Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5039 5039

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door , 2016

Karloska
06.06.2017 3 z 5

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Ale musím dát tři hvězdičky, protože nadšená z ní nejsem. Byla čtivá, ale takový typ knihy, který si jednou přečtu za odpoledne, ale už se k ní nevrátím.
Ten konec mi připadal až úsměvný.

Mashiiro
06.06.2017 2 z 5

Upřímně. Nechápu proč jsem si jí kupovala. Z mého pohledu je to jenom další kniha, která se snaží navázat na dnešní "trendy", ale je to absolutně,.. přehnané. Mám ráda, když se v knize dějí zvraty, ale toto? Dalším takovým příkladem je Spálená obloha. Dle mého tak byly postavy málo vykreslené, autorka vůbec nezabrouzdala do psychologie postav, všechno bylo placaté. Jediným důvodem proč se kniha dobře četla byly krátké jednoduché věty....
Ne, že by kniha byla až tak špatná. Jde prostě jenom o oddechovku, když víte, že budete 3 hodiny sedět ve vlaku na cestách.

Dousabel
05.06.2017 5 z 5

Věděla jsem, že tahle kniha bude "jednodenka", a proto jsem si ji dlouho šetřila a jen po ní mlsně pokukovala! A pak mi velmi zpříjemnila jednu celou prosluněnou sobotu a já litovala, že jsem si ji více nešetřila :) Není co jiného napsat, skvělý psychothriler, od kterého se nelze odtrhnout! Jen malé doporučení - nečtěte na přímém slunci, spálila jsem se jako prase :D :D :D

Lina
05.06.2017 2 z 5

Knihu jsem zpočátku četla velmi těžce.Celkem nudný děj,který trochu začal gradovat až od poloviny.Bylo to celkem dost předvídatelné ,ale konec to zabil.Celkově nic moc.

hzd
05.06.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se dobře. Napínavá a do samého konce jsem netušila,
jak to dopadne. Jen ten úplný závěr bych už vypustila. Ten mě trošku zklamal.
Ale mohu jen doporučit.

Zlatovláska
05.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila...Dle zdařilosti přebalu a po přečtení anotace, jsem se na ni velmi těšila...a zklamaná tedy rozhodně nejsem. Vůbec nesouhlasím s komentáři, že autorčin styl psaní je "špatný" a že byl konec knihy "odbytý", ba naopak..., překvapilo mě v knize více událostí a poslední strana mě překvapila velmi a styl psaní mi byl sympatický.
Kniha rozhodně stojí za přečtení...a já dávám pět hvězdiček. :-)

Dardos
04.06.2017 3 z 5

Prvni dojem nic moc... prislo mi to podobne s Pusinkou,ktera me celkem zklamala.
Nakonec jsem knihu precetla trosku zrychlene, protoze me zajimalo, jak to vsechno bylo.
Styl vypraveni mi spatny neprisel, kniha nebyla slozita, zapletka jako takova mi prisla i zajimava... ale jak uz tady bylo receno - ten prekombinovany konec?? Proooc :)?

PetK
04.06.2017 3 z 5

Přečetla jsem za víkend. Docela dobré réma, hodně zvratů do poslední chvíle. V jednu chvíli jsme se musela soustředit, abych se v tom už neztratila, ale nebylo to zase až tak hrozné. Asi to bude jedna z těch knížek, které se dobře čtou, ale za pár měsíců už nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Nicméně jako napínavá oddechovka je to fajn.

misaC
04.06.2017 3 z 5

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale konec to změnil. Kniha se mi dobře četla a i příběh mi přišel zajímavý. ALE...... Slabošský otec, ufňukaná a "pošahaná" matka mi zase až tak moc nesedli. Příběh začíná být v druhé polovině překombinovaný a trochu mi to připomíná v poslední době často zmiňovaný pojem "realita na druhou", který bych přeformulovala jako "únos na druhou".

