišlo celé takové zvláštní :-/
Už sem četla mnohem poutavější, zajímavější knihy tohoto rázu...

Lucii_Ami
28.07.2019 4 z 5

Poutavý děj, je čtivá a v půlce knihy je vám jasné, jak to dopadne, ale pak na konci menší zvrat :) Doporučuji si přečíst.

Jahudkas
24.07.2019 5 z 5

Kniha má poutavý děj, který vás ihned vtáhne do sebe. Líbila se mi

Pája699
17.07.2019 4 z 5

Za mě super psychologický thiller. Je až neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni pro peníze! určitě kniha stojí za přečtení...docela nechápu, tak malé hodnocení této knihy :-) já ji nemohla odložit z ruky a za chvilku bylo přečteno.

kklarysek
15.07.2019 3 z 5

Četla se velmi dobře, ale přišlo mi to příliš překombinované. Až mi to vadilo.

Allla9
13.07.2019 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale chyběla jí větší dynamičnost. Čekala jsem od ní více.

trudoš
13.07.2019 2 z 5

Oceňuji rychlý spád, krátký rozsah a atraktivní zápletku. Ale to jsou nakonec veškerá pozitiva, která dokážu na adresu Manželů odvedle použít. Jinak mi totiž vadilo prakticky všechno - od absurdního chování jednotlivých hrdinů, po okatě falešné cestičky, jimiž se vyšetřování ubírá. Ovšem až absence smysluplných motivací udělala z nápaditého dramatu nesmyslné počtení, hrající pouze na efekt a nic víc. Ani ta katarze uvnitř rozpadajícího se manželství nefunguje. Shari Lapeña dělá prostě chvilku dusno, pak ukáže na pachatele a konec příběhu, vzácná perlo, logiku ať vezme čert. Důležité je, že čtenář zůstane sedět s otevřenou pusou nad senzačními zvraty. Co na tom, že při zpětné rekapitulaci nedávají skutky hlavních ani vedlejších postav prakticky žádný smysl a v některých momentech dokonce mění jednání dle potřeb scénáře. Poslední zvláštností je pak zvolená er-forma přítomného času, která zabraňuje lepšímu zachycení psychologických profilů, na nichž však vyprávění bezprostředně stojí.

Adris
10.07.2019 3 z 5

První část mě bavila. Druhá nudila. Zkrátila bych to o sto stran. Takový průměr.

Lenkafrankova
28.06.2019 5 z 5

Knizka se mi libila. Vyústění je zajímavé.

annettka1098
19.06.2019 3 z 5

Detektiv mi byl velmi velmi nesympatický. Naštěstí se pak jeho postava v knize trochu stáhla a začal se rozkrývat celý příběh. A byl to tedy docela šok za šokem. Hlavní manželský pár mi byl sympatický a cítila jsem s nimi. Chvílema mi to přišlo až moc překombinované, ale úplně neuvěřitelné to není.