Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5039 5039

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door , 2016

HaHa11
27.05.2017 3 z 5

Pokud si chcete odpočinout od drsné severské školy, tady máte příležitost.
Další důvody, proč mě knížka zaujala:
- osobitý styl psaní - krátké věty, často užívaný čas přítomný - máte dojem, že autorka je pozorovatelkou a přímou zapisovatelkou
- omezený okruh postav, a tudíž jsem vždy věděla "kdo je kdo" ( a neříkejte, že vám se všechna ta vikingská jména nepletou...)
- detektivka zpočátku, postupem času spíše thriller (únosce odtajněn, ale proč se mu to vymklo z rukou - toť oříšek)
- při četbě si s klidem něco zakousnete a vypijete - jste ušetřeni morbidních detailů
- potenciální pachatelé jsou všichni do jednoho nepříliš sympatičtí, a tak vám nebude líto, až si jeden z nich toho Černého Petra vytáhne
Co se moc nepovedlo:
- závěrečných 30 stran
V poslední době mám dojem, že by autoři detektivek a spol. měli být nahnáni na kurz "Jak se ctí uzavřít příběh". Buď je to nevěrohodné, překombinované, zbrklé, či je tam něco navíc, o co čtenář už nestojí - poslední dvě možnosti se týkají i Manželů odvedle.
Ideální čtení na dovolenou, na cesty, anebo jen tak, když nechcete zrovna žádného Kafku. Přečetla jsem, zapsala jsem ....a za pár týdnů už mi bude dělat problém vzpomenout si, jak to vlastně bylo.

Denisa.knizky
27.05.2017 4 z 5

Ctive, napinave, konec knihy ke konci trochu predvidatelny ale to nemeni nic na tom, ze se jedna o doporucitelny thriller.

barbora0275
27.05.2017 5 z 5

Jestli vas kniha oslovi zalezi hodne na tom, zda se dokazete vcitit do hlavnich postav. Pro rodice malych deti to bude urcite velice napinavy thriller. Kdo je pachatelem se dalo celkem predvidat, ale i tak tam byly necekane zvraty a melo to spad vic nez kterakoliv jina podobna kniha. Vypravecsky take vynikajici, zadna prazdna mista, nic rozcilujiciho. Za me nadprumerne a napinave dilo, ktere klidne doporucim

barusak1
27.05.2017 3 z 5

Námět byl dobře zvolen, ale prostě takový předvídatelný. Kniha se mi líbila, ale bestseller si prostě představuji jinak. Tahle kniha místo v mé knihovně mít nebude

Paulett199
26.05.2017

Zase jsem se nechala nachytat...příště,až uvidím na knize nálepku "bestseller", vyhnu se jí obloukem...jednoduchoučký rádoby thriller, nic,co by uspokojilo byť jen trochu náročného čtenáře.

midloch
26.05.2017 3 z 5

Námět dobrý, styl psaní děsivý (ve smyslu ztotožnění se s postavami). Snaha o co největší počet dějových veletočů, přičemž asi od poloviny knihy je skoro jasné kdo za tím je.

Jinak k dobru patří lehká čitelnost, v zásadě knihu zvládne i průměrný čtenář po lobotomii, z čehož je hned jasné proč se stala bestsellerem. Nenáročná průměrná literatura.

Foglinka
25.05.2017 4 z 5

Kniha byla super. Přečetla jsem napjatá, jak to vše dopadne.

MishelElle
25.05.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Od prvního písmene nebudete schopni přestat hltat slova dokud knihu nepřečtete celou. Je skvěle napsaná a rozuzlení se nedovtípíte dřív než to sama autorka zamýšlela. Opravdu klobouk dolů. Dlouho jsem na nic podobného nenarazila.

Zuzana08
25.05.2017 5 z 5

Mě se kniha líbíla. Velmi snadno se četla, žádné složité křížení časových os a propletence vztahů. Nenudila jsem se, přečteno s chutí.

Jessica007
25.05.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla. Asi od poslední čtvrtiny jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout. Kniha plná zvratů, překvapení. Tento žánr jinak moc nečtu, knížku jsem vlastně začala číst díky čtenářské výzvě a jsem ráda. Jen ten úplný konec.. Kdyby to skončilo o něco dřív, byla bych mnohem raději.

tomickova.k
25.05.2017 4 z 5

Začátek knihy - rychlý zvrat, pak jsme se dlouho motali v kruhu - policejní výslechy, psychologie postav, stále se opakující pasáže, kdy jsou rodiče nešťastní a zoufalí, ačkoliv se to dá pochopit, to je jasné. Chvilkami mi to přišlo až zbytečně natažené i přesto, že má kniha pouhých 272 stran. Až nakonec se děj zrychlil a konečně se začalo něco pořádně dít, rychle se odkrývala tajemství a byl to nářez, což mě teda vůbec nevadilo. Mám rada rychlé a dech beroucí zvraty. Bohužel hlavní postavy mi nebyly nikterak sympatické. A ta poslední kapitola? Ach jo!
Nicméně z původně zamýšlených 3* dávám nakonec 4*, protože mě těch posledních cca 100 stránek celkem bavilo :)

motolka
25.05.2017 5 z 5

Nádherný thriller. Knížka mě udržovala v napětí po celou dobu. Tušila jsem, kdo za tím bude, nakonec se všechno vyvíjelo trošku jinak a mnohem lépe. Víc takových promyšlených knížek.

Ketrin.TR
24.05.2017 4 z 5

Nějak jsem od tohodle počinu moc neočekávala a o to víc jsem byla mile překvapena. Zezačátku mi dělalo trochu problém si zvyknout na styl psaní; poměrně strohé a krátké věty v přítomném čase ve stylu "Anne třeští oči. Marco se nehýbe. Anne k němu vzhlédne." byly zpočátku hůře stravitelné, přeci jenom mám radši trošku košatější stavby vět. Ale jakmile se děj rozjede, člověk si na tento styl psaní zvykne a jenom lítá očima po řádcích. Autorka bravurně popsala psychologii a myšlenkové pochody zoufalých lidí, kteří přišli během jedné noci o své dítě. Příběh není sice nikterak náročný a dechberoucí, ale i tak zaujme a vtáhne čtenáře do děje takovou silou, že brzy otáčíte poslední stránku.

LahoferRose
24.05.2017 2 z 5

Taky jste měli pocit, že je kniha vyprávěna s odstupem? I když šlo o myšlenky jednotlivých postav, pořád mi to přišlo jako když to vypráví jen nějaký pozorovatel. jde o styl psaní. Zejména proto jsem tuto knihu neprožívala jako silný psychologický román. Škoda toho.

danalis
24.05.2017 4 z 5

Podle toho, jakou měla kniha reklamu to vypadalo, že Harry Hole může jít do důchodu....kniha byla čtivá, průměrná s dost rychle odbytým koncem, jenže Nesbo to prostě umí líp

NachlJ
24.05.2017 4 z 5

čekala jsem od toho něco jiného, ale i tak to bylo dobré.

Fazolka2017
23.05.2017 2 z 5

Začínám mít dojem, že jakmile je kolem knihy mediální humbuk a ještě k tomu není k dostání ( v naší knihovně je fronta až do Vánoc ), tak to dopadne blbě. Anotace mě zaujala, ale samotná kniha už ne. Četla jsem mnohem lepší detektivní/psychologické příběhy. Děj pro mě překvapivý moc nebyl. Na to, jak jsem četla, že to má být doslova bomba - asi moc vysoké očekávání. Hvězdičky dávám za výborně popsané pocity a stavy rodičů, kterým zmizí mimčo.

Cannabis_man
23.05.2017 5 z 5

Tento psychopatický, sofistikovaně psaný výplod dokonale paralyzoval mé anorektické a ve větru vlající tělo v křesle líp, něž sado maso pouta. Přečteno téměř na jeden zátah, ovšem při posledních čtyřiceti stranách jsem zoufale zadržoval moč a mé krví podlité oči se nechtěly odlepit od textu. Tato kuriózní situace stále gradovala a nekompromisně jsem musel využít pet láhev. Rozhodně se v tomto díle vyžije každý zvrácený psychopat, takže jsem nucen to hodnotit, jako excelentní a fenomenální výplod.

tatruszka
23.05.2017 4 z 5

Vlastní příběh byl čtivý a zajímavý, ale jak už jsem několikrát četla v jiných komentářích, ta poslední kapitola byla celkem zbytečná. Možná si chtěla autorka "zadělat" na pokračování :-)

sgjoli
23.05.2017 3 z 5

Asi úplně nerozumím tomu humbuku okolo. Anotace zní zajímavě, to ano, ale jinak jsem spíše na rozpacích. Nesedl mi autorčin styl psaní, těžko jsem se do něj zpočátku začítala. U některých pasáží jsem se nudila. Překombinovaný mi přišel nejen konec, ale skoro celá druhá půlka knihy. Autorka asi chtěla čtenáře šokovat či překvapovat různými zvraty, ale bylo jich prostě moc a některé byly bohužel průhledné a očekávatelné. Některé motivy v knize mi přišly stále omílané dokola, že to bylo místy vysloveně rušivé. Celkově mi kniha připadá jako průměrná detektivka, kterou si přečtu jednou a podruhé se do ní již nepustím, protože mi napodruhé nemá co nabídnout.