mmmisulka.r
04.06.2017 3 z 5

Na debut celkem slušné. Na bestseller to ovšem nemá. Myslím si, že by kniha dosáhla lepšího hodnocení, kdyby byla napsána jiným stylem. V knize se totiž dočkáte velmi strohých, věcných a jednoduchých větných vyjádření. Všichni vypráví všechno a všichni vám dají nahlédnout do svých myšlenkových pochodů. Pozornému čtenáři však neuniknou drobná vodítka, díky kterým dokáže velmi rychle odhalit pachatele. Ztracené dítě, nešťastní rodiče, nikdo nevěří nikomu, všichni se tváří zoufale a přesto to někdo udělat musel! Nebylo to špatné, ale četla jsem mnohem lepší knihy. Každopádně čtivé to je, to se musí nechat.

kika 13
03.06.2017 5 z 5

Super napínavé až do samého konce.

IvikaS
01.06.2017 3 z 5

Nic moc, nesympatické a protivné postavy, nebylo komu fandit snad jen tomu dítěti. Takové sousedy bych opravdu nechtěla ale kdo ví, vedle koho bydlí. Pozitivně hodnotím to, že se kniha četla dobře a děj pěkně utíkal.

Nela2
01.06.2017 4 z 5

Trochu jsem si musela zvykat na jiný styl vyprávění příběhu (v přítomném čase). Autorka udržovala napětí, stále tak nutila pokračovat ve čtení. Celkový dojem z knihy mám trochu nepřijemný, vůbec nebyla špatná, ale trochu mě z toho jako rodiče malého dítěte mrazí.

Welinie
30.05.2017 3 z 5

Bylo to divný, takový.. nijaký no. Mohlo to být víc rozvedený, napínavý. a četlo se to rychle protože písmo bylo velké a stránky tlusté :D Dekuji pekně, ale další knihu si o týhle autorky asi nekoupím :(

Evišťátko
30.05.2017 5 z 5

Vynikající styl , kterým je příběh napsán, dech beroucí, každou další a další kapitolou je čtenář nucen neustále přehodnocovat své doměnky!

knihovnička007
29.05.2017 4 z 5

Na knihu jsem se hodně dlouho těšila-měsíc jsem po ní pokukovala...
Ale-asi jsem čekala kapku něco jiného. Nemůžu příliš pochválit ani říct nic negativního. Průměr. V polovině byl znám pachatel, pak se to hodně šmodrchalo až to samozřejmě na konci neočekávaně vyvrcholilo v...
Zajímavě napsáno, občas mne dost "brzdil" přítomný čas, to mne občas trošku... odrazovalo. Ale byla jsem zvědavá a dočetla jsem dokonce, což je účel :)
Kniha nebyla špatná... Líbilo se mi, že nešlo o žádný krvák a hromadu mrtvých, vše bylo řešeno tak nějak "v klídku", policajti dle mého nevyvíjeli nějak velkou aktivitu, jen detektivovi se stále něco nezdálo...
A líbí se mi, že nic není v této knize jen černé nebo jen bílé, ale odstíny šedivé se vzájemně prolínají... :)

Jessie_K
29.05.2017 2 z 5

Příliš jsem od knihy nečekala, už jen díky nálepce bestseller a bohužel se překvapení nekonalo. První rozuzlení případu mi došlo už někdy kolem strany šedesát, to druhé o několik stran dále. Styl, kterým byl příběh vyprávěn mi také příliš nesedl. Propracovanost děje bych přirovnala tak k jednomu dílu seriálu Zákon a pořádek a jemu podobným kriminálkám. :D A ten závěr? Já opravdu nemusím mít v každé knize happyend, ale to co tam autorka vytvořila, mi přišlo naprosto zbytečné a vůbec jsem nepochopila, co tím sledovala.

novotnajaanca
28.05.2017 4 z 5

Napínavé od začátku do konce.

kulatina
28.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbí, psaná způsobem ženského myšlení, všechno je detailně rozpytváváno, je to takový osud amerických žen žijících ve zlaté kleci. Mě se kniha líbila, zkuste to taky.

Kameika
28.05.2017 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala. Četla jsem ji na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout. Závěr byl nečekaný. Určitě doporučuji